gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hakİkİ Muhabbet Nedİr?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

HAKİKİ MUHABBET NEDİR?
    Biribirlerine kırılan iki arkadaştan biri, uzun bir aradan sonra diğerinin kapısını çalar.
    -Kim o? diye seslenir içerdeki.

-Benim, der kapıyı çalan.

-Burada ikimize birlikte yer yok, diye cevap verir öbürü.

Aradan uzunca bir zaman geçer... Yeni bir umutla tekrar çalar sevdiği arkadaşının kapısını.

-Kim o? diye sorar yine içerdeki.

- Sen'im, der bu sefer. Ve kapı sonuna kadar aralanır.

Hz. Mevlânâ da;

"Birisinin kalbinde taht kurmak, sevgisini kazanmak istiyorsanız, öylesine sevmelisiniz ki, benliğinizi bırakıp âdeta o olmalısınız" diye anlatır hakiki muhabbeti.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hakİkİ Muhabbet Nedİr?
    emeğine sağlık

Hakİkİ Muhabbet Nedİr? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakiki aşk

Hakiki aşk

Talebem beş yüzden ziyade idi, Kız ve erkek ilim tahsil ederdi. Bu edepli çocuk gibi görmedim, Ömrümde kimseye gönül vermedim. Bana hiç böyle hâl olmamış idi, Sevgi gönlüme yol bulmamış idi. Yıllar geçti geldim bunca yaşıma, Gelmemişti böyle bir iş başıma. Kardeşim su-i zan etme bu hâle, Yanlış anlayıp da girme vebâle. Eğer sen su-i zan edersen bana, Bil ki helâl etmem hakkımı sana....
  2. Hakiki Koç

Hakiki Koç

şenol ayyıldız Firma: Hakiki Koç Firma Gerçek Adı: Hakiki Koç Yurt İçi Ve Ulus. Oto. İşl. Tur. Tic. Ltd. Şti. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Mehmet Niyazioğlu Genel Müdür: Şenol Ayyıldız Merkez Adresi: Mürsel Paşa Bul. No: 2 / 9 Basmane / İzmir İletişim Bilgileri Tel 1: 444 45 35 Tel 2: (212) 658 40 10-11 / (232) 472 05 05 Faks: (212) 658 40 12 Web: www.hakikikoc.com.tr Büyük İstanbul...
  3. ''Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir!'' Ne Demektir?

''Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir!'' Ne Demektir?

hayatta en hakiki mürşit ilimdir, anlamı, manası, ne demektir, açıklaması, ile ilgili bilgiler burada melekler Yüce Atatürk'ün söylediği pek çok özlü söz var melekler! Bunlardan biri de benim çok sevdiğim sözlerinden biri olan ''Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir'' sözüdür.Peki bu cümle içinde hangi derin anlamları içerir hiç düşündünüz mü?Açıklayalım... Medeniyet yolunda ilerlemek...
  4. Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir ?

Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir ?

Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Muhabbet Kuşlarında Çiftleşme Belirtileri Nelerdir Muhabbet kuşu besleyen meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi kuş bakımı konusunda bilgilendirmeye devam ediyoruz melekler :) Bu yazımızda ise muhabbet kuşlarının çiftleşme belirtilerinden bahsedeceğiz sizlere ... Dişi muhabbet kuşları yumurtlayacakları zaman normalden daha fazla kalsiyum...
  5. muhabbet kuşlarım neden çiftleşmiyor ?

muhabbet kuşlarım neden çiftleşmiyor ?

Bir dişi bir erkek muhabbet kuşlarım var. Uzun zamandır birlikteler ama çiftleşmiyorlar.Acaba hastalıklarımı var ben anlayamadım.Ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş