gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hakan Yılmaz ve Hande Katipoğlu ile keyifli bir röportaj

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hakan yılmaz, hande katipoğlu, yahşi cazibe, dizisi, set arkası, röportaj, haberleri burada arkadaşlar.

"Yahşi Cazibe"nin yahşi ve başarılı iki oyuncusu Hakan Yılmaz ve Hande Katipoğlu ile keyifli bir röportajı sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler:)

Hakan Yılmaz şu sıralar “Yahşi Cazibe” dizisinde Azeri asıllı bir kadınla evlenmek zorunda kalan Kemal’i, Hande Katipoğlu da Kemal’in şımarık sevgilisi Simge’yi canlandırıyor. As dergisi ikiliyle buluştu, birbirinden komik maceralarıyla ekran başındakileri kahkahaya boğan diziyi konuştu.

Hande Hanım, sosyoloji okurken nasıl oldu da oyunculuk yapmaya başladınız?

Hande Katipoğlu: Bilinçli bir seçim olmadı. Sosyoloji bölümüne devam etmek istiyordum, fakat İstanbul’da, ailemin yanında bir üniversitede. Geçirdiğim ufak bir kaza sonucunda bir süre hastanede, sonra da evde yatmak durumunda kaldım. O sırada üniversite sınavı için kayıt yaptıramadım. Bu arada annem TÜRVAK Sinema TV Akademisi’ni duymuş, beni oraya yazdırdılar. Sunuculuk, oyunculuk böyle başladı. Hedeflediğim nokta burası değildi ama iyi ki de oldu.

Daha önce birçok dizide yer aldınız ama hiçbirinde bu kadar ön planda olmamıştınız...

Hande Katipoğlu: Evet, en beğenilen, izlenen ve sevilen “Yahşi Cazibe” oldu. Kısmet diyorum ben. Her şeyin bir zamanı vardır. Ikınsak, didinsek ne bir saniye önce olur olacak olan, ne bir saniye sonra.

Hakan Bey, siz de “İner misin Çıkar mısın” adlı yarışma programıyla ünlendiniz. Oyunculuğa ve tiyatroya başlama hikâyenizi bir de sizden dinleyebilir miyiz?

Hakan Yılmaz: Ben daha ilkokulda sahneye çıkmaya başladım. “Cimri” ve “Manav Perisi” oyunlarında yer aldım. Daha sonra da uzun yıllar folklor yaptım, dansla uğraştım. 16 yaşındayken Çocuk Tiyatrosu’nda oyunculuğa başladım. “İner misin Çıkar mısın”ın benim için çok ayrı bir yeri var. Çünkü insanlar beni bu programla tanıdı. Orada Şafak Sezer’le birlikte hem skeç yazıyorduk hem de oynuyorduk. Bir yıl kadar beraber çalıştık. Daha sonra “TV Çocuğu” programında Okan Bayülgen’le çalışmaya başladık. Ardından reklam filmleri, diziler derken bugünlere kadar geldik...

SİMGE’NİN İZLEYİCİYİ İTMESİNDEN ÇEKİNDİM

“Yahşi Cazibe” ekibine nasıl katıldınız? İlk teklif aldığınızda neler düşündünüz, senaryoyu okuduğunuzdaki ilk tepkiniz ne oldu?

Hande Katipoğlu: Senaryoyu ilk okuduğumda, Simge karakterinin çok antipatik olmasından ve izleyiciyi itmesinden çekindim. Ama korktuğum gibi olmadı ve herkes çok sevdi.

Hakan Yılmaz: Ben bu projeyi kabul ettiğimde ortada senaryo falan yoktu. Sadece Gani Müjde’nin aklında böyle bir proje vardı. Bir sabah yapımcı Ali Gündoğdu’yla birlikte bana kahvaltıya geldiler. “Böyle bir hikâyemiz var ve çok da güveniyoruz” dediler. Kimlerle oynayacağımı, dizinin hangi gün hangi saatte yayınlanacağını bile bilmeden, sevgili Gani Müjde ve Ali Gündoğdu’ya güvenim sonsuz olduğu için hayır diyemedim. Böylece bu işe başlamış oldum.

