gebe
  1. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0

hamieikikte rahat yatış pozisyonu

Konu, 'Gebelik' kısmında tatlı cadım tarafından paylaşıldı.

hamilelikte rahat yatış pozisyonu ikiz gebelikte yatış pozisyonları
    selam kızlar...9 aylık yolculugun yarısını tamamladık allaha çok şukur....ama bır sıkıntım var benım.....anne olmus meleklerım yada anne adayları meleklerım yardımınızı beklıyorum.....
    gecen hafta kalp agrıısyla doktora gıtmıstım kal grafıgı ve ultrasonda sorun cıkmadı....doktor gebelkte bu tur agrılar olabılır dedı...sonra bır gece sol tarafıma yattıgımda uzun surelı nefes alamamak gıbı bır durumla karsılastım panıkle kalktım.....
    bıldıgımız gıb duz yatamıyoruz bu durumda cunku bebege kan akısı olmuyor..doktorlarımız sag yada sol tarafa donusumlu yatmamızı soyluyorlar.....ve bunuda zaten yapıyoruz hernekadar rahat yatamasak da.....dun kontrolumuz vardı ve doktoruma soyledım boyle bır durum var dıye sag sol karısık yat dedı ama ne fayda.....olmuyorrrrrrrrrr.....bır turlu rahat yatamıyorum..bırde doktorum dedı kı sagına fazla yatarsan bobreklerını bu sefer etkıler dedı....sla yatıyorum 5 dk bıle yatsam kalbım agrıyor gogsumun ustu yanı,sagıma yatsam böbrekler...ben nasıl rahat nefes alabılecegım bır pozısyonda yatabılırım kızlarrrrrrrrrrr??????bırde benım gıbı bu tur sorunla karsılasan oldu mu?olduysa neler yaparak bu durumu atlattınız?bılgısı olan meleklerımden yardım beklıyorum...benı kurtarın su durumdan:gathering:

Son düzenleme: 6 Ekim 2010
  2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    bendede uyku sorunlari var son aylari düsünmek bile istemiyorum... ben sag tarafima yatinca cok rahat ediyorum ama simdi sol yanimdada yok etkilenmeden uyuyabiliyorum ama benim taktik biraz zor :D simdiiii su emzirme uzun yastiklardan aldim onun bi ucunu bacagimin arasina koyuyorum geri kalan kisminida belime dayiyorum desteklesin diye snra ufak yumusak bi yastigida karnimin altina koyuyorum yani komple yastigi karnimin altina almiyorumda sadece ucunu yumusak olsun diye, cünkü bende ebbegi ezme korkusu oluyo yan yatinca :) bu sekilde tam anlamiyla rhat edemesemde doguma kadar idare edebilirim diye düsünüyorum... nefes alamama konusuna gelince yastigini yükseltmeye calis yani iki yastik al basinin altina....
    ayhh cok konustum :D iyi uykularrr

3. ^Gri Melek^

^Gri Melek^ Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    Biraz daha dayanman gerekiyo canimm .Bu benim ikinci bebegim oldugu icin iyi biliyorum ne yaparsan yap kesinlikle bi cikar yol bulamiyosun. ilk hamileligimde sabaha kadar koltukta oturur sekilde uyudugumu hatirliyorum sinirden yorgunluktan yatak yorganla kavga ediyodum. bu hamileligimde sirt ustu yatiyorum doktora sordum aynen aldigim cevabi aktariyorum.."Kadin vucudu gerektigi zaman uyari gonderebilme yetenegine sahip nasil istersen rahat edersen oyle yat zaten zararli oldugunda vucudun seni uyarir,karnin ustune bile yatabilirsin "demisti...Bakma sen sola baski yapar sirt ustu yatilmaz laflarina dinlenmene bak canim

4. mrs m.

mrs m. Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba canım.....

Bu anlattığın sorun malesef sonuna kadar sürecek. Ben 5.-6. aydan beridir, geceleri deliksiz uyuyamıyorum ve de ne şekilde yatarsam yatayım rahat edemiyorum.
    Sırt üstü yatış pozisyonu bana en rahat geliyordu. Sonra kendimi sağa ve sola yatmalara alıştırdım. Evet artık yatıp uyuyabiliyorum ama illaki geceleri birkaç kez uyanıyorum. Bebişlerimiz bizi gece uykusuzluğuna alıştırıyorlar galiba.

Nefesin konusuna gelince mutlaka yastığını yükselt tatlım.

5. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    sagolun kızlar....yastık koyuyorum bende yumusak kucuk bır yastıgım var bır nevı rahatlatsa da yınede olmuyor tabı.....evet cekıcez galıba bebısler alıstırıyor galıba.....hayırlıısyla bır dogsalar ıste ozaman razıyım uykusuz kalmaya:)galıba deıdgınız gıbı cözümümüz yok gorunuyor.....
    bu gece daha rahattım bıraz enazından gogsumde yogun bır agrı olmadı cok sukur....desteklerınız ıcın sagolun tekrardan......

