gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Halit Refiğ Biyografisi

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Halit Refiğ Hayatı Halit Refiğ Biyografisi
    Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda ünlü yönetmen Halit Refiğ hakkında ve hayatı hakkında merak edieln bilgilere değiniyor ve Halit Refiğ'in biyografi bilgilerini konu alıyoruz.

Halit Refiğ 1934 yılında İzmir’de doğdu.Halit Refiğ Robert Kolej’de okudu. Halit Refiğ 1956 yılında dergi ve sinema yazıları yazmaya başladı.

Halit Refiğ 1957 yılında Atıf Yılmaz‘ın asistanlığını yaparak, sinemaya başladı. İlk filmi “Yasak Aşk”ı 1960′da yönetti.Halit Refiğ 1974-75 yıllarında TRT Kurumu adına Aşk- ı Memnu” dizi filmini çekti. Aynı kurum adına 1978-83 yıllarında “Yorgun Savaşçı” dizisini çekti ama bu filmin yakıldığı ilan edildi.

Halit Refiğ Bilahare yayınlandı. 1976-77 yıllarında ABD’de Wisconsin Üniversitesi‘nde, Halit Refiğ 1984 yılında da Ohio Denison Üniversitesi’nde eğitim çalışmalarına katıldı. Yönetmenin yurtiçi ve yurtdışında yayımlanmış makalelerinin yanı sıra, Ulusal Sinema Kavgası, Doğu, Batı ve Türkiye, Gerçeğin Değişkenliği /Kemal Tahir adlı kitapları vardır.

Halit Refiğ Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halit Akçetepe

Halit Akçetepe

halit akcetepe Doğum Tarihi 1938 Boy 166 Kilo 70 Göz Rengi Ela Yabancı Dil Fransızca (iyi), İngilizce (orta). Sinema Filmleri ve Yönetmenleri Nasreddin Hoca Düğünde Günahsızlar Dertli Pınar Köprüaltı Çocukları Bir Dağ Masalı Hababam Sınıfı Süt Kardeşler Köyden İndim Şehire (Faruk Kenç-Turgut Demirağ-Ertem Eğilmez) TV Yapımları ve Yönetmenleri Kaygısızlar Şaban Askerde Konu...
  2. Halit Ziya Uşaklıgil Biyografisi

Halit Ziya Uşaklıgil Biyografisi

halit ziya uşaklıgil geniş biyografisi Halit Ziya Uşaklıgil (1867-1945) 1867'de İstanbul’da doğdu. 23 Mayıs 1945’te İstanbul’da yaşamını yitirdi. \"Uşakizadeler\" olarak tanınan İstanbullu bir aileden Hacı Halit Efendi'nin oğlu. Fatih Askeri Rüştiyesi'nde öğrenime başladı. Babasının işleri bozulunca ailesi İzmir’e taşındı. İzmir Rüştiyesi'ne girdi. Özel Fransızca dersler aldı....
  3. Boğulursun Halit

Boğulursun Halit

oyuncu Halit Ergenç ile söyleşi........ '5.5 DAKİKA NEFES TUTARIM!' “DEVRİM ARABALARI”NIN İYİ BİR GİŞE YAPMASI BEKLENİYORDU AMA OLMADI. GALİBA ARTIK TÜRK İZLEYİCİSİNİN TERCİHLERİ SİNEMACILARI YANILTMAYA BAŞLADI... Halit Ergenç, ilginç bir yeteneğini açıkladı.“Karada ya da suda fark etmez, 5.5 dakika nefesimi tutabiliyorum. Acayip keyif alıyorum bu işten. Ruhunuzla baş başa kalmanın en doruk...
  4. Halit Refiğ hayatı

Halit Refiğ hayatı

halit refiğ hayatı, biyografi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, kimdir, filmleri, ulusal sinema, resimleri, kitapları, kitap, teyzem, yorgun savaşçı Yazdığı kitapları günümüzde hala beğeniyle ses getiriyor kendinden söz ettiriyor Melek'lerim. Peki kimdir Halit Refiğ; buyrun hayatı hakkında bilgiler edinelim Melek'ler:) Halit Refiğ, 1934 yılında İzmir'de doğdu. Robert Kolej'de okudu....
  5. Halit Refiğ Kimdir

Halit Refiğ Kimdir

Halit Refiğ Kimdir biyografi bilgileri hayatı ile ilgili bilgileri bekliyorum sizden arkadaşlar

Sayfayı Paylaş