Dizide Kemal, ekonomik sıkıntı yaşıyor ve para karşılığında Türkiye’de çalışma izni almak isteyen Azeri asıllı Cazibe’yle evleniyor. Dizide işlenen bu konu ve senaryoyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Hande Katipoğlu: Çok ilginç ve güzel bir konusu var dizinin. Senaryoda da bizim yaptığımız doğaçlamaların büyük etkisi var. Hakan bence kendi de senaryo yazabilir. Ciddi bir doğaçlama yeteneği var çünkü. Yılların tecrübesi de üstüne gelince, tadından yenmiyor! İleride Hakan yazsa, yine birlikte oynasak ne güzel olur! (Gülüyor)

Hakan Yılmaz: Biz aslında birinci bölümden itibaren, omurgayı bozmadan doğaçlamalar yapmaya çalıştık. Bu doğaçlamaların diziye ve senaryoya çok büyük katkısının olduğunu düşünüyorum. Çünkü yaptığımız doğaçlamalarla aynı zamanda bir sonraki bölüm için senaryoyu yazanlara da yardımcı oluyoruz. Bu sayede seyircinin bize bakış açısının da biraz değiştiğini söyleyebilirim. “Yüzüklerin Efendisi”nden, “Starwars”dan, popüler olan filmlerden replikler kullanmaya başladık mesela ve böylece “Yahşi Cazibe”deki oyuncular kendi dillerini oluşturdu. Bu da izleyicinin hoşuna gitti. İnternetteki sözlükleri ve blog’ları takip ettiğimizde, en çok beğenilen ve izlenen bölümlerin doğaçlamalarımız olduğunu gördük ve tabii ki açgözlü oyuncular olarak bunların üzerine gitmeye devam ettik.

İNŞALLAH KAMERA ARKASI GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANIR

Siz Kemal’in durumunda kalsaydınız, para için sahte evlilik yapar mıydınız?

Hakan Yılmaz: Buna cevap vermek biraz zor. İnsan, Kemal Kükreyen gibi zor bir durumda kalırsa, böyle bir şey yapabilir. Çünkü Kemal parasız kaldığı için, borçlarını ödemek için ve kimsenin de farkında olmayacağını düşündüğü için böyle bir evlilik yapıyor. Ben cesaret edemezdim sanırım ama yine de büyük konuşmamak lazım. Belki yarın öbür gün böyle bir şeye ihtiyacımız olabilir Allah korusun. “İnşallah olmaz” demekte de fayda var.

Dizinin bu kadar başarılı olacağını tahmin ediyor muydunuz?

Hande Katipoğlu: Bence çoook güzel bir yerde şu an “Yahşi Cazibe”. Ben çok memnunum böyle güzel bir ekiple çalışmaktan. “Tahmin ediyor muydunuz” sorusuna şöyle cevap vereyim; TV’de neyin tutup neyin tutmayacağını bilen biri, dünyanın en zengin insanı olurdu herhalde. O yüzden ben bu konuda yorum yapmayayım. “Ne kadar güzel iş” diyoruz mesela, çat bitiyor! “Bu ne böyle” diyoruz, yıllarca devam ediyor...

Hakan Yılmaz: İlk başta ben de bu kadar fenomen bir dizi olacağını tahmin etmiyordum ama dördüncü bölümden sonra çok büyük bir patlama yaptı. Beklediğimizin üzerinde bir başarıya ulaştık. Aslında bu dizinin başarısız olması da imkânsızdı. Çünkü çok güzel bir kadro kuruldu. Tüm arkadaşlarımız özveriyle çalışıp diziyi bugünlere getirdi. Çok keyifli bir iş bizim için. Kamera arkasında çok daha fazla eğleniyoruz. İnşallah ileride kamera arkası görüntüleri de yayınlanır, siz de eğlenmeye devam edersiniz.

HER YER SİMGE DOLMUŞ!

Hande Hanım, Simge kendine has konuşma tarzı, şarkı şeklindeki sloganları ve bir de kucağından hiç indirmediği köpeği Paris’le çok sevildi. Nasıl ortaya çıktı bu karakter? Çevrenizde, Simge’ye benzeyen kişiler var mı?

Hande Katipoğlu: Oooo çoook! Ben yakın çevremde marka düşkünü, para ve alışveriş delisi, yani dünyalık zevklerin peşine düşmüş insanlar olmasını hiçbir zaman istemem. Ama elbette yakınım olmasa da konuştuğum, gördüğüm, hayat tarzlarına şahit olduğum insanlar çok. Yani Simge dolmuş her yer! (Gülüyor)

PARİS’E ÇEKİMLERDE UYKU İLACI VERMİYORUZ

Dizideki köpeğiniz Paris için sanal ortamda fan club’lar açılmış...

