gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hamilelerin okuması gereken sureler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

hamilelerin okuması gereken sureler hamilelerin okuması gereken dualar hamilelerin okuması gereken kitaplar hamilelikte okunacak dualar hamilelikte okunacak sureler hamilelikte okunması gereken dualar gebelikte okunacak dualar ve dahası burada arkadaşlar. Hamilelik döneminde dikkat edilecek hususlar hakkında eminiz ki tüm hamileler bilgi sahibidir. Peki ya hamilelikte okunacak dualar hakkında kim bilgi sahibi? O zaman bu konuda biz sizlere yardımcı olalım ve gebelikte okunacak dualar hakkında bilgiler aktaralım Melek'ler. Şimdi buyrun hamilelerin okuması gereken dualar nelermiş öğrenelim arkadaşlarım.

Hamilelikte Edilmesi Gereken Dualar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

HAMİLELİĞİN 3.AYI:

PERŞENBE VE CUMA GÜNLERİ ALİ İMRAN SÜRESİNİ OKU. SONRA 140 SALÂVAT GETİR.
    NAMAZLARDAN SONRA ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR. HER HAFTA BUĞDAY, ET VE SÜT AL.
    SABAHLARI BİRAZ BAL YE. HERGÜN AÇ KARNINA 1 ADET ELMAYA AYETELKÜRSÜYÜ OKU VE YE

9 AY BOYUNCA DEVAMLI YAPABİLECEĞİN GENEL TAVSİYELER
    1-HEP ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞ. ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN.
    2-BÜTÜN GÜNAHLARDAN KORUNMAYA BAK.
    3-ELİNDEN GELDİĞİNCE MÜSTEHAP OLAN ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞ.
    4-GECELERİ AYNAYA BAKMA.
    5-SİNİRLENME. HUZURLU VE SAKİN OL.
    6-KURAN DİNLEMEYE VE OKUMAYA ÇALIŞ.
    7-NAMAZLARDAN SONRA 34 ALLAHUEKBER,33 ELHAMDULİLLAH VE 33 DEFA SUBHANALLAH DE.
    8-SULU VE SAĞLAM BİR NARA 40 DEFA YASİN SÜRESİNİ OKU. BİR ANDA OKUMAYABİLİRSİN. MESELA KAÇ GÜNDE 1 HAFTADA OKU. HATTA EŞİN DE OKUYABİLİR. SONRA O NARI YE. RİVAYETLERDE 40 GÜN VE 40 KEZ YAPILAN AMELLER FAZİLETLİDİR. UNUTMA 9 AY BOYUNCA YAPACAKSIN BUNLARI.
    9–1 ELMAYA 40 DEFA YUSUF SÜRESİNİ OKU.
    10-EN AZ 40 GECE KILABİLİRSEN GECE NAMAZI KIL.
    11–40 CUMA GÜNÜ CUMA GUSLÜ AL. CUMA NAMAZI OKUMADAN HER CUMA CUMA GUSLÜ YA DA İŞE GİTMEDEN SABAH HEMEN AL GUSLÜ NİYET EDERKEN DE CUMA GUSLÜNE NİYET ET. BUNU 40 CUMA BOYUNCA YAP. GENEL OLARAK HAMİLELİLİK DÖNEMİ 40 HAFTA. VE HADİSLER DE DİYOR Kİ:40 CUMA GUSLÜ ALAN KABİR AZABINDAN KURTULUR.
    12-HAMİLELİK BOYUNCA 1 KERE DE OLSA KURAN HATİM ET.
    13-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
    14-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA KADİR SÜRESİNİ OKU.
    15-HERGÜN 140 DEFA SALÂVAT GETİR.
    16-NAMAZLARDAN SONRA 70 DEFA ESTAĞFİRULLAHE VE ETUBE İLEYH DE VE TÖVBE ET.
    17– 40GÜN BOYUNCA AÇ KARNINA KURU ÜZÜM YE. HERGÜN 21 ADET KURU ÜZÜM VE HER KURU ÜZÜM YERKEN BESMELE ÇEK. YANİ 21 KURU ÜZÜME 21 BESMELE.
    18-BEBEK HAREKET ETTİĞİ HER AN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR VE İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
    19-ALLAHI ÇOK DÜŞÜN.
    20-İNSANLARA YARDIM ET.
    21-MÜMİN İNSANLARIN YÜZÜNE BAK.
    22-GIYBETTEN VE YALANDAN UZAK DUR.
    23-NAMAZINI VAKTİNDE KIL.
    24-DEVAMLI ALLAH ALLAH DİYE ZİKİRDE BULUN.
    25-EĞER EVLADININ SABIRLI OLMASINI İSTİYORSAN ELİNİ KARNININ ÜZERÜNE KOY VE ASR SÜRESİNİ OKU.
    26-EVLADINA HAYIRLI BİR İSİM KOY VE DAHA KARNINDAYKEN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE İSMİYLE ONA HİTAP ET. UNUTMA ÇOCUĞUN ANNE BABA ÜZERİNDEKİ HAKKI ANNE VE BABANIN ONA HAYIRLI BİR İSİM VERMELERİDİR.
    27-ENBİYA SÜRESİNİ OKUMAK EVLADIN SALİH BİR EVLAT OLMASINA YARDIM EDER.
    28-EĞER ANNE VE BABANIN ÇOCUKLA ÇOK İYİ BİR İLİŞKİSİ, BAĞI, DİYOLAĞU OLMASINI İSTİYORSAN ÇOCUK DOĞMADAN ANNE VE BABA EVLATLARIYLA KONUŞMALILAR VE ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BU SESLERE AŞİNA OLACAKTIR.
    29-HAMİLELİK ESNASINDA DÜZENLİ BESLENME VE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VERİLMELİDİR.

