gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamile olup adet olan varmı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Birçok kadının hamileliliğin ilk belirtisi adet kanamasının gecikmesidir. Ama adet olduğu halde kanaması gelen kadınlarda oluyor. Çevremizdeki birçok kadın adet düzensizliği yaşamaktadır. Genelde adet düzensizliği stres, mevsimsel değişiklikler, mekan değişikliklerinden olabilir. Gebe kalmış bir kadının adet kanamalarının da kesilmesi gerekiyor. Adet kanaması ; rahim iç duvarının, yumurtaların döllenmediği zaman dökülmesi gerçekleşir. Yani hamilelik olduğunda adet kanaması da kesilmektedir.

Gebe kalmak isteyen kadın belli bir zaman diliminde, korunmadan cinsel beraberliğe girmiştir. Gebe kalamayacağı bir dönemdedir yani yumurtlama döneminde değil ve korunmamıştır. Bu durum adet dönemini takip etmiştir. Gebe kalmış ve kanaması gelmiştir.

3.jpg

Gebe kadınların yaklaşık %20 civarı gebeliğin ilk 3 ayı içinde kanama sorunu yaşamaktadır. Bu kanamalarda düşük riski ,bebeğin kalp artışlarının durması veya dış gebelik olup olmadığı çok önemlidir.
    Adet kanaması gecikmesinin başka bir nedeni de korunma iğneleri, kola uygulanan korunma çubukları ve nadir olarak da doğum kontrol hapları yan etkileridir.
    Adet kanamasının ilk gününden diğer adet kanamasının ilk gününe kadar geçen sürenin 21-35 günler arasında olması düzenli bir adet döngüsü olduğudur. Bu adet kanamaları 2 ile 7 gün arasında sürmektedir.
    Gebe olup da adet kanaması olan kadınlar, mutlaka doktora gitmelidirler. Her türlü vajinal kanama dikkate alınmalıdır.

Hamile olup adet olan varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tek tüpü tıkalı olupta hamile kalanlar varmı?

tek tüpü tıkalı olupta hamile kalanlar varmı?

slm herkese .geçen sene dış gebelik geçirdim. ilaçla dış gebeliğim sonlandı. geçen haftada hsg çektirdim sol tüpüm tıkalı çıktı. sağ tüpte hiç bir sorun yok. bu durumda olupta hamile kalan varmı acaba aranızda .
  2. Kisti olup hamile kalan varmı?

Kisti olup hamile kalan varmı?

kist hamileliğe engelmidir,kist gebe kalmaya engelmidir,kist hamile kalmayı önlermi,kist kısırlık yaparmı,kist ve kısırlık hakkında bilgiler Kadınların korkulu rüyası yumurtalık kistleri miyomlardan sonra en sık saptanan jinekolojik problemlerdir. Şiddetli kasık ağrısı, karında şişlik ve ele kitle gelmesi gibi belirtilerle kendini gösterebilen bu kistler bazen ilaç tedavisi ile kontrol...
  3. adet düzenliği olup hamile kalanlar

adet düzenliği olup hamile kalanlar

selam melekler 2 yıllık evliyim evlenmeden öncede adet düzensizliği yaşordum halende bu durumu yaşıyorum bir senedir bebek istiyoruz ama adet düzensizliğinden hamile kalamıyacağı söyledi çevremdekiler benim durumumda olupta hamile kalan varmı aranızda acaba adet düzensizliği hamile kalmama engelmi
  4. Hamilelik döneminde adet olan varmı?

Hamilelik döneminde adet olan varmı?

Gebeyken adet görülmez ancak gebeyken kanama olabilir. Adet görmek yani menstruasyon hamile olmayan kadınlarda hormonal değişikliklere bağlı oluşan vajinal kanamadır. Her vajinal kanamaya adet görme denilmez. Hamileyken görülen vajinal kanamalar da adet değildir. Halk arasında “üstüne adet gördüğü” için hamileliğini geç fark ettiğini söyleyenlere şahit oluruz. Peki, bir kadının hamile olduğu...

Sayfayı Paylaş