Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

arkadaşlar merhaba,
size sormam gereken bişey var .ben en son regl25 Temmuzda oldum sonraki regl 22 Ağustos ama bize ovulasyon döneminde eşimle 2 kez korunmasız ilişkiye girdik .adetime 4-5 gün var karınımda şişlik ,hafif bulantı kokuya duyarlılık sık tuvalete çıkma var ve karınımı içeri bile çekemiyorum canım acıyor.Sizce hamile olma olsaılığım ne

Ovülasyon günlerin de birlikte olmanız gebelik şansınızı yükseltir. Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi olmaz .Belirtiler mens belirtileri olabileceği gibi, gebelik belirtisi de olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken , beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme söz konusu olursa test yaparsınız..

Bende en son 24 temmuzda oldum regl. Bittikten sonra bir hfta geçmeden regl belirtileri yaşamaya başladım. Özellikle göğüs hassasiyeti çok oldu . 3 gün var regl tarihime kan testinde şimdiden belli olur mu sizce

hamilemiyim nasıl anlarım
hamilemiyim acaba
hamile kaldığımı nasıl anlarım

Günü, zamanı geldiğinde her kadın annelik duygusunu tatmak ister melekler :) Karı koca olarak bir bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra umutlu bir bekleyiş başlar. Peki hamile kalınıp kalınmadığı nasıl anlaşılır ? Genç anne adayları için anlatalım.. :tik:

gebe-db.jpg

Kadının hamile olduğunu düşündürecek bazı bulgular vardır ; Daha önce düzenli adet gören sağlıklı kadınlarda beklenen adetin görülmemesi gebelik yönünde önemli bulgulardandır. Fakat adet görmemek hiçbir zaman tek başına gebeliğin kesin olduğunu göstermez. Psikolojik ve sosyal şartlar, iklim ve yer değişiklikleri adetin aksamasına neden olabilir. Ayrıca hormonal bozukluklarda ve ağır hastalıklarda da adet düzensizlikleri olabilir.

Bulantı-Kusma : Genellikle gebeliğin 2-12. haftalarında gözlenir. Gebelerin yaklaşık % 50-60′ında bulantı-kusma görülür. Sıklıkla bulantı sabah uyanıldığında çok şiddetlidir ve gün ilerledikçe azalır.

Mesanede Duyarlılık Artışı : Gebeliğin başında büyüyen uterus mesaneye bası yapar. Mesane duyarlılığı artar. Kapasitesi azalır. Sık idrara çıkılır. Bu belirti gebeliğin 2.devresinde azalır. 3. trimesterde fetal baş pelvise inince yeniden başlar.

Yorgunluk : Erken gebeliğin sık rastlanan ve bazen çok şiddetli olan belirtisidir. Yorgunluk, yapılan işle orantısızdır. Genellikle 20. haftadan sonra geçer.

Fetal Hareketlerin Algılanması: Genellikle Multiparlarda 16-18. haftalarda, primiparlarda, 18-20. haftalarda gebe tarafından fetal hareketler hissedilir.

Merhabalar yumurtlama gunum olan 11 inde esimle birlikte olduk 25inde regl olmam gerekiyordu 19 ogleden sonra regl oldum 20si aksami bitmisti 25inde olmam gereken regl henuz olmadi bugun 27 si erken gebelik testi yaptim idrardan cikmadi ne yapmaliyim lütfen cevaplar misiniz cok merak ediyorum?

Merhaba , Anladığım kadarıyla sadece 1 gün mensiniz gerçekleşmiş.. Bu gün HCG testi yapın ve sonuca göre hekime görünün.. Ancak bu şekilde neticeye ulaşabilirsiniz..

Tesekkur ederim ilk gebeligim hic aratmamisti ilk denememizde olmustu bundan da ole umitliyim ama tabi ilkinin ustunden 6 yil gecti o zaman reglime 3 gun varken idrar testinde cok silik cikmisti bunda hala cikmamasi beni endiselendiriyo inanilmaz sirt agrilari kasiklarimda sislik gogus agrilari hissettim ama o 1 gunluk regl suresinde gecti simdi bas agrilari sabah kalkarken eklem agrilari hissediyorum kan testi yaptirmaktan korkuyorum ya hamile degilsem diye

Geri