6. eminegelin

eminegelin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    24 haftalik hamileyil 24 haftadir uyku sorunum var :) denemediyim yöntem kalmadi... ama ben hamileliyi cok sevdim yaaaa varsin uykusuz kalim :) ( alistim galiba sabahlamalara)

7. yoncax

yoncax Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ben tüm hamilelik boyunca hep sırt üstü yattım,doktorum banada saga sola dönüşümlü, özellikle sola yat dedi ama,ne yapayım rahat edemiyordum.çok dert ederdim ama çok şükür sırt üstü yatmaktan bebişe bişey olmadı saglıklı çok şükür:)

8. meinelieber

meinelieber Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    ahhhhhhhhhh ahhhhhhhhhh uykusuz gecelerin dili olsada konussa :( 25 haftalik hamileyim benim derdim ne nefes darligi ne kalp agrisi :( bacaklarimdan ve belimden cok sikayetciyim gece bi sanciyla uyaniyorum ki sormayin :( en iyi uyku sekli sirt üstü en azindan ben cok rahat ediyorum ama bebege cok sankincali ve tehlikeli diyorlar gobek kordonu dolanirmis temiz kan oksijen gitmezmis ne kadar dogru bilemem ama cok zorlaniyorum bide mide yanmasi basladi....ama eminim herkes benim gibi dusunuyordur bebegim saglikli olsun ben uykuzluga agriya sanciya raziyim.

9. Haknur

Haknur Forum Okuru

Slm ben 35haftalık hamileyim sağ tarafımda uyuyabiliyorum soluma yata yata dibim çıktı çürüdümü ne oldu ama yatamıyorum artık son haftalarım gece uykularım yok denilecek kadar az artık tüm hamişleri kurtarsın rabbim bu arada isim önerin bana lütfen, kayınpederimin ismini koyucaz ama yanına isim bulamadım Erol isminin yanına bi isim lütfen Umut düşünüyorum ama

prenses 1989 bunu beğendi.
hamieikikte rahat yatış pozisyonu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte en rahat yatış şekli nedir?

Hamilelikte en rahat yatış şekli nedir?

hamileyken hangi tarafa yatmalı hamilelikte uyuma şekilleri hamilelikte yatış şekilleri hamileyken ne tarafa yatmalı gebelikte uyuma Hamilelik geçirenler iyi bilirlerki bebek doğana kadar anne kolay bir şekilde uyuyamaz ve yatış tarzı da kendisini rahatsız edeSon aylarda artık sağa sola bile dönmekte zorluk çeken anne için uyku bir kabusa dönüşor çünkü rahat yatamayan anne uyumakta da haliyle...
  2. Evlilik ve uyku pozisyonu yatış pozisyonları

Evlilik ve uyku pozisyonu yatış pozisyonları

kaşık pozisyonu kucak pozisyonu kaşık video resimli pozisyonunda uyumak Uyku pozisyonunuz ilişkinizi ele veriyor Vücut, uykudayken konuşmaya devam ediyor. Partnerinizle yatış pozisyonunuz hem sizin iç dünyanızı, hem de ilişkinizin durumunu anlatıyor. Tabii, dinlemesini bilene... Yüz yüze mi uyuyorsunuz, yoksa sırt sırta vererek mi? Salt ayaklarınız mı temas ediyor, yoksa tüm vücudunuz mu?...
  3. Hamileyim rahat uyku için nasıl pozisyon almalıyım?

Hamileyim rahat uyku için nasıl pozisyon almalıyım?

gebelikte uyku pozisyonları,hamilelikte uyku pozisyonları,gebelikte rahat uyumak için pozisyonlar,hamilelikte yatış pozisyonları hakkında bilgiler Hamilelikte özellikle sol yana yatış pozisyonu önerilir. Neden sağ tarafa değil de sol tarafa? Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası...
  4. Bebeklerde uyku pozisyonu nasıl olmalı?

Bebeklerde uyku pozisyonu nasıl olmalı?

6 ay – 2 yaş arası bebeklerde havaya atarak sevme, bağırsak düğümlenmesi başta olmak üzere bazı sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bebek, her havaya atılıp tutulduğunda iç organlar yer değiştirebilmektedir. Bağırsağın da dolaşımı bozulmakta hatta her harekette bağırsak bağırsağın içine girebilmektedir. Ayrıca bebeğin başının tavana değmesi ya da tutulamayıp yere düşmesi sonucunda oluşacak...
  5. Gebelikte neden sol tarafa yatılır?

Gebelikte neden sol tarafa yatılır?

Çünkü vücudun ortasından hafif sağ tarafta en büyük toplar damar (vena kava inferior) geçer. Sağ tarafa doğru yatılırsa bu toplar damara rahim bası yaapr ve kalbe dönen kan miktarı azalır, bu da bebeğe giden kan miktarının azalmasına neden olur. Sağ tarafa yatıldığında kalbe dönen kan azalacağı için vücuttaki şişlikler artabilir. Sol yana yatıldığında tersine plasentaya (bebeğin eşine) giden...

Sayfayı Paylaş