gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Halvet Ne Demek?

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

halvet ne demek osmanlıda halvet ne demektir harvet demek nedemek Son zamanlarda reyting rekorları kıran dizi Muhteşem Yüzyıl da sıklıkla duyduğumuz Halvet kelimesinin anlamını hiç merak ettiniz mi?Sizlere halvetin anlamı hakkında merak etitğiniz bilgileri sunuyorum. [​IMG]
    İki kişinin özellikle bir erkek ve bir kadının bir yerde başbaşa yalnız kalması. Bir isim olarak; yalnızlık köşesi anlamına gelir. Halvet sahih ve fâsit olmak üzere ikiye ayrılır. Sahih halvet eşlerin sahih bir nikâh akdinden sonra kimsenin göremeyeceği ve istekleri dışında kimsenin giremeyeceği ev veya kapısı kilitli oda gibi kapalı veya kapalı sayılan bir yerde yalnız başlarına kalmasıdır. Eşler cadde yol mescid umûmi hamam kapı ve pencereleri açık ev oda büro veya kapısı olmayan bir bahçe yahut umuma açık park ve yeşil saha gibi yerlerde başbaşa kalsa bununla sahîh halvet gerçekleşmez. Diğer yandan eşlerden birisinde cinsel birleşmeyi önleyecek tabiî hissî veya şer'î engelin bulunmaması da gerekir. Sahih evlilikte cinsel birleşme hükmünde sayılan bu halvettir.

renesme bunu beğendi.
  2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    bilgi için sağol mawi admineçem bende bir evli olaraktan demekki eşimle halvet oluyoruz öyle mi oluyor hahaha

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hımm yararlı bilgi için teşekkürler bende öğrendim halvetin ne oldununu :D:D:D

4. okur yazar

okur yazar Forum Okuru

yapmayın arkadaşlar halvet sadece bildiğiniz gibi bu anlamda kullanılmaz özellikle tasavvuf insanları bu kelimeyi çok kullanırlar halvet yalnız kalmaktır Tebrizli Şems ve Mevlana gibi

5. arkadaşlar tasavufta havlete çıkmk kelimesi sık kullanılır sinan yağmurun aşkın göz yaşları kitabını okumanızı tavsiye ederim elinizden düşürmüyeceksiniz ve bana dua ediceksiniz. tabi tasavuf türü kitapları sevenler için diyorum

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bence her iki tanımda doğru ama günümüz medyasından dolayı herkes halveti tek anlamlı olarak oda tasavvufi dışındaki anlamını biliyor malesef

7. selamettin

selamettin Forum Okuru

halvtin özü yalnız kalmaktır. aslen c**nsellik içeren mevzu değildir. fakat cinsellikte halvet bir ortamda olabildiği için bu manada kullanılması ters sayılmaz.

8. Ceren Tuna

Ceren Tuna Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    başbaşa kalmak anlamı taşır benim bildiğim doğrudur dediğiniz gibi

9. blackrose79

blackrose79 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    paylaşım için teşekkürler

Halvet Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ne demek???

ne demek???

about ne demek about ne demektir has a spectacular aura about..........ne demek????benim ingilizcem yokki.....kalplerimin yaninda var da.....merak ettim.....ingilizce yazilar kaldirilsa ne iyi olur........hem bilmemek ayip degil ogrenmemek ayip...dime....)))
  2. Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir ne demektir

Fungusit nedir anlamı nedir merak ediyorum bir yerde karşıma çıktı ama bilgi bulamadım melekler yardımcı olurmusunuz lütfen.
  3. Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Dejavu Nedir? Ne Demektir?

Bu sayfa; Dejavu Nedir? Ne Demektir konusu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, televizyonda duymuş, sosyal medyada rastlamış, gazetede okumuş ve hala ne demek olduğunu bilmiyorsanız, buyrun makalemize, bakalım dejavu ne demekmiş?... Dejavu Türkçe anlamı “daha önceden görmek” olan Fransızca bir kelimedir. Neden dejavu gördüğümüze dair çok çeşitli görüşler olsa da bilimsel...
  4. Fezleke Nedir Ne demektir?

Fezleke Nedir Ne demektir?

fezleke nedir, fezleke ne demektir, fezleke ne anlama geliyor Son günler de fezleke kelimesini oldukça sık duyar olduk...Özellikle sosyal paylaşım ağlarında espirili bir şekil de dolaşan fezleke kelimesinin ne olduğunu ne anlama geldiğini merak edenler için gereken bilgileri paylaşıyoruz. Fezleke, her hangi bir kararın ya da sorunun kısa yazımı ya da anlatımına denirfezleke Fezleke hukukta...
  5. Bonzai Nedir, Ne Demektir?

Bonzai Nedir, Ne Demektir?

bonzai nedir, bonzai ne demektir, bonzai hakkında Sevgili melekler, son günlerde ne yazıkki pek çok gencin ölümüne sebep olan ve ismini yeni yeni duyduğumuz bonzai nedir, insan sağlığını nasıl etkiler sizlere bilgi veriyoruz... Uyuşturucu madde içerikli olan ve kullanımı esnasında insan metabolizmasına çok zararları dokunan Bonzai tamamen uyuşturucu maddeden ve bazı bitkilerin...

Sayfayı Paylaş