gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Halay çekmek zayıflatıyor

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

rüya tabirleri halay çekmek rüyada halay rüyada çekmek ruyada cekmek ne anlama gelir Sevgili meleklerim, Sağlıklı yaşam için zayıf olmak,zayıf kalmanın yolu çok kalaymış....Halay çekmek:deli:

Diyetisyen Özgür Atalay, düğünlerde çekilen halayların insanları zayıflattığını ileri sürdü.

Atalay, artan besin tüketimi ve azalan fiziksel aktivitelerin şişmanlığa davetiye çıkardığını belirtti.

Bölgede yaşayan insanların şişmanlık konusunda diğer illere nazaran daha şanslı olduğunu kaydeden Atalay, "Çünkü bölgede neredeyse her gün onlarca düğün oluyor. Kış aylarında alınan kalorisi yüksek gıdalarla şişmanlayan kadın ve erkekler yaz aylarında yapılan düğünlerde halay çekerek zayıflıyor. Sağlıklı beslenmeyle birlikte düğünlerdeki oyun ve halayları da bir spor olarak değerlendirebiliriz. Bunun zayıflamaya etkisi çoktur." dedi.

Bölgede hareketli Kürtçe parçaların yer aldığı düğünlerde çekilen halaylarla yaz aylarında kilo verildiğini ifade eden Atalay, halay çekmek isteyip de şeker, kalp, tansiyon gibi hastalığı bulunanların öncelikle doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini vurguladı.

Halay çekmek zayıflatıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çekmek

Çekmek

Baska bir yere götürmeye muktedir oldugu bir seyi surup çekmek, kasd ve düsünmesiyle yahut da, güzel siyasetiyle çetin islerim kolaylastirmaya ve güç islerin kendisine itaatkar olmasina isarettir. Çekilen sey kötülüge alametse, rüya sahibinin de akibeti kötü olur.
  2. Acı çekmek

Acı çekmek

Vücudunda veya başında bir ağrı veya acı bulunduğu şeklinde bir rüya görmek, özel meselelerini başkalarına anlatmaması ve bazı şeyleri kendisine saklamayı öğrenmesi gerektiğine işarettir. Diş ağrısı: Rüyada diş ağrıması yakında sevindirici bir haber alacağınıza işarettir.Bir yerinizi acıttığınızı görmeniz ise dostlarınızın iğneli sözleriyle karşılaşacağınızı gösterir. Vücudunda veya başında...
  3. Yurtseven Kardeşler - Halay Zamanı

Yurtseven Kardeşler - Halay Zamanı

halay cal yurtseven kardeşler çal dj yurtseven kardeşler halaylar halayları halay Ben BÖyle BİrŞey GÖrmedİm Etmedİm, Nerdeyİm Neredeyİm Anlamadim Bİlemedİm, Yuh Bana Tuh Bana Kafamiza Vura Vura, Adim Adim Gİttİm Varamadim Ben Yanina, Ah Be Öyle GÜzel Öyle Fistik Oynamasi, Kivirmasi Yok Ben Çildiracam, Ah Ben İÇİn İÇİn Yaniyorum, BaŞka Yere Baksam Da GÖzÜm Ona Kayiyor, SaĞ Sol GÖzlerİm Onda,...
  4. Halay

Halay

hızlanan halay hızlı oynanan halaylar hızlanan halaylar isimleri halayların isimleri Halay: Orta Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'da Çorum, Sivas, Malatya illerinin bulunduğu bölgede, toplu, düz dizi biçiminde ve oyuncuların birbirine tutunarak oynadığı oyun türüdür. Halay Oyunları Halay, birlik, beraberlik, yardımlaşma gibi toplu hareket anlamına gelmektedir. Halayın tanımlarına...
  5. Ayçekirdeği Zayıflatıyor!

Ayçekirdeği Zayıflatıyor!

ayçekirdeğinin faydaları ayçekirdeğinin yararları Sevgili melekler, özellikle film izlerken, arkadaşlarımızla çene çalarken, piknikte, sokakta çitlediğimiz ayçekirdeğinin sağlığa faydalarını ve özellikle zayıflamaya etkisini biliyor musunuz? Ayçekirdeği, yüksek doymamış yağ, lif ve protein içeriği sayesinde, kararında yenildiği sürece gün boyunca tok tutarak sağlıklı kilo vermeyi...

Sayfayı Paylaş