gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Haksız Eylem Nedir?

Konu, 'Borçlar Hukuku' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

haksız eylem nedir haksız eylem nedir Haksızca (hukuka aykırı biçinmde) birisine zarar vermek demektir. Borçlar kanununun 41. maddesi genel olarak Hakzız Eylemi düzenler Bir kişi diğerine zarar verirse zararı gidermek zorundadır. Bu sorumluluğa hakzız eylem sorumluluğu denir.

Haksız Eylem Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakalim Okuma Eylemİ Ne Kadar Sevİyoruz

Bakalim Okuma Eylemİ Ne Kadar Sevİyoruz

Etrafınıza bakın şöyle bir... Ama çok dikkatlice bakın lütfen. Çevrenizdeki insanların seslerine kulak verin. Hatta abartın işi biraz. Açın televizyonlarınızı ve bilgi yarışmalarına çıkan ukala (aydın geçinen) tipleri de dinleyin dikkatlice. Ve insanlığın tarihi kadar eski şu soruya verilen cevaplara bakın! “Boş zamanlarınızda ne yaparsınız?” !!! Haydi, siz de verin cevabınızı! Hem de...
  2. Gülşen - Haksız Yenilgi

Gülşen - Haksız Yenilgi

fikir yürütmek ne kadar doğru başkası anlayamaz çünkü anlatılamaz zedelenir onur asabın bozulur sen belli etmesende yüzünden okunur affetmek aslında en büyük intikam ihaneti hazmetmekse büyük marifet gerçek olmadı tutulan dilek sen benim kadar dürüst diilmişsin demek harcanan emek ziyan olan sevgi bana asıl koyan haksız yenilgi
  3. Bankaya Haksız İptal Tazminatı

Bankaya Haksız İptal Tazminatı

Yurtdışında öğrenim gören kızının kredi kartı borcunu ödemek için aynı banka şubesine dört defa giden doktor Orhan Gülgönül, uygulamalardan rahatsız olup banka yönetimine "sitem" dolu bir mektup yazınca ortalık karıştı. Banka, düzenli ödeme yapmasına ve hesabında para bulunmasına rağmen Merve Gülgönül’ün kredi kartını iptal edince 3 bin YTL tazminata mahkum oldu. Olay şöyle...
  4. Şirket Ünvanınız haksız kullanılırsa neler yapabilirsiniz?

Şirket Ünvanınız haksız kullanılırsa neler yapabilirsiniz?

Şirketinizin adı başka bir şirket tarafından size haber verilmeden kullanılıyor ve bu nedenle bazı olaylar nedeniyle haksız yere itham altında kalmaya başladıysanız Ne yapabilirsiniz? Türk Ticaret Yasası'nın 54'üncü maddesi gereği olarak "Ticaret unvanı kanuna aykırı olarak başkası tarafından kullanılan kimse, bunun men'ini yani önlenmesini ve haksız kullanılan ticaret unvanı tescil...
  5. Eylem-istanbul

Eylem-istanbul

buara severek dinliyorum kıt Türkçesiyle güzel seslendirmiş :salıncak: ah senin gibisi yok İstanbul, anlat anlat bitiremem istanbul, dur taksi götür beni taksime, bütün havasını hissedeyim içimde, eski günler meyilli ritim bu tatlı bir melodi sihirli bir köprü bağlar iki güzel cenneti masal tamam kış gecesi gecesi gündüzü sihirli biri o görüntüsü hiç bitmeyen çümbüşü ah senin...

Sayfayı Paylaş