gebe
  1. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63

Hamileler Bol Bol Süt Tüketin

Konu, 'Gebelik' kısmında KeLeBeK's tarafından paylaşıldı.

gebelikte sütün faydaları hamilelikte sütün faydaları Sütün faydalarını bilmeyen yoktur ama bakın hamile olanlar için ne kadar da büyük önem taşıyor.Gebelikte bol bol süt tüketin Melek'ler

Anne adayları bebeğinizin zehirlenmesini istemiyorsanız günde 5 porsiyon veya üstü süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz. Hipertansiyonu olan gebeliklerde sık görülen Preeklampsi vücudun organlarına giden yaşamsal maddelerin götürülüp atık maddelerin atılamaması durumunu anlatır.
    Preeklampsi böbrek, beyin, karaciğer organlarının ciddi şekilde hasar görmesine hatta hem anne hemde bebeğin ölmesine sebep olabilir. Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç konu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Prof. Dr. Neriman İnanç 20 yaşından küçük 35 yaşından büyük hamile kalınmasının preeklampsi riskinin azaltılmasında kalsiyum ilavesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Ama kalsiyum ilavesi preeklampsiyi önlemeye yeterli değil. Yinede anne ve bebek ölümlerini azalttığı ortaya çıkmıştır.
    Dünya Sağlık Örgütü’nün çeşitli ülkelerde yaptığı araştırmalara göre, 20’inci gebelik haftasından önce günde en az 1.5 gram kalsiyum alan kadınlarda, Almayanlara oranla preeklampsi görülme oranının daha düştüğü gözlemlenmiştir.
    Hollanda da yapılan araştırmada gebeliğinde preeklampsi gelişmiş 163 kadınla üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre günde 5 porsiyon ve üstü süt tüketen kadınlarda preeklampsi gelişim riskinin 5 kat daha azaldığ olduğu ortaya çıkarılmış.

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  3. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    ben sütü cok severdim hamile oldum biraktim ya:(

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Günde 1 lt kadar içiyorum sütür önemini bildiğim için eksik etmemeye çalışıyorum.

Hamileler Bol Bol Süt Tüketin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bolu

Bolu

BOLU GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 11.051 km² Nüfus: 380.543 (1990) İl Trafik No: 14 Yeşil ve mavinin kucaklaştığı, birlikte uyuyup uyandığı, rüzg226;rın başı dumanlı dağlarda efsanelerin en dramatiklerinden birini h226;l226; fısıldadığı, binlerce yıldır bir çok uygarlığın filizlenip boy attığı ve meyvelerini bıraktığı şehirdir Bolu. Bolu'nun, tabiat, insan ve tarihin el ele verip...
  2. Bu sebze ve meyveleri bol bol tüketin

Bu sebze ve meyveleri bol bol tüketin

Kanser başta olmak üzere bir çok ölümcül hastalığa yol açan oksidanlara karşı baştan tedbir almak istiyorsanız iştetüketeceğiniz sebze ve meyveler. Vücudun yüksek düzeyde tahrip edici özelliği bulunan 'Serbest radikaller''den korunması için antioksidan kaynağı olan taze sebze ve meyvelerin tüketilmesi gerektiği bildirildi. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm...
  3. Yaz aylarında ayranı bol bol tüketin!

Yaz aylarında ayranı bol bol tüketin!

hamilelikte ayran içmek gebelikte ayran Uzmanlar özellikle ayran içeceğini yazın bol bol tüketmemiz konusunda bizleri uyarıyorlar.Ayran ve faydaları konusunda uzmanından bizler için önermiş olduğu önerileri sizler için aktarıyorum Yaz günlerinin vazgeçilmez içeceklerinin başında gelen ayran, içeriğindeki yoğurt bakterilerinin antikanserojen etkisiyle kanserin başlangıcını önlüyor ve tümör...
  4. Bol bol kırmızı meyve tüketin

Bol bol kırmızı meyve tüketin

kırmızı meyveler nelerdir kırmızı meyveler, faydaları, nelerdir buyrun bilgi edinelim arkadaşlar. Kırmızı meyvelerin lezzetinin yanı sıra birde bir çok faydası varmış Melek'ler. Nelermiş, buyrun öğrenelim. Kırmızı üzüm, kızılcık, çilek, kiraz, mürdüm eriği gibi kırmızı meyvelerin hepsi, cilt için en iyi potansiyel antioksidan görevini yürütüyor. Sağlıklı bir cilt yapısı için, mutlaka...
  5. Lohusayken Bol Bol Süt Tüketin !

Lohusayken Bol Bol Süt Tüketin !

lohusa beslenmesi süt tüketimi doğumdan sonra beslenme ile ilgili bilgiler burada melekler. Doğum yaptıktan sonra bebeğinizi de siz besleyeceğiniz için yemenize içmenize dikkat etmeniz gerekmektedir melekler. :) Hem sizin toparlanabilmeniz hem de bebeğinizin sağlıklı beslenmesi açısından lohusa beslenmesi büyük önem taşır. Bebeğinizi emzirirken sizin de gıdanızı tam olarak almanız kısa zamanda...

Sayfayı Paylaş