gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

hamile kalmak için salgı inceleme yöntemi

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

salgı inceleme yöntemi Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlamanızın olduğunu ve hatta ne zaman olduğunu doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür. Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.
    Bakmanız gereken salgının kıvamı ve esnekliğidir:
    Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yani östrojen hormonunun kanda yükselmeye başladığı zamanlarda yapışkan bir özelliktedir.
    Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz (Resim).
    Yumurtlama gerçekleştikten sonra salgı yine yapışkan, ancak çektikçe uzamayan özelliklerine geri döner.

[​IMG]Elinize gelen salgı yumurta akı kıvamlı, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir. Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgınız giderek bu özelliklerini yitirir.

kaynak:hormonlar.com

Son düzenleme: 23 Temmuz 2009
  2. ranagül

ranagül Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    çok sağol canım.

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bir bayanın yumurta yaptığını gösteren en önemli bulgulardan biri bence salgı inceleme yöntemi doktora gitmeden bile kişi kendi kendini icleyerek yumurta yaptığını anlayabilir şahsi düşüncem:)

sinemtugra bunu beğendi.
  4. ranagül

ranagül Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    haklısın.insan önce kendi doktoru olacak.

5. hazan_11

hazan_11 Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    215
    Ödül Puanları:
    43
    Teşekürler bilgi için Geçen ay ovulasyon testi almıştım kullanmayı düşünmüyordum çünkü çift çizgi görmem çok zor diye düşündüm ama bir dönem aşırı akıntım oldu bir şansımı deneyim dedim ve çift çizgi çıktı gerçektende yumurtlama dönemimmiş o dönemde 3 veya 4 gün üst üste ilişki oldu sanırım başka sorunlardan dolayı olmuyor şimdi 4 kit daha var ama kullanmaya gerek duymuyorum o dönemi artık kendim anlayabiliyorum ama sonuç tabiki Allahın takdiri

hamile kalmak için salgı inceleme yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamile kalmak için dua

Hamile kalmak için dua

hamile kalmak için dua gebe kalmak için dua hamile kalma duası dualar erkek çocuğa Yerin ve Göğün dua üstüne kurulduğunu unutmayın arkadaşlarım. Şimdi hamilelikte sorun yaşayan ve bir türlü gebe kalamayan arkadaşlarımız dua. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak*kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." âyetini gecele*ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay...
  2. Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Salgı İnceleme Yöntemi!!

Yumurtlama (Ovülasyon) Ne Zaman Oluyor? Salgı İnceleme Yöntemi!!

Rahimağzından salgılanan mukus (mukus, "kaygan, yapışkan sıvı" anlamına gelir), adet döngüsü boyunca salgılanan hormonların (östrojen ve progesteron hormonları) etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlama gününüzün olduğu zamanı da doğru bir şekilde belirlemeniz mümkündür. Günlük kontrollerinizde rahimağzı...
  3. Hamile Kalmak İçin Öneriler

Hamile Kalmak İçin Öneriler

Sevgili melekler,Çok istemenize rağmen çocuk sahibi olamıyormusunuz?Peki hamile kalmak için gerekenleri yapıyormusunuz?Hamile kalma konusunda bir bilginiz yoksa yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Gebe Kalmak İçin Bilgiler Yumurtlama döneminizi hesaplayın. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, yumurtlama döneminizi bilmeniz size yardımcı olacaktır.Böylece hamile kalabilme...
  4. hamile kalmak için..

hamile kalmak için..

merhaba arkadaşlar...9 aydır bebek istememize rağmen olmuyor doktorum hiçbir problem olmadığını söylüyor yani yumurtalarımda bi sorun yok,ayın 3 ünde yumurtlama günüm için tekrar gidicem doktora,sizlerden yardım istiyorum hamileliği kolaylaştırmak için neler önerirsiniz?soğan kürü,incir kürü vs.araştırdım biraz önce ne önerirsiniz lütfen yardımcı olun bana şimdiden çok teşekkür ederim hepinize...
  5. Hamile kalmak için ne yapmalı?

Hamile kalmak için ne yapmalı?

hamile kalmak için bilgiler,kolay hamile kalmanın yolları,hızlı hamile kalmanın yolları,çabuk hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler,gebe kalma hakkında bilgiler Hamilelik için birçok yol, yöntem olsada, yinede her çiftin ilk tercihi doğal yollarla hamile kalmaktır. Doğal yollarla hamile kalmak hem sonradan istenmeyen durumlara karşı çiftleri korur, hem de...

Sayfayı Paylaş