gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hakiki aşk

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Talebem beş yüzden ziyade idi, Kız ve erkek ilim tahsil ederdi.

Bu edepli çocuk gibi görmedim,
    Ömrümde kimseye gönül vermedim.

Bana hiç böyle hâl olmamış idi,
    Sevgi gönlüme yol bulmamış idi.

Yıllar geçti geldim bunca yaşıma,
    Gelmemişti böyle bir iş başıma.

Kardeşim su-i zan etme bu hâle,
    Yanlış anlayıp da girme vebâle.

Eğer sen su-i zan edersen bana,
    Bil ki helâl etmem hakkımı sana.

Misaller versem de canla cananla,
    Kelimeye bakma, maksadı anla!

Her kimde var ise aşk-ı hakikat,
    Ona lazım iffet ile sadâkat.

Göstermeli böyle sevgiye vefa,
    Gözü gibi onu iyi koruya!

Öyle korumalı ki, imanı gibi,
    Öyle sevmeli ki öz canı gibi.

Aşkın yalnız adı kalmış lisanda,
    Bulunmaz âşık-ı sadık cihanda.

Haktan başkasını sevmek günahtır,
    Sevilmeye layık yalnız Allah’tır.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hakiki aşk
    emeğine sağlık

Hakiki aşk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hakiki alime uy!

hakiki alime uy!

Bak hakkın hitabına Hakiki âlime uy Kulak ver kitabına Hakiki âlime uy Hayır konuşmalı dil Kalbindeki pası sil Her sözünü senet bil Hakiki âlime uy Cânı cânâna gönder Her işte lazım önder Bulunsa da pek ender Hakiki âlime uy Sağlam duvara dayan Düşer ayağı kayan Yeter gafletten uyan Hakiki âlime uy Akıl gerçeği arar Gecikmeden ver karar Çözülür nice esrar Hakiki âlime uy Şeytan kolluyor...
  2. Hakİkİ Muhabbet Nedİr?

Hakİkİ Muhabbet Nedİr?

HAKİKİ MUHABBET NEDİR? Biribirlerine kırılan iki arkadaştan biri, uzun bir aradan sonra diğerinin kapısını çalar. -Kim o? diye seslenir içerdeki. -Benim, der kapıyı çalan. -Burada ikimize birlikte yer yok, diye cevap verir öbürü. Aradan uzunca bir zaman geçer... Yeni bir umutla tekrar çalar sevdiği arkadaşının kapısını. -Kim o? diye sorar yine içerdeki. - Sen'im, der bu sefer. Ve kapı...
  3. Hakiki Koç

Hakiki Koç

şenol ayyıldız Firma: Hakiki Koç Firma Gerçek Adı: Hakiki Koç Yurt İçi Ve Ulus. Oto. İşl. Tur. Tic. Ltd. Şti. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Mehmet Niyazioğlu Genel Müdür: Şenol Ayyıldız Merkez Adresi: Mürsel Paşa Bul. No: 2 / 9 Basmane / İzmir İletişim Bilgileri Tel 1: 444 45 35 Tel 2: (212) 658 40 10-11 / (232) 472 05 05 Faks: (212) 658 40 12 Web: www.hakikikoc.com.tr Büyük İstanbul...
  4. hakiki Türk icatları

hakiki Türk icatları

türklerin icat ettikleri osmanlı icatları osmanli icatlari türklerin icat etmiş olduğu buluşlar osmanlıda icatlar 1- Ayran : tamamen türk icadı olup türkler tarafından tarihi bilnmiyor ama yoğurt ve mayalama gelişimi dönemlerinde sulanması sonucu ziyan olmasın diye tasta sunulurdu ve ayran olarak kalmıştır. 2- tuvalet : tamamen osmanlı icadı olup tüvalet kulturunu avrupaya taşımıştırde...
  5. Hakiki Zeytinyağını Anlamanın Yolları

Hakiki Zeytinyağını Anlamanın Yolları

zeytinyağı nasıl anlaşılır, hakiki zeytinyağını anlamanın yolları, hakiki zeytinyağı nasıl anlaşılır Salatalardan yemeklere kadar kullandığımız ve uzmanların insan sağlığı için çok faydalı olduğunu söyledikleri zeytinyağının hakiki olup olmadığını anlamanın yollarını sizler için paylaşıyoruz. Zeytinyağı alırken sahte olup olmadığını aşağıda ki sizler için paylaştığımız püf noktaları sayesinde...

Sayfayı Paylaş