gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hâlimi arz

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Olayın aslını yazmadan önce, Bir örnek vereyim, yerli yerince.

Bir gün bizim merhum Hoca Nasreddin,
    Bir iş için çıkmış, damına evin,

Ayağı kayarak aşağı düşmüş,
    Konu komşu duyup hep üşüşmüş.

Derler: ”Niçin böyle bağırıyorsun?
    Yangın varmış gibi çağırıyorsun?

Acılar içinde kıvranan hoca,
    Hemen doğrularak der ki, usulca;

Varsa böyle damdan düşmüş olanlar
    Ancak onlar benim hâlimi anlar.

İşte buna benzer, benim hâlim de,
    Hemen anlar bunu aşk varsa kimde

Başından geçenler pek iyi bilir,
    Aşkı tatmayana bu oyun gelir.

Sanmayın bir yerden nakledeceğim,
    Başımdan geçeni söyleyeceğim.

Ayıplama beni, gülme komşuna!
    Belki de bu senin de gelir başına.

Her işte bulunur, çeşitli hikmet,
    Ârif olan ondan alır çok ibret.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hâlimi arz
    emeğine sağlık

Hâlimi arz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. halimi arz!

halimi arz!

Bir gün üstadımın evine gittim, Gizlice hâlimi ona arz ettim. Yalvarıp dedim, “Ey başımın tacı, Nedir lütfet şu derdimin ilacı?” Dünyanın faydasız işine daldım Ruhun gıdasından hep mahrum kaldım Fani dünyanın bitmez cefası Hiç kimseye olmaz onun vefası Firkat ateşiyle yanar, ağlarım, Gülzârımı gözyaşıyla sularım. Benden tahsil ettin ilim ve irfan, Gördüğü ihsanı unutmaz insan! Böyle...
  2. Arzum Canto Buharlı ütü

Arzum Canto Buharlı ütü

arzum canto ütü ARZUM CANTO BUHARLI ÜTÜ 1200 W. Güçlü buhar Buhar ayar düğmesi Inox Taban Ergonomik Tasarım
  3. Halka Arz ve Yöntemleri

Halka Arz ve Yöntemleri

Halka arz nasıl olur sorusundan önce neden şirketlerin halka arz ettiklerini anlamak yerinde olacaktır. Şirketlerin faaliyetlerini yürütebilmesi için kaynaklara ihtiyacı vardır. Bu kaynaklar yabancı kaynak (borç yoluyla elde edilen kaynak) veya özkaynak (ortaklardan sermaye yoluyla veya faaliyetler sonucu kar yoluyla sağlanan) olabilir. İki kaynak türününde şirkete bir maliyeti vardır. Bu...
  4. Arzum Onan kimdir

Arzum Onan kimdir

arzum onan kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında herşey burada! Türkiye Güzeli seçildikten sonra bir çok dizide ve sinema filminde oyuncu kimliğinide alan güzel ünlü Arzum Onan hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda. 31 Ekim 1973 yılında Ankara’da, Memur bir ailenin tek çocuğu olarak doğdu. İlkokulu Ankara, Orta ve Liseyi İstanbul’da tamamladı....
  5. Dabetül arz nedir?

Dabetül arz nedir?

Yer hayvanı, kıyametin büyük alametlerinden biri. Debb ve debîb; hafif yürüme ve debelenme demektir. Hayvanlar ve çoğunlukla haşereler için kullanılır. Içkinin bedene yayılması ve bir çürüklüğün etrafına sirayeti gibi hareketi gözle görülmeyen şeyler için de kullanılır. Dâbbe de debelenen, hareket eden demektir. Şu halde tren, otomobil, bisiklet vb. şeylere lügate göre dâbbe denebilirse de...

Sayfayı Paylaş