gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Halıya dökülen mum lekesi nasıl çıkar?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Melekler geçenlerde eşimle masa da romantik bir ortam yaşayalım dedik.Mumlar eşliğinde yemeğimizi yedik.Yemek sonrası mumları kaldırırken halımın üzerine mumun eriyen kısmı döküldü.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Mum lekesi nasıl çıkar?

BeyazMelek bunu beğendi.
  2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Canım üstüne buz koy mum iyice soğudu mu kazı ancak böyle çıkar benim de eski koltuklarıma dökülmüştü bu yöntem işe yaramıştı :D

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Beyza benim hiç başıma gelmedi ama benim bildiğim mum lekesi dökülünce önce kurumasını bekleyeceksin. Daha sonra dökülen mumun üstüne beyaz bir kağıt koyup ısınmış ütüyle üstünden geçeceksin. Dökülen mum olduğu gibi kağıda geçermiş. Dene istersen :tik:

BEYZA21 bunu beğendi.
  4. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap için teşekkürler kızlar..Buzu denedim evet üstünü kazıdım kabası gitti.Evde parşömen kağıdını mumun üzerine bıraktım ütüledem kağıda yağ geçti ama hala lekesi duruyor..Halımıda yeni almıştım :S

TİTAN ve BeyazMelek bunu beğendi.
  5. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    canım sakın kendin yıkamaya çalışma profesyonel yardım gerekli demek ki, halı yıkama numarası var mıydı? :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Parşömen değil normal beyaz kağıt diye biliyorum ama, yarın halıya mum döküp denesem mi ki :oppucuk:

BEYZA21 bunu beğendi.
  7. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ayyy bu romantizim başa bela :) bizim öyle mumışında yemek yemediğimiz için halım a mumda dökülmüyor bu konuda fikrim yok beyzacım hahaha

BEYZA21 bunu beğendi.
  8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    halı yıkamaya gidicek zaten sonucu yazarım beyaz melek
    hahahahahaha sakın dökme titan yağ lekesi gibi kalıyor bak geçmiyor

:hhh.asena sen var ya sen çok güldürdün beni :hhh:

Asena_Sule bunu beğendi.
  9. esra2012

esra2012 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    bende yeni evliylen evlilik yıldönümümde öyle romantik bir ortam hazırlıyım demiştim salon takımlarının üzerine mumları dizmiştim bi ton para verdiğim salon takımlarının üzerine mumlar akmıştı ve çıkartamamıştım hala öyle duruyolar anneme verdim takımları

BEYZA21 bunu beğendi.
  10. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bu gün beyaz ince pastaların altına koyduğumuz kağıtlar varyya onu bıraktım ve ütüyle üzerinden geçtim epey mumun yağı çıkardı gibi oldu:) ütüyü çok ısıtmayın sakın düşük ayarda olucak

TİTAN bunu beğendi.
  11. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Ha gayret :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  12. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    halıyı yakıcam diye korkuyom titan daha taksidi bitmedi:hhh: birde yıkamaya gitsin inşallah çıkıcak gibi:D

TİTAN bunu beğendi.
  13. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İnşaallah inşaallah :D:D

BEYZA21 bunu beğendi.
  14. ozima35

ozima35 Forum Okuru

yahu canlar ben 24 yıllık kuru temizlemeciyim bu mum lekesi konusuna çok güldüm kusura bakmayında ütüleme olayı sadece yapışmış olan mumu alıyor zaten kuruyunca hafif çitelesen o çıkar asıl mesele bıraktığı yağ lekesidir bu uzmanım diyenler neden asıl olayın nasıl olacağını söylemez bilgi vermek bukadarmı sahtece olur...bakın yapacağınız şey mumun kabartılığını çıkarın nazikçe yapın ve sonra hafif sıcak su ile ıslatın ve sonrada sellozik tinerle hafif şekilde ya fırçalayın yumuşak fırça ile yada çiteleme yapın aman dikkat kumaş rengi zarar görmicek şekilde olsun bu hareketleriniz sonra pril ile aynı yeri yedirerek ovalayın hafiften ve son olarakta makinanıza 40 derece ve ya 50 derece kısa programlı olarak atın takibini yapın çok fazla kalmasın 15 dakika dönse yeter..ve çok sıktırmayınız nemli asın bakın sonuç aaaaa çıkmış güzel ama değilmi........sorularınız sorunlarınız var ise faceden dry rose kuru temizlemeden yardımcı olunur saygılar...

Halıya dökülen mum lekesi nasıl çıkar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mum lekesi nasıl çıkar

Mum lekesi nasıl çıkar

mum lekesi nasıl çıkar, çıkartılır, geçer ve dahası burada arkadaşlar. Mum lekesi nasıl geçer diye merak edener var ise aramızda ki, eminim vardır. Çünkü bende merak ediyorum ve bu yazımız sayesinde bu merakımı gişderip, mum lekesinin nasıl çıkacağını öğreniyorum. Sizlerde bana eşlik edin buyrun Melek'lerim:) Mum Lekesi Doğum günü partilerinde, çeşitli kutlamalarda, bazı dinlerin...
  2. Halıdaki mum lekesi nasıl çıkar

Halıdaki mum lekesi nasıl çıkar

halıdaki mum lekesi nasıl çıkar, temizlenir, çıkartılır buyrun bu yazımızda öğrenelim. Halınıza damlayan mum lekesini nasıl çıkartacağınızı biliyor musunuz? Yoksa bilmiyor musunuz? O halde dert etmeyin, çünkü biz bu yazımızda sizlere püf noktasını sunacağız Melek'ler:) Halıdaki Mum Lekesi Mumlar genellikle bir şekilde halılarımıza, kilimlerimize veya döşeme kumaşlarına damlarlar. Bu, hiç...
  3. Halıdaki pas lekesi nasıl çıkar

Halıdaki pas lekesi nasıl çıkar

halıdaki pas lekesi nasıl çıkar, çıkartılır, temizlenir, gider, giderilir, püf noktaları ve dahası burada arkadaşlar. Halınızda oluşuan pas lekesi için, halınızı değiştirmeyi mi düşünüyor sunuz? Yazık, o küçücük pas lekesi için, kocaman halınızı değiştirmeyin, gelin halınızda ki o pas lekesini çıkartın olsun bitsin:) "Bu imkansız" mı diyor sunuz? Hayır elbette ki değildir,...
  4. Halıdan Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu konu halıdaki kan lekesini çıkarmanın yolları ile ilgili bilgilere yer vermektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı halınıza bulaşan kan lekesini çıkarmanın yolları ile ilgili püf noktaları sizler için paylaşıyoruz. En zor çıkan lekelerden biri olan kan lekesini artık kolay ve pratik yollarla halınızdan çıkartabilirsiniz. Hatta eğer kan lekesi kurumuşsa temizlemesi ve halıdan çıkarması çok...
  5. Halıya Dökülen Çayın Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya Dökülen Çayın Lekesi Nasıl Çıkar?

çay lekesi çay lekesi nasıl çıkar halıdaki çay lekesi Sevgili melekler, hepinizin başına mutlaka gelmiştir. Binbir özenle misaifr ağırlarken, misafirlerden birinin çocuğu ya da kendisi caanım halınıza saçı döküvermiştir. Ya da bir şakalaşma sırasında sevgili eşiniz halınıza çay bardağını boca etmiştir. Hemen tasalanmayın, leke çıkmaz diye de üzülmeyin. Şimdi vereceğimiz bilgileri aklınıza...

Sayfayı Paylaş