gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Hak Yol İslam İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Kör dünyanın göz bebeğine Hak yol islam yazacağız Kuşların göz bebeğine
    Hak yol islam yazacağız
    Yola ağaca pınara
    Esen yele yağan kara
    Yağmur yüklü bulutlara
    Hak yol islam yazacağız
    Koç burcuna yay burcuna
    Bebeklerin avucuna
    Minarelerin ucuna
    Hak yol islam yazacağız
    Her kapının eşiğine
    Her sofranın kaşığına
    Yıldıza aya güneşe
    Hak yol islam yazacağız
    Her kapının eşiğine
    Her sofranın kaşığına
    Mağraların eşiğine
    Hak yol islam yazacağız
    Herkes duyacak bilecek
    Saklanmaz artık bu gerçek
    Yaprak yaprak çiçek çiçek
    Hak yol islam yazacağız

Hak Yol İslam İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İslamda Kadın Hakları

İslamda Kadın Hakları

İslâm Dîni, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir nizâm ve sistemin veremediği müstesnâ bir makâma sâhip kılmıştır. Nitekim Cenâb-ı Hakk Kur’ân-ı Kerîm’inde:"Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır." buyurmuştur.Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimiz de erkekleri, kadınların hak ve hukûkunu gözetmeye dâvet etmekte...
  2. Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak Yarattı Alemi İlahisi

Hak yarattı alemi Aşkına Muhammedin Ay ü günü yarattı Şevkine muhammedin Ol dedi oldu alem Yazıldı levh ü kalem Okundu hatm-ı kelam Şanına Muhammedin Yunus kime ede methi Över Kur’an ayeti Au vergil salatı Aşkına Muhammedi
  3. Hak Yarab İlahisi

Hak Yarab İlahisi

gül bülbülün ormanı allah yarab ilahisi geceler uykudan uyan ilahisi BİZLERİ DE MAHRUM EYLEME ALLAH Durmaz yanar vücudum Allah Bizleri de mahrum eyleme Allah Sensin benim maksudum Allah Bizleri de mahrum eyleme Allah BİZLERİ DE MAHRUM EYLEME ALLAH Durmaz yanar vücudum Allah Bizleri de mahrum eyleme Allah Sensin benim maksudum Allah Bizleri de mahrum eyleme Allah Gül bülbülün ormanı Allah Ver...
  4. Hak İlahisi

Hak İlahisi

Şüphesiz Hak yolu da aklın yolu da birdir Bilinçsizlik cehalet gaflet ile delâlet İnsanlığa ihanet beşeri bir zehirdir Doğru yoldur insanlık atalara vekâlet Doğrular gerçekleri riyasızca zikir'dir Nezaketle asalet hakkaniyet adalet İyi ahlâk dürüstlük ar namustur bikir'dir Art niyetli yürekler ısrar ile atalet Pasaklılık pisliktir sabit lekedir kirdir Her türlü boş melânet olumsuzluğa...
  5. Haktır İlahisi

Haktır İlahisi

Gece gündüz döne döne İstediğim haktır benim Allah deyip yana yana İstediğim haktır benim Yoluna terkedip canı Akıtıp gözümden kanı Ah eyleyip dünü günü İstediğim haktır benim Münkirler aşk halin bilmez Münafıklar yola gelmez Ağlar bu gözlerim gülmez İstediğim haktır benim Kor olayım kül olayım Taşkın akan sel olayım Çineneyim yol olayım İstediğim haktır benim

Sayfayı Paylaş