gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamile kalmak istemiyorum,hamile kalınmayacak günler,hamile kalmamak için uygun günler,hamile kalınmayan günler,hamile kalma riskinin en az olduğu dönem hakkında bilgiler ha.jpg

Merhaba korunmadan veya korunmayı unutarak eşimle ilişkiye giriyoruz ve kazayla gebe kalmak istemiyorum. Daha önce istemeden hamile kaldığım için kürtaj oldum . Hangi günlerde cinsel ilişkiye girersek hamile kalma şansı az olur veya hamilelik olmaz? Teşekkürler

Şu günlerde ilişkiye girerseniz gebe kalma riskiniz sıfırdır diye bir iddiada hiçbir zaman bulunamayız . Adet kanaması başlamadan bir hafta öncesi ile kanama başladıktan bir hafta sonrası arasındaki günler hamile kalma riskinin en düşük olduğu günlerdir ancak risk sıfırdır diyemeyiz. Adet kanaması (regl) olan dönemde risk nispeten en azdır. Bazen başka kanamaları hastalar adet kanaması sanabilir ve bu günlerde ilişkiye girerek hamile kalabilirler, veya başka nedenlerle istenmeyen gebelikler oluşabilir bu nedenle korunmadan ilişkiye girilen her dönemde, her günde çok az da olsa risk vardır deriz .Kadınlar için yumurtlama günleri, korunmasız cinsel ilişkide bulunmaları halinde gebelik olasılığının yüksek olduğu günlerdir.

yumurtlama gününüzü şöyle hesaplayabilirsiniz:

1 adet döngünüzün süresi – 14 = X

X – 4 = Y

X ve Y günleri arasındaki günler sizin yumurtlama günleriniz yani gebe kalma ihtimalinizin en yüksek olduğu günlerdir.

Örneğin bir adet döngünüz 30 gün sürüyor ise; 30 – 14 = 16 16 – 4 = 12

12 -16. günler arasında korunmasız ilişkide bulunduysanız gebe kalma ihtimaliniz daha yüksektir. Bu günlerin dışındaki günler gebeliğin gelişme ihtimalinin daha düşük olduğu günlerdir. Yalnız önemle belirtmek isterim ki burada da ihtimaller söz konusudur; bu günlerin dışında kesinlikle gebelik oluşmaz denmesi doğru olmaz.

Hamile Kalma Riskinin Az Olduğu Dönem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

Kızlar sitenize kayıtlı değilim şöyle bi sorunum var. Erkek arkadaşımla sürtünme ile birlikte olduk hamile kalma olasılığı nedir, yani sürtünerek te hamile kalma olasılığı varmı. Lütfen Yardımcı olun. Adetime daha 5 gün var ama ben korkuyorum napacam ya hamileysem :S
  2. Geri çekilme yöntemi ile hamile kalma riski kaçtır hamile kalınırmı?

Geri çekilme yöntemi ile hamile kalma riski kaçtır hamile kalınırmı?

Geri çekilem yöntemi ile hamile kalınırmı kalma riski yüzde kaçtır arkadaşlar
  3. Adet Dönemin de Hamile Kalma Olasılığı Varmı?

Adet Dönemin de Hamile Kalma Olasılığı Varmı?

bu konu adet döneminde hamile kalınırmı hakkında bilgilere yer vermektedir. Genel olarak adet dönemin de hamile kalınmayacağı bilinir. Aslında uzmanlara göre regl döneminde yaşanan ilişki sonucunda da hamile kalabiliyorsunuz. Konu ile ilgili detay bilgiler ise şöyle; Adet döneminde ilişkiye girilmesi sırasında da kadınlar hamile kalabilirler. Çünkü bazen yumurtlama işlemi adet dönemi sona...
  4. Hamile kalmanın yüksek olduğu dönemler

Hamile kalmanın yüksek olduğu dönemler

Arkadaşlarım hamile kalma riskinin az olduğu ve en yüksek en riskli olduğu dönemlerle bana hamile kalma olasılığının yüksek olduğu dönemleri yazar mısınız. Neye dikkat edicem ben evleneli 6 ay oldu eşim beek diye tutturdu korunmuyoruz ama yinede öğrenmek istiyorum. Sizler tecrübelisiniz banada yardımcı olun nolur ablalarım...
  5. hamile kalma riski

hamile kalma riski

Eşimle adete 2 gün kala ilişkiye girdim hamile kalma riskim nedir ?

Sayfayı Paylaş