gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelerde yoğurt tüketimi nasıl olmalı?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Yoğurt mayalama Kalsiyum depoları

merhaba kızlar
    Hamilelikte kalsiyumun vardalarını hepimiz biliyoruz
    Ama bugun yağsız yada az yağlı yogurtun iyi olmadığını okudum sizlerlede paylaşmak istedim
    Gerçi bu sıcak havalarda ayran ne güzel giderdi değilmi :)
    Günlük yoğurt tüketen kadınların çocuklarının yedi yaşına kadar astıma yakalanma ihtimalinin 1,6 artırdığı kaydedildi. Ayrıca bu şekilde yoğurt tüketimi çocukların alerjik rinite veya saman nezlesine yakalanma riskini iki kart artırıyor.

Amerika'nın Boston şehrindeki Harvard Kamu Sağlığı Okulu tarafından gerçekleştirilen aynı araştırmaya göre Hollanda'da 62 bin kadın üzerinde yapılan deneylerde hamilelik döneminde süt içmenin çok az bir koruyucu etkisi olduğu ortaya çıkarıldı.

Uzmanlar, yaptıkları araştırmayla süt ürünlerinde bulunan yağ asitlerinin çocukluk alerjilerini önlemede bir etkisi olup olmadığını bulmak istediklerini belirtiyor. yoğurt ve astım arasındaki bu "sürpriz" bağlantıyı araştırmayı sürdüren uzmanlar, yoğurt astıma doğrudan neden olup olmadığını araştırıyor.

İhtimallerden birinin, yoğurt tüketiminin bezlenmeyle veya yaşam biçimiyle ilgili diğer faktörler için vekil belirleyici olabileceği belirtiliyor. Öte yandan yoğurdun içindeki yağsız besin maddelerinin alerji riskini artıran bir rol oynayabileceği de düşünülüyor.

Araştırmayı yürüten Dr. Ekaterina Maslova, bu araştırmanın, hamilelik döneminde yoğurt tüketmenin astım veya saman nezlesi riskini artırdığını ortaya koyan ilk araştırma olduğuna dikkat çekiyor. Ancak birçok nedenin bu riski artırmış olabileceğine dikkat çeken Dr. Maslova, astım riskinin bazı spesifik besinlere veya düzenli olarak yoğurt tüketenlerin sahip oldukları benzer beslenme veya yaşam biçimlerine bağlı olabileceğini söylüyor.

Kaynak: sabah

Hamilelerde yoğurt tüketimi nasıl olmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamileler Bol Bol Süt Tüketin

Hamileler Bol Bol Süt Tüketin

gebelikte sütün faydaları hamilelikte sütün faydaları Sütün faydalarını bilmeyen yoktur ama bakın hamile olanlar için ne kadar da büyük önem taşıyor.Gebelikte bol bol süt tüketin Melek'ler Anne adayları bebeğinizin zehirlenmesini istemiyorsanız günde 5 porsiyon veya üstü süt ve süt ürünleri tüketmelisiniz. Hipertansiyonu olan gebeliklerde sık görülen Preeklampsi vücudun organlarına...
  2. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

yoğurt, evde nasıl yapılır, ev yapımı, mayalanması, anlatımı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yoğurt en faydalı gıdalardan biridir şüphesiz.Özellikle evde yapılan yoğurt katkısız olması açısından daha kıymetlidir.Şimdi sizlere doğal, katkısız ve lezzetli yoğurdun tadına varabilmeniz için ev yapımı yoğurdun tarifini veriyorum: Malzemeler 1 Litre Süt 1...
  3. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır Evet Evde Yoğurt Yapılışı Yoğurdunu evde kendi yapmak isteyenler, kendi mayaladığı yoğurdu yemek isteyenler, işte size evde yoğurt yapmannı inceliklerini içeren bilgiler Melek'ler; Öncelikle aldığınız sütü güzelce kaynatıyorsunuz sütünüz kaynamaya başladığında taşmaması için içerisine çelik bir kepçe koyarsanız taşmaz diye biliyorum...
  4. hamilelikte  kafein tüketimi nasıl olmalı?

hamilelikte kafein tüketimi nasıl olmalı?

kafein içeren içeçekler kafeinin zararları Selam kızlar hamile kaldığımız zaman ne yiyip ne içiçeğimizi şaşırı duruma düşüyoruz peki çok fazla tükettiğimiz kafeinin hayatımızda ne olmalı Pek çok araştırma ölçülü miktarda kafein alımının sorun yaratmadığını gösterirken, kafein alımının düşükle ilişkili olabileceğini gösteren araştırmalar da mevcuttur. Bu nedenle düşük riskini azaltmak...
  5. Vejeteryan hamilenin   beslenmesi nasıl olmalı?

Vejeteryan hamilenin beslenmesi nasıl olmalı?

vejeteryan gebenin beslenmesi, vejeteryan hamilenin beslenmesi,vejeteryan hamileler nasıl beslenmeli,katı vejeteryanlık nedir,lakto ovo vejeteryanlık nedir,gebe vejeteryanın beslenmesi hakkında bilgiler Vejetaryen beslenmenin sağlığa olan etkisi, dikkatli ve disiplinli programlanmasına bağlıdır. Temelde vejetaryen bir diyet, diyetisyen tarafından verilen beslenme önerilerini takip ettiği...

Sayfayı Paylaş