gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hakamada: Türkiye bizi barıştırmalı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Rusya'nın ünlü kadın siyasetçilerinden, eski muhalif Sağ Güçler Birliği partisinin de liderliğini yapan İrina Hakamada, Türkiye'nin Rusya ile Gürcistan'ı barıştırması gerektiğini söyledi.

Cihan'a özel açıklamalarda bulunan İrina Hakamada, Rusya ve Türkiye'nin el ele vererek Avrasya coğrafyasında güzel çalışmalar yapabileceklerini, Rusya'nın da kendisine bir ortak aradığını belirtti. Hakamada, Rusya ve Türkiye arasında benzerlikler olduğunu, Rusya'nın da Türkiye gibi siyasi ve ekonomik nedenlerden dolayı Avrupa Birliği (AB)'ye kırgın olduğunu kaydetti. Hakamada, "Rusya Washington'a da kırgın. Yeni ortak arayışları var. İki ülke el ele vererek Avrasya coğrafyasında güzel işler yapabilir" dedi.
    Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Türkiye bir araya gelirse
    Türkiye'nin Kafkaslarda mevcut problemlerin çözümünde aktif rol üstlenebileceğini aktaran Hakamada şu şekilde konuştu: "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Erivan ziyareti bölgede barış ve istikrar için önemli bir adımdı. Ankara Yukarı Karabağ sorununda Azerbaycan ile Ermenistan arasında arabuluculuk yapabilir. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan da Rusya-Gürcistan savaşı sırasında Kafkaslar'da İşbirliği ve İstikrar Platformu önerdi. Altını çizerek söylüyorum; eğer Kafkaslar'da Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan ve Türkiye bir araya gelirse hiçbir sorun kalmaz. Bu pakta yer alan tüm ülkelerin hakları aynı düzeyde korunmalı. Ayrıca, Türkiye'nin Rusya ve Gürcistan arasında barış arabuluculuğuna da soyunması gerekiyor"

"TÜRKİYE HEM MUHAFAZAKAR, HEM DE LAİK BİR ÜLKE"
    İrina Hakamada, Türkiye'nin dünya politikasında son dönemde aktif rol oynamaya başladığına dikkat çekerek; "AB'ye alınmadığı için Ankara'nın kırgınlığı var. Ekonomik ve demokrasi alanında gelişen Türkiye laik bir ülke. Aynı zamanda da muhafazakar. Türkiye'deki gelişmelere baktığımızda aşırılıkçı bir eğilim söz konusu değil. Bu durum Türkiye'nin küçük kardeşi Azerbaycan için de geçerli. Hem laik hem de muhafazakar, aşırılıklar yok" değerlendirmesinde bulundu.

Hakamada: Türkiye bizi barıştırmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biz Diriltiriz Biz

Biz Diriltiriz Biz

Bizi Boş Çevirmez Muhammed bin Câfer isimli bir genç anlattı: Geçim sıkıntısı içindeydik. Bir gün babam; "Oğlum gel İmâm-ı Askerî hazretlerine gidelim. Onun çok cömert olduğunu söylüyorlar. Bizi de boş çevirmez. Bir ihsânda bulunabilir." dedi. Ben de "Peki, baba sen onu hiç gördün mü?" deyince; Babam: "Hayır" diye cevap verdi. Daha sonra beraber yola...
  2. TÜRKİYE gifleri

TÜRKİYE gifleri

türkiye gifleri
  3. Bizi bize bırakma ALLAHIM

Bizi bize bırakma ALLAHIM

Canım yanıyor,içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Adı sensizlik belki Yada ulaşamamak ,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde,secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak...
  4. Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Canım yanıyor içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Yada ulaşamamak,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak için,uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran...
  5. Türkiye Ingilizcesi

Türkiye Ingilizcesi

My mother to be my wife - Anam avradım olsun Come with ball my brother, come with ball - Topla gel abicim, topla gel... Chicken translation - Piliç çevirme Leave the door december - Kapıyı aralık bırak... Where is this waiter who I put? - Nerede bu kodumun garsonu? Clean family girl - Temiz aile kızı Your hand is on the job your eye is on playing - Elin işte gözün oynaşta... Sensitive...

Sayfayı Paylaş