hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamile kalmak istemiyorum hamile kalmamak için hap kalmak istemiyorum ne yapmalıyım kalmamak için ilişkiden sonra ne yapılmalı
    İLİŞKİ SONRASI HAPI
    Ertesi gün hapı doğum kontrol yöntemi değildir. Korumasız cinsel ilişkiden sonra, sürdürülmesi kesinlikle istenmeyen gebeliklerin, döllenmiş yumurtanın rahim yüzeyine yerleşmesinden önce önlenmesidir. Korunmadan girilen cinsel ilişki sonrasında olabilecek istenmeyen gebeliği, ilişkiden sonraki 72 saat içerisinde alacağınız “Ertesi gün hapı” ile önleyebilirsiniz. Reçete ile satılan bu hapların fazla beklenmeden alınması gereklidir. Çünkü haplar ne kadar erken alınırsa, etkisi o kadar fazla olur. “Ertesi gün hapı”, levonorgestrel hormonu (bir gestajen türü) içeren iki tabletten oluşur. Son derece etkili olan bu hapın neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur.“Ertesi gün hapı” zamanında alındığında güvenilirlik oranı son derece yüksektir ve yaklaşık on vakanın dokuzunda istenmeyen gebeliği önler. “Ertesi gün hapı” ne kadar erken alınırsa, etkisi o kadar fazla olacaktır.“Ertesi gün hapı”, düzenli korunma yolu olarak kullanıma uygun değildir. Nedeni: Doğum kontrol hapı ve spiral gibi korunma yöntemlerinin etkisi daha fazladır, kısa süre içerisinde sık sık alındığı takdirde “ertesi gün hapı”nın etkisi azalmaktadır, uzun süreli kullanımda yan etkisi diğer doğum kontrol araçlarına oranla daha fazladır ve “ertesi gün hapı” diğer doğum kontrol araçlarından daha pahalıdır.

2. damla ger

damla ger Forum Okuru

Ben ilişkiden 4 saat sonra aldım ve yattim suyu çok iç diyor ben az suyla aldım hapı kola içtim ardından hap ise yararmi

3. Aycagoksu

Aycagoksu Forum Okuru

hamile kalmak istemiyorum ilişki sonrası hapları faydalımıdır konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hamile kalmak istemiyorum Spiral taktırmak sağlıklımıdır

hamile kalmak istemiyorum spiral taktırmak spiral taktırma taktirmak spiralle hamile kalınırmı SPİRAL (RİA) Rahim İçi Araç (Spiral) Değişik şekil ve boyutlarda olabilen rahim içi araçlar, saf plastik veya bakırlı olabilir. Uzun bir süre için gebelikten korur. Bakır Rahim İçi Araçlar...
  2. hamile kalmak istemiyoruz

hamile kalma oyunu hamile kalma oyunları hamile kalmak isteyenler hamileler var :baby:onlara en kısa zamanda versin allah ama onlar kadar bizimde istememe hakkımız var benim 3 tane :bebem::bebem::bebem:2 oglan 1 kız herkesin yavrusunu bagışlasın allah ama artık yeter diyenler ben istemiyorum eşim istiyo yada nasıl korunuyum diyenler gelin bizimlede paylaşın yardım edelim birbirimize
  3. hamile kalmak istemiyorum ne yapabilirim ?

hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım ben kocamla korunmadan iliskia girdim hamila kalmak istemiyorum ne yapmlym ,ben hap kulanyordum.
  4. Düşük Sonrası Yeniden Hamile Kalmak

düşük sonrası ne zaman hamile kalınır,düşük yaptım ne zaman hamile kalırım,düşük sonrası ne zaman hamile kalınmalı,düşük sonrası gebe kalma hakkında bilgiler Her kadının yaşayacağı en kötü ve üzüntülü tecrübelerden birisi olan düşük, ne kadar ki bir kadın için yıpratıcı bir sorun olsa da, bu sorunun anne olmanıza bir engel olmadığını bilmeli ve yeniden hamile kalmak için yaşadığını kötü...
  5. İlişkiye girdim hamile kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?

gebeliği önleyen yöntemler,gebeliği önlemek ,gebe kalmak istemiyorum,hamile kalmak istemiyorum,hamile kalmayı engelleyen yöntemler Doğum kontrolü için uygulanacak yöntem, ailenin dini, ahlaki değerlerine uygun ve kişinin sağlığına da zararsız olmalıdır. Etkili ve sağlıklı doğum kontrolü yöntemi uygulandığında çeşitli yararlar sağlanabilecektir: · Ebeveynler çocukların yetiştirilmesine ve...

Sayfayı Paylaş