gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamile kalmayı kolaylaştırıcı öneriler burada

Konu, 'Gebeliğe Hazırlık' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Hamile kalmak için yapılması gerekenler hamilelik takvimi

Selam kızlar cok guzel bır metın okudum hamıle kalmak ıcın guzel bılgıler var sızlerlede paylasmak ıstedım

Öncelikle yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmeye özen göstermek gereklidir.
    - Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını arttırmak için yeterlidir. Her gün ilişki olması şansı daha fazla arttırmaz çünkü sperm 3 gün yaşayabilmektedir. Hatta her gün ilişki olması özellikle sperm sayısı az olan erkeklerde spermlerin yeterince birikmeden erkeğin boşalmasını sağlar, bunun yerine 2-3 gün spermlerin birikerek çok sayıda ve hareketli spermlerle ilişkiye girilmesi daha faydalıdır.
    - İlişkide erkeğin hemen dışarı çıkmadan tamamen vajinanın içerisine boşalması gerekir. Kadının da ilişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 15 dakika yatması gerekir. Hemen ayağa kalkmak veya tuvalete gitmek spermlerin dışarı akmasına neden olabilir, bu da gebelik şansını azaltır. Kadın sırt üstü yataken de dışarıya bir miktar sperm akabilir, bu normaldir ve hiçbir önemi yoktur, bu sırada içeride kalan spermler gebelik için fazlasıyla yeterlidir.
    - İlşkiye girilen pozisyon önemli değildir, önemli olan erkeğin içeriye boşalması ve kadının ilişki sonrası 15 dakika sırt üstü yatmasıdır..
    - Vajinanın içerisinin hiçbir zaman yıkanmaması gerekir.
    - İlişkide kayganlaştırıcı mümkünse kullanılmamalıdır, kullanılacaksa da özellikle bu amaçla üretilmiş olan su bazlı kayganlaştırıcıları kullanmak gerekir. Bu amaç için üretilmemiş krem, yağ v.b kullanılmamalıdır.
    - Sigara ve alkoli uyuşturucu gibi maddelerden uzak durmalısınız. Bunlar hamile kalma potansiyelini kötü etkileyen faktörlerdir.
    - Aşırı kilonuz varsa bunları vermek, diet ve egzersiz yapmak faydalı olacaktır.
    -- Stresten uzak durmalısınız.

-

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    slm ben bunların hepsini denedim sırt üstü 1 saat yattım yumurtlama dönemlerine dikkat ettim ama olmadı bekliyorum bir senedir:leylek

AYŞEDEN bunu beğendi.
Hamile kalmayı kolaylaştırıcı öneriler burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İbrahim Saraçoğlu'ndan hamile kalmayı kolaylaştırıcı bitkisel formül

İbrahim Saraçoğlu'ndan hamile kalmayı kolaylaştırıcı bitkisel formül

ibrahim saraçoğlu incir kürü videosu Çocuk sahibi olmak isteyenler için hamle kalmayı kolaştırıcı bitkisel formülü sizlerle paylaşmak istiyorum Çocuk sahibi olmak isteyipte bu konuda çare bulamayan bir çok anne adayı var. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, doğal bitkilerle hamile kalmayı kolaylaştıran Kuru incir kürünü açıkladı. Daha kolay hamile kalınmasını sağlayan ve yumurta çatlatma özelliği...
  2. Hamile kalmayı artıran öneriler

Hamile kalmayı artıran öneriler

bu konu;nasıl hamile kalınır,hamile kalmak için neler yapılmalıdır hakkında bilgiler vermektedir İstemelerine rağmen gebelik elde edemeyen çiftlerden bazılarında altta yatan problem uygun zamanda ve yeterli sıklıkta ilişkinin olmaması, ya da uygulanan yanlış yöntemler gibi çok basit nedenler olabilir.Mutlu bir aile kurmak istediğinizde bazen işler planladığınız gibi yürümeyebiliyor. Bazıları...
  3. hamile kalmayı kolaylaştıran farklı öneriler

hamile kalmayı kolaylaştıran farklı öneriler

kızlar hepimiz az cok neler yapmamız gerktiğini biliyoruz fakat bilmediğimiz yada farklı buldugumuz önerileri burda paylşalım kısa olarak klasik yapmamıl gereknleri yazaıyorum ama sizlerden farklı değişik hatta komik bile olabilir öenirleri bekliyorum:) -Gebe kalmayı planladığız da 3 ay öncesinden korunmayı bırakın -Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun -Gebelik için...
  4. Bebek isteyenler için öneriler

Bebek isteyenler için öneriler

Bazı çiftler çok istedikleri halde çocuk sahibi olamadıklarından yakınır ve ne yapmaları gerektiğini öğrenmeye çalışırlar. Eğer eşinizle karar verdiniz ve çocuk istiyorsanız öncelikle yumurtlama günlerini ve hesaplamayı bilmelisiniz. Gebelik için en uygun zaman, yumurtlamanın olduğu gün ve bu günden beş gün öncesidir. Kadında yumurtlama günü regl döngüsünden(=regl’nin ilk günüyle bir sonraki...
  5. Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Hamile kalmak için ne yapmalıyım ?

Günümüzde birçok evli çift çocuk sahibi olma konusunda bir takım sıkıntılar yaşamaktadır.Bu sıkıntıların nedeni olmakla beraber nedensiz de çocuk olmayabilir.Sayfamıza çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar tarafından bir çok sorular almaktayız.Bu sorular nasıl hamile kalırım hamile kalmak için neler yapmalıyım,hamile kalmanın yolları gibi..Bu soruların cevabını elimizden geldiğince sizlere...

Sayfayı Paylaş