gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Halit Akçetepe

Konu, 'Biyografi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

halit akcetepe Doğum Tarihi 1938 Boy 166
    Kilo 70
    Göz Rengi Ela
    Yabancı Dil Fransızca (iyi), İngilizce (orta).

Sinema Filmleri ve Yönetmenleri
    Nasreddin Hoca Düğünde
    Günahsızlar
    Dertli Pınar
    Köprüaltı Çocukları
    Bir Dağ Masalı
    Hababam Sınıfı
    Süt Kardeşler
    Köyden İndim Şehire
    (Faruk Kenç-Turgut Demirağ-Ertem Eğilmez)

TV Yapımları ve Yönetmenleri
    Kaygısızlar
    Şaban Askerde
    Konu Komşu
    Bizimkiler
    (Oğuz Yalçın-Halit Akçatepe
    Ertuğrul Solakoğlu-Yalçın Yelence)

Özgeçmiş
    Üsküdar''da doğdu. 1943 yılında sinemaya başladı. 1945 yılında tiyatroya başladı. 1957''de Saint-Benoit''yı bitirdi.

Halit Akçetepe konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halit Kıvanç

Halit Kıvanç

halit kıvanç ın eserleri nelerdir halit kıvanç eserleri nelerdir ın hayatı Radyo ve televizyon sunucusu. Halit Kıvanç, 1926 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Milliyet ve Tercüman başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey görevler aldı. Türkiye'de radyo ve TV spor yayıncılığının gelişmesinde...
  2. Halit Ergenç Biyografi

Halit Ergenç Biyografi

halit ergenç biyografi halit ergenc biografija ergenç biography biografija ergenc 1970 yılı, İstanbul doğumlu. 1989’da Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimlerinden mezun olan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümleri’ni bitirdi. Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan müzikal, opera ve bale çalışmaları arasında “The Adventures of...
  3. Boğulursun Halit

Boğulursun Halit

oyuncu Halit Ergenç ile söyleşi........ '5.5 DAKİKA NEFES TUTARIM!' “DEVRİM ARABALARI”NIN İYİ BİR GİŞE YAPMASI BEKLENİYORDU AMA OLMADI. GALİBA ARTIK TÜRK İZLEYİCİSİNİN TERCİHLERİ SİNEMACILARI YANILTMAYA BAŞLADI... Halit Ergenç, ilginç bir yeteneğini açıkladı.“Karada ya da suda fark etmez, 5.5 dakika nefesimi tutabiliyorum. Acayip keyif alıyorum bu işten. Ruhunuzla baş başa kalmanın en doruk...
  4. Halit Refiğ Kimdir

Halit Refiğ Kimdir

Halit Refiğ Kimdir biyografi bilgileri hayatı ile ilgili bilgileri bekliyorum sizden arkadaşlar
  5. Halit Ergenç ekranlara dönüyor

Halit Ergenç ekranlara dönüyor

Star TV ekranlarında yayınlanan 4 sezon süren Muhteşem Yüzyıl dizisinin ardından 1 sezon dinlenmeye karar veren Halit Ergenç, film ve reklam projeleri dışında kamera karşısına geçmemişti. Kanal D’nin yeni dizisi için anlaşan Halit Ergenç, Ekim ayında ekranlara geri dönüyor. Ergenç’in Kanal D’den yeni dizi için bölüm başına 120 bin TL alacağı öğrenildi. Bu ücretle en çok kazanan dizi...

Sayfayı Paylaş