gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamal

Konu, 'G-H' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sıkıntı ve kedere, eziyetlere katlanmaya, yumuşak huylu sabırlı kemselere delalet eder.Kişinin sorumluluklarından kurtulacağına işaret eder. Sabır, çalışma, sebat sayesinde kişi istediğini elde eder.Rüyada hamal görmek, hatiri sayilir bir kisi ola-rak tabir olunur. Hamal olup yükünün hafif oldugunu görmek, hayir ve menfaate, yükünün agir olmasi günahlarinin çokluguna, baskasi için parasi ile yük tasidigini görmek, kedere, para alma-dan yük tasidigini görmek halka yardima delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada agir bir yük yüklendigini gören kimse yükün agirligi nisbetinde üzüntü ve kedere girer. Rüyada hamal görmek, halkin eziyetine tahammül eden ve halkin ihtiyaç gören kimseye isaret eder. Hamal sikinti ve keder ve yumusak huylu bir kimsedir.

hamal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamal

Hamal

Bir şehrin en zengini öldüğünde, tellallar sokaklara dökülüp; "Ey ahali",diye bağırmışlar. "Biliyorsunuz Veli efendi öldü. Bir vasiyeti var.Ahiret hayatına alışabilmek için, kendisine bir günlük yardımcı arıyor.Kim ki, mezardaki ilk gecesini onunla beraber girerse, Veli Efendiye ait servetin yarısı kendisine verilecektir. Ey ahali,duyduk duymadık demeyin....Tellalların bütün...
  2. Yaşam Hamalı…...okuyun derim(=.....

Yaşam Hamalı…...okuyun derim(=.....

meleklerim çok güzel bir yazı buldum :) bana kalırsa hepimizin hissettiği şeyler bunlar.hayat çoğumuz için zor,kolay birşey yok zaten şu hayatta.yaşam boyunca birçok şeyle karşılaşıyoruz,hepimiz yorgunuz,hepimizin omzunda yükler,,hamallık yapıyoruz.... (msn kadın'dan alıntıdır) Omuzlarımda ve boynumda sürekli ağrı var. Hayatın yükünü taşımaktan olduğunu söylüyorlar. Gerçekten öyle mi? Ben...

Sayfayı Paylaş