Hande Katipoğlu: Paris’e sanal ortamda site açtıklarını bilmiyordum, bir bakayım... Bu arada Paris, yani gerçek adıyla Badem, çok uslu bir kız. Buradan bir kere daha söyleyeyim; Badem’e sakinleştirici, uyku ilacı vermiyoruz çekimlerde. Ben öyle bir insan değilim. Bir hayvan sever öyle bir şey asla yapmaz zaten.

Hakan Yılmaz ve Hande Katipoğlu ile keyifli bir röportaj konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hande Subaşı ile röportaj

Hande Subaşı ile röportaj

cemal toktaş röportaj hande subaşı röportaj hande subaşı babası güzel oyuncularımızdan hande Subaşı Güneşi Gördüm filiminin çekimlerinde epey bi yorulmuştu... şimdide bir dergide ki röportajını sunuyoruz..... 'ARTIK FİLMLERDE SEVİŞEBİLİRİM!' GÜNEŞİ GÖRDÜM FİLMİNİN GÜZEL ZEHRA’SI HANDE SUBAŞI'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR... Hande'ye buluştuğumda gözlerime inanamadım, bir deri bir kemik kalmıştı....
  2. Ayça Varlıer (Bahar) ve Hakan Hatipoğlu (Selim) ile Röportaj

Ayça Varlıer (Bahar) ve Hakan Hatipoğlu (Selim) ile Röportaj

ayça varlıer ayça varlıer evli mi diziden ayrıldı behzat ç den ayrıldı mı Star Tv ekranlarında yayınlanan ve severek izlenen Behzat Ç dizisinin oyuncuları Ayça Varlıer (Bahar) ve Hakan Hatipoğlu (Selim)Röportajı kızlar... FAİLİ MEÇHULLERİ ÇÖZECEĞİZ Dizideki rolleriniz nasıl? HAKAN HATİPOĞLU: Cinayet masasında ciddi faili meçhul ve gaspların peşinden giden bir polis ekibiyiz. Ben Selim...
  3. Hande Katipoğlu (Simge) ile röportaj

Hande Katipoğlu (Simge) ile röportaj

hande katipoğlu hande katipoğlu röportaj ile röportaj video röportajları Yahşi Cazibe'nin zengin sarışını Simge yani Hande Katipoğlu ile yapılan bir röpartaj kızlar...Simge'yi daha yakından tanımanız için :tik: “Molped kızı” olarak tanıdığımız Hande Katipoğlu, “Yahşi Cazibe”deki Simge rolüyle oyunculuk kariyerinin en parlak günlerini yaşıyor. Çocukken ressam olmayı hedefleyen Katipoğlu,...
  4. Okan Yalabık (Pargalı İbrahim) İle Keyifli Bir Röportaj

Okan Yalabık (Pargalı İbrahim) İle Keyifli Bir Röportaj

okan yalabık okan yalabik yalabık resimleri elle dergisi hangi takımlı Okan yalabık, pargalı ibrahim, kimdir, oynadığı filmler, resimleri, röportajı, biyografisi hakkında bilgi arkadaşlar... Son dönemlerin en başarılı oyuncularından biri olan Okan Yalabık ile yapılan keyifli bir röportaj kızlar.. Zaten başarılı bir oyuncuydu, seviliyordu. Ama “Muhteşem Yüzyıl”da canlandırdığı...
  5. Bir Çocuk Sevdim Dizisinin Sinan'ı Hakan Kurtaş ile Röportaj

Bir Çocuk Sevdim Dizisinin Sinan'ı Hakan Kurtaş ile Röportaj

bir çocuk sevdim dizisi oyuncuları sinan hakan kurtaş kimdir biyografisi röportajı hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Kanal D'nin sevilen dizisi Bir Çocuk Sevdim beğenilerek izlenmeye devam ediyor melekler...Daha önceki yazımızda biyografisine yer verdiğimiz Bir Çocuk Sevdim dizisinin genç oyuncu Hakan Kurtaş (Sinan) ile yapılan röportajı sizlerle paylaşıyorum melekler......

Sayfayı Paylaş