gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Haluk Levent - Aşık Veysel

Konu, 'Çöplük' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Biri görmez gözü ile
    Görmüş dünyayı özü ile
    Çalmış söylemiş ölesiye
    Hek bildiği dilin gözü ile

Onun adı Aşık Veysel
    Şatıroğlu yolu uzun ince
    Görebilsen gör dünyayı
    Görmüş dünyayı sözü ile

Biri arar yanlış ile
    Bulmuş doğruyu dost dost diye
    Varmış yarine toprak ile
    Sadık olan dostun yüzü ile

Yazdım çizdim görem diye
    Gördüm dünyayı veysel ile
    Çaldı söyledi görek diye
    Hak yolunu sürek diye

Haluk Levent - Aşık Veysel konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haluk Levent

Haluk Levent

26 Kasım 1968 yılında Adana'da doğdu. İlk ve ortaokulu Sabancı İlk Öğretim Okulu'nda okudu. Ortaokul sıralarındaki taklit yeteneği onu tiyatro çalışmalarına yöneltti. Liseyi Adana Atatürk Lisesi'nde okudu. Haluk Levent'in tiyatro faaliyetleri lise yıllarında da devam etti. Liseden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği'ni kazandı, bir yıl okudu fakat devam etmedi. Sonra Ankara...
  2. Haluk Levent - Çerkez Kızı

Haluk Levent - Çerkez Kızı

Çerkez kızı gül güzeli Söyle nedir bu çelişki Sabrımı kinaye sanıp Yarınlara atma beni Bu sıkıntı yordu beni Senden kalan bedenimi Kendini yanına alıp Uzaklara atma beni Her gidiş bir ceza bana Yanarım yana yana Sınırlara atma beni Çerkez kızı çerkez kızı Sen mavi ben kırmızı Unuttuk ayla yıldızı Sınırlara atma beni Bitmemiş şarkılarımda Her bütün gibi eksiktin Uzakların çerkez kızı...
  3. Haluk Levent - Balıkçı

Haluk Levent - Balıkçı

Şuraya deniz çiziyorsun ya Suları mavileri boyuyorsun Balıkları martıları koyuyorsun üstüne Sabahı serinliği koyuyorsun ya Balıkları martıları koyuyorsun üstüne Sabahı serinliği koyuyorsun ya Balıkçıları çiz balıkçıları Geceyi de çiz doğacak günü de Yokluğu ciz çaresinde Geleceği de çiz geleceği de Yokluğu çiz çaresinde Geleceği de çiz geleceği de
  4. Haluk Levent - Ankara

Haluk Levent - Ankara

Sen ellerimde Sen gözlerimde Issız geçen her gecemde Herşeyinle yanımdasın En zor bu gerçekten Sevdiğimi söylemeden Ayrıldım yine senden Yoksun sen aslında Yalnızım bu kumsalda Neler neler yapıyorsun Bensizken Ankara'da
  5. Haluk Levent - Al Beni

Haluk Levent - Al Beni

Al beni al beni Götür burdan uzaklara Al beni al beni Uçur yukarılara Biliyorum sende farkındasın Çok zor Gözlerin yalan söylemiyor Biliyorum sende farkındasın Çok zor Al beni al beni Götür burdan uzaklara Al beni al beni Uçur yukarılara Biliyorum sende farkındasın Çok zor Biliyorum sende farkındasın Çok zor Gözlerin yalan soylemiyor Al beni al beni Ellerinden çizgisinden

Sayfayı Paylaş