gebe
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Hamileler hangi balığı yemeli?

Konu, 'Gebelik' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

hamilelikte hangi balık hamilelikte hangi balık yenmeli gebelikte balıklar yenmeli balıklar hamileler balıkları yemeli Hamileyken haftada bir yenilen balık bebeğin sağlığına olumlu etki yapıyor... Anne ve çocuk sağlığı konusunda Amerikanın en yetkili kurumu Center for Disease Control uzmanları özellikle Omega-3 asidi yönünden zengin olduğu bilinen uskumru, sardalye, ton ve somon balığı yemenin anne ve bebeğin sağlığına olumlu etki yapacağını belirtti. Uzmanların haftalık tavsiye ettiği miktar ise haftada 1 porsiyon (300 gr.)

ucuzcubocek bunu beğendi.
Hamileler hangi balığı yemeli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamileler balık tüketmiyor

Hamileler balık tüketmiyor

hamileyim balık yiyemiyorum İzmir’de 250 hamile kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, gebelerin yüzde 41′inin haftada bir kez, yüzde 20’sinin bazen balık tükettiği, yüzde 4′ünün ise balığı hiç tüketmediği sonucu ortaya çıktı. Kent Hastanesi Kadın Sağlığı Merkezi Başkanı Prof. Dr. Namık Demir, yaptığı açıklamada, kıyı kenti olan İzmir’de özellikle hamile kadınların balık tüketim...
  2. Hamileler ne kadar sebze meyve yemeli

Hamileler ne kadar sebze meyve yemeli

hamilelikte hangi meyveler yenmeli gebelikte hangi meyveler yenmeli hamilelikte sebzeler hamileler meyveleri yemeli hamileyken Beslenme Uzmanı Emine Sezen'in hamilelikte tüketilmesi gereken sebze ve meyvelerle ilgili bilgi veriyor. Buna göre, sebzelerin porsiyonunu çiğ olursa 1 kase, pişmiş olursa yarım kase ya da adet olarak 1 tane olarak düşünün. Hamileliğinizin ilk 3 ayında günde en az 5...
  3. Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

hamilelikte hangi meyveler yenmeli hamileler ne yemeli hamilelikte neler yenmeli neler yemeli ne Anne adaylarının hamilelik süreci çok önemli olduğu için yediklerine içtiklerine dikkat etmeleri gerekiyor.Bol bol meyveden sebzeden ve hayvansal yiyecekleri tüketmeleri gerekiyor.Ben şahsen bol bol meyve yiyordum.Melek anne adayları lütfen dikkate alınız bu yazılanları.Buyrunuz. Bebeğin beyin...
  4. Hangi Ay Hangi Balık

Hangi Ay Hangi Balık

Hangi Ay Hangi Balık bulunur lütfen bu sorumun cevabını acil olarak verin bana kızlar bekliyorum.
  5. Gebelikte hangi sebze ve meyveleri yemeli?

Gebelikte hangi sebze ve meyveleri yemeli?

gebelikte beslenme nasıl olmalı,gebelikte hangi meyveler tüketilmeli,gebelikte hagi sebzeler tüketilmeli,gebelikte hangi yiyecekler tüketilmeli,hamilelikte beslenme hakkında bilgiler Gebelik dönemi boyunca özellikle lif yönünden zengin sebze ve meyveleri tüketmek sağlıklı bir gebelik dönemi için oldukça önemlidir. Örneğin yemek aralarında aperatif olarak alınacak kavun ve çilek bebeğin...

Sayfayı Paylaş