Arkadaşlar merhaba..bütün yazdiklarinizi okudum bende 18 aylik evliyim 1 yil kondomla korunduk şuan 6 aydir korunmuyoruz ve hamile kalamdm.doktora gittim hic bi şekilde sorun yok artik hamile kalmak istiyorum neden kalamiyorum anlamyrm ya :(

Merhaba hiç bir sorununuz yok ise ovülasyon günlerinde birlikteliğe özen gösterin.Stres yapmayın.Hamile kalamayacağınız korkusuna kapılmayın. Rahat olun, ilişkiyi zorunluluk olarak görmeyin. Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını arttırmak için yeterlidir. Adet düzeninizi takip edin, adetin başlangıcından sonraki 9, 11,13, 15 ve 17. günlerde ilişkiye girmeye çalışın .. Düzenli ilişki yumurtlama döneminizde spermlerle yumurtanızı bir araya getirme şansınızı artıracakİlişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 15 dakika yatmanız gebe kalmanızı kolaylaştırıcaktır.Gebelik şansını arttıran pozisyonlar yoktur bu yüzden pozisyon önemli değildir..İlişkide kayganlaştırıcı ,tükürük mümkünse kullanılmamalıdır.Bunlar spermi öldürür.Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat edin..

Arkadaşlar merhaba..bütün yazdiklarinizi okudum bende 18 aylik evliyim 1 yil kondomla korunduk şuan 6 aydir korunmuyoruz ve hamile kalamdm.doktora gittim hic bi şekilde sorun yok artik hamile kalmak istiyorum neden kalamiyorum anlamyrm ya :(
Iyi günler bele yakı diyorlar denesene bende deneyeceğim

S.a öncelikle herkese Rabbimin katından olan bu nimeti tatması için dua ediyorum. Ben 5 senedir evliyim ama sizler gibi bende bu konuda yalnızım. doktora gittik ama bi sorun yok dediler Daha geçenlerde eşimde meshane duvarında bi kitleye rastlandı ama doktor çocuğun olmasına bi engel değil dedi. Bende 5 senedir hamilelik testleri yaptım ve her defasında hüsrana uğradım. Dediğiniz bi çevre insanın psikolojisini bozmada büyük bi rol oynuyor . Fakat hamdolsun ki bizler Allaha ve kadere inanmış insanlarız .

Tabi ki bu imtihan zor bir imtihan ama Mevlam kimseye kaldıramayacağından fazlasını yüklemez. ve benim bi küçük kardeşim geçen sene evlendi Allaha Şükür o hamile. Bu bana sevinç verdiği gibi biraz canımı acıtmıyor değil . Evet kıskançlık değil fakat insan kendisini çok sorguluyor . olmayan bebeğime yelek ördüm patik aldım hala çekmecendeki alt bölümde saklı. Ve bunun yanında yokluğu içimde saklı. Tevekkül etmek herkese nasip olan bişey değildir Madem Allah bizi böyle bişeyle imtihan ediyor o halde tevekkül edelim kardeşlerim . Mevlaya teslim olmak en güzeli . Ve sabır okadar zor bişeydir ki ama evvel Allah sonu tatlı olacaktır Rabbim bunun bilincinde olup kendisine teslim olanlardan eylesin inşaallah...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selam kızlar benimde cocum yok ama çok istiyoruz esimle nezaman olur bilmiyorum doktora gittik ikimizinde hic biseyi yok

Benim 5 yaşında bir oğlum var ve oğlum surekli kardeşim neden yok bende kardwş istiyorum diye surekli bahseder oldu.ama 3 aydır çocuk yapmayak istiyoruz eşimle nedense gebelik testi hep bizi husrana uğrattı.piskolojikmi yada çalışmadan dolayı yıpranmışlıkmı bitkinlikmi bir turlu adını koyamadığım aksilikler.

Geri