gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Hamile olduğum kaç günde belli olur?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamilelik ne zaman belli olur,hamile olduğumu nasıl anlarım,hamilelik belirtileri,en erken hamile olduğumu ne zaman anlarım ,hamilelik hakkında bilgiler h.jpg

İdrarda gebelik testi son görülen adetten yaklaşık 28-30 gün sonra yani bir sonraki adet zamanı geldiğinde gebeliği gösterebilir, daha önce gebelik varsa bile testte görülemez. Gebelik varsa zaten bir sonraki adet görülmeyeceğinden adet gecikmesi yaşanana kadar bekleyip, adet gecikmesi olursa idrarda gebelik testi yapılmalıdır. Kanda gebelilk testi (B-HCG) de bu günlerde veya adet zamanı gelmeden 2-3 gün önce hamilelik varlığını gösterebilir. Hamilelik belirtileri de adet gecikmesi olduktan 1-2 hafta sonra başlar genellikle.

Tüp bebekte hamilelik transferden kaç gün sonra belli olur?
    Tüp bebek (IVF) uygulamalarında embriyo transferi yapıldıktan 12 gün sonra kanda gebelik testi (B-HCG) yapılarak gebelik varlığı anlaşılabilir.

Ultrasonda hamilelik kaçıncı günde (haftada) belli olur?
    Ultrasonla hamileliğin belli olması son görülen adetin üzerinden 5 hafta geçtikten sonra mümkün olabilir. Tüp bebek uygulamalarında ise gebelik testinde görüldükten 1 hafta - 10 gün sonra gebelik ultrasonda belli olabilir.

Hamile olduğum kaç günde belli olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kaç günde hamile kalınır

Kaç günde hamile kalınır

Arkadaşlarım biz bebek istiyoruz hamile kalmak istiyorum. Gebelik belirtisi en erken ne zaman belli olur, kaç günde hamile kalınır, yada şöyle sorayım kaçıncı günden sonra bakmak mantıklıdır. Benim gibi durumda olan insanların bulunduğu konuştuğu bir bölümünüz var mı yani bebek bekleyenlerin. Bana gebelikle ilgili konularınızın bi kaçının linkini verir misiniz ? Allah razı olsun sağolun.
  2. kaç günde hamile kalınır kızlar ?

kaç günde hamile kalınır kızlar ?

Birliktelikten kaç gün sonra hamile kaldığımız ortaya çıkar ? Yani diyelim ki ayın 1.de adet oldum ve 10-15 tarihleri arasında birlikte olduk eşimle. Ben gebelik testini ne zaman yaptırmalıyım. Yada bu tarih tam olarak nasıl hesaplanıyor allaşkına biri bana net bilgi verebilir mi ?
  3. 8 günde kanda gebelik belli olur mu?

8 günde kanda gebelik belli olur mu?

Kızlar mehaba bilenler biliyor ben 02.12.2011'de aşılama yaptırmıştım ve doktorum bana 09.12.2011de de progestan istedi diye biliyordum ama hem progestan hem de betahcg istemiş kan verdim geldim akşama doğru saat 4 gibi sonuçlar çıkacakmış merakım şu hiç 8 günde betahcg sonucu çıkan var mı? Gebelik olsa belli olur mu ki? Yada yok denilse de sonuca güvenilir mi? ben çatlatma iğnesi kullanmıştım...
  4. kaç aylık hamile olduğu nasıl hesaplanır

kaç aylık hamile olduğu nasıl hesaplanır

kaç aylık hamile olduğu nasıl hesaplanır ? Bunun bir cetveli var mı tarih olayı nasıl yapılıyor neye göre hesap yapacağım ?
  5. Hamile olduğum nasıl anlaşılır?

Hamile olduğum nasıl anlaşılır?

Yumurtlama oluştuğunda en bilen belirtiler göğüslerde hassasiyet, karın ve kasık bölgelerinde rahatsızlık, ağrı, vajinal akıntıların artması olarak sayılabilir. Pratik gebelik testleri ile de yumurtlamanın oluşup oluşmadığı belirlenebilir. Bir diğer yöntem ise, çok eskilerden beri uygulanan vücut ısısı takibidir. Gebelik oluşumu isteniyorsa cinsel ilişki sırasında vajina kayganlaştırıcı...

Sayfayı Paylaş