gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Ne Biliyor musunuz ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Nedir
    Halikarnas Balıkçısının Gerçek İsmi Nedir

Sevgili melekler, daha önce hayatı hakkında bilgiler sunduğumuz Halikarnas Balıkçısının Gerçek İsmi Nedir biliyor musunuz ? Hemen paylaşalım..:)

Bodrum'a olan aşkı ile tanınan , Halikarnas Balıkçısı mahlasını kullanan ünlü hikaye ve roman yazarının gerçek adı Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır.

Asıl adı Cevat Şakir Kabaağaçlı. 1890’da İstanbul’da doğdu. 13 Ekim 1973’te İzmir’de yaşamını yitirdi. Yazılarında, çok sevdiği Bodrum’un antik çağlardaki ismi olan Halikarnasos’tan esinlenerek Halikarnas Balıkçısı takma adını kullandı.

Halikarnas Balıkçısının Gerçek Adı Ne Biliyor musunuz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşk nedir biliyor musun????

aşk nedir biliyor musun????

Aşk* yaşamayı bilene aşktır.. Aşk* sevmeyi bilene aşktır.. Aşk* özlemleri ile aşktır.. Aşk* hasrettir ! Aşk nedir biliyormusun ? Aşk anlatılamayacak kadar anlamlı Anlatılamayacak kadar güzel Bir o kadar da yürekliliktir ! Ben yürekliydim* ama şimdi ağlıyorum... Birini sevmek yetmiyormuş Birini özlemekte yetmiyormuş Aşkı ben yanlış anlamışım ! Aşk meher sevipte kaybetmekm Hiç...
  2. Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Neler yediğinizi biliyor musunuz?

Hazır yiyeceklerin düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu belirten uzmanlar, birçok hazır yiyeceği uzun süre taze tutmak için katkı maddeleri eklendiğini belirttiyorlar. Howstuffworks'te yer alan haberde, 5 büyük fast food zincirinin menülerini inceleyen uzmanlar, en yaygın kullanılan 10 katkı maddesini açıkladılar; 1. Tavuk eti: Tavuk eti, sığır veya hindi etinden daha ön planda ilk sırada...
  3. Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

Neden Güldüğümüzü Biliyor musunuz?

neden güleriz, sebepleri, sonuçları, gülme durumları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Mutlu olduğumuzda,sinirlerimiz bozulduğunda, komik birşey gördüğümüzde hep güleriz.Bunlar bildiklerimiz.Peki ya bilmediklerimiz? Doğduktan hemen sonra ağlamaya başlayan bebek yaklaşık 4 hafta sonra gülmeye başlar. Anne ve babasının bu durumdan hoşnut olduğunu anlayan...
  4. Açkı Nedir biliyor musunuz

Açkı Nedir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar size anlamını bilmediğim merak ettiğim bir kelimenin manasını soracağım acaba aranızda Açkı Nedir bilen var mı?
  5. Halikarnas Balıkçısı Yazarı Kimdir biliyor musunuz

Halikarnas Balıkçısı Yazarı Kimdir biliyor musunuz

selam arkadaşlar acaba Halikarnas Balıkçısı Yazarı Kimdir bilen var mı aRANIZDA Halikarnas Balıkçısı Yazarı Kimdir bilen varsa bana yazsın lütfen.

Sayfayı Paylaş