gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Halifeyi Ağlatan Çocuk

Konu, 'Çöplük' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Sıcak bir yaz günüydü.

Arabistan çöllerine güneş bütün sıcaklığıyla vuruyordu.

Adeta insanın beynini kaynatıyordu.

Herkesin köşesine çekildiği, etrafın sessizliğe büründüğü bir anda, ezan vaktinin yaklaştığını gören halife,

Abdestini almış,ağır ağır camiye gidiyordu.

Bir çocuğun, kendisini geçmek istercesine hızlı adımlarla gittiğini gördü.

Küçücük çocuğun bu telaşı neydi?

Acele edişinin mutlaka bir sebebi vardı.

Acaba bir derdi mi vardı? Derdi varsa, derdine çare bulmak halifenin göreviydi.

Nihayet halkın derdini dert eden halife sordu:

- "Yavrucuğum nedir bu telâşın? Bir derdin mi var?

Niçin bu kadar hızlı gidiyorsun?"

Çocuk halifeyi tanıyamamıştı.

- "Camiye gidiyorum amcacığım" diye cevap verdi.

Halife şaşırdı. Çocuk henüz küçüktü. Ama sözleri büyük adam sözleriydi. Biraz daha konuşturmaya karar verdi:

- "Yavrucuğum senin yaşın daha küçük! namaz sana farz değildir. Niçin bu kadar telaşlanıyorsun ?"

Çocuk kınar gibi halifeye baktı:

- "Amca, amca! Bu işin büyüğü küçüğü olur mu?

Daha dün mahallemizde bir çocuk öldü. Üstelik benden de küçüktü. Ölüm denen gerçeğin büyük küçük ayırdığı yok. En iyisi her yaşta buna hazır olmalı.

Hem bu yaşta namaza alışmazsam, büyüyünce kılmak zor gelebilir."

Halifeyi derin bir düşünce aldı.

Gözlerinden yaşlar boşalırken ağzından şu cümleler döküldü:

"Ey rabbim! Ne akıllı bir çocuktur bu çocuk! Büyüklerde bulunması gereken ruhu taşıyor.!

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Halifeyi Ağlatan Çocuk

emeğine sağlık

Halifeyi Ağlatan Çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukları ağlatan noel babalar

Çocukları ağlatan noel babalar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

Fakir Bir Çocuğun Ağlatan Mektubu

ağlatan yazılar fakir bir çocuğun ağlatan mektubu çocuk şiirleri anne mektupları ağlatıcı resimler pakistandaki deprem için yardım gönderen çocuğun mektubu. insanlık dersi verecek nitelikte. çok duygulu ve gerçekten bu acı bi gerçek arkadaşlar
  3. Halifeyi aglatan çocuk

Halifeyi aglatan çocuk

Halifeyi aglatan çocuk Sicak bir yaz günüydü. Arabistan çöllerine günes bütün sicakligiyla vuruyordu. Adeta insanin beynini kaynatiyordu. Herkesin kösesine çekildigi, etrafin sessizlige büründügü bir anda, ezan vaktinin yaklastigini gören halife, abdestini almis,agir agir camiye gidiyordu. Bir çocugun, kendisini geçmek istercesine hizli adimlarla gittigini gördü. Küçücük çocugun bu telasi...
  4. çocuğum ağlamasın diye herşeyi yapmam doğru mu ?

çocuğum ağlamasın diye herşeyi yapmam doğru mu ?

Merhabalar. 14 aylık bir bebeğim var ve onu büyütürken pek çok soru işareti kafama takılıyor.Bunlardan biri de onların herşeyi istemeleri.Acaba diyorum ağlamasın diye her dediğini yapmak mı doğru, yoksa bir yere kadar ağlamasına kulak tıkamakmı? Yani terbiye verip disiplini öğretecem diye ağlatmak mı, psikolijisi bozulmasın , bozulan benim psikoljim olsun demek mi? İşin içinden çıkamadım...
  5. Fransaya okumaya giden çocuğun ağlatan mektubu!!!!!

Fransaya okumaya giden çocuğun ağlatan mektubu!!!!!

Fransaya okumaya giden çocuğun ağlatan mektubu!!!!! ağlatan mektup....... Sevgili anneciğim ve babacığım” Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum. Aylardan beri sustuğum icin de üzülüyordunuz.Ama ne yapalım başka türlüsü elimden gelmiyordu.Beni affedeceğinizi, mazur göreceğinizi umarım. Anneciğim ve Babacığım, Ben artık islam dinini terk ederek hiristiyan oldum. Eğer böyle...

Sayfayı Paylaş