ARMUT: EĞER ANNE HAMİLEYKEN ARMUT YERSE EVLADI GÜZEL VE İYİ AHLAKLI OLUR. KALBİN GÜÇLENMESİNE, MİDENİN TEMİZLENMESİNE, GÜZELLİK VE CESARET VERİR. ARMUTTA B1,B2,B6 VE C VİTAMİNİ VARDIR.
    NAR: CUMA GÜNLERİ KAHVALTI YAPMADAN NAR YEMEK ÇOK İYİDİR. BULANTIYI ENGELLER. KANSIZLIĞI GİDERİR. TANSİYONA DA İYİDİR.
    İNCİR: KURANDA ADINA YEMİN EDİLEN MEYVEDİR. AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR VE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
    KAVUN: ANNE HAMİLEYKEN KAVUN YERSE EVLADI GÜLERYÜZLÜ OLUR.

BUNLARIN YANISIRA; BADEM, SEBZELER, HURMA, BALIK, MERCİMEK, LAHANA, MARUL, BAL, FASÜLYE, ŞEFTALİ, ZEYTİNYAĞI, FINDIK VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETMEK ÇOK YARARLIDIR. FINDIK VS YERKEN AŞIRIYA KAÇMAMAK İYİDİR.

Hamilelerin okuması gereken sureler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Herkesin okuması gereken bi yazı

Herkesin okuması gereken bi yazı

Biri sana sarıldığında önce onun kollarını gevşetmesini bekle.... Kendini değiştirebilme gücünü hafife alma, başkalarını değiştirebilme gücüne de cok fazla güvenme... Zarif ol, kimseyi bile bile kendinden soğutma... İşi ne kadar önemsiz olursa olsun, ekmek parası için çalışan herkese saygı duy... İnsanlara üçüncü bir şans verme, bırak ikide kalsınlar.... Herkesin önünde öv...
  2. Uykusunda Korkanların Okuması Gereken Dua

Uykusunda Korkanların Okuması Gereken Dua

bebekler için korku duası uykuda korkan bebekler için dua gece korkanlar dua uykusunda korkan çocuğa okunacak uykuda çocuğa okunacak Gece yattığımda dua okuyorum fakat bazı geceler uykumda sıçrıyorum...Araştırdım uyukusunda korkanların okuması gereken bir dua varmış...Benim gibi uykusunda korkanlar varsa onlarada yardımcı olacaktır bu dua... Uykusunda korkanlar bu duayı yatmadan evvel...
  3. hamilelerin okuması gereken dualar

hamilelerin okuması gereken dualar

kızlar 3 haftalık gebeyim.Biraz korkuyorum da acaba ben hangi duaları okumalıyım. Okumam gereken dualar hangileri lütfen yazın. Teşekkürler.
  4. Geçim Sıkıntısı Çekenlerin Okuması Gereken Dua

Geçim Sıkıntısı Çekenlerin Okuması Gereken Dua

geçim sıkıntısı için okunacak dua, geçim sıkıntısı için dua, kısmet açılması için dua Geçim sıkıntısı darlık çekenlerin okumasında çok hayırlı olacak dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Eğer sizde geçim sıkıntısı yaşıyorsanız ve kısmetinizin açılmasını istiyorsanız aşağıda ki duayı içtenlikle okumanızı tavsiye ediyor ve hakkınız da hayırlı olacak dualarınızın kabulünü Allah'tan...
  5. Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlerin Okuması Gereken Tesbihler

Çocuk Sahibi Olmak İsteyenlerin Okuması Gereken Tesbihler

Kızlar merhaba bugün elime geçen bir kitap vardı onun sayfalarını karıştırdım gebelik için şöyle şeyler diyordu bir göz atın drim :) EL-BARİ her gün 100 defa "ya bari" ism-i şerifi okumaya devam edenler kabirlerinde bir arkadaş sahip olup,korku karanlıktan ein olurlar.Çocuığu olmayan bir kadın 7 gün oruç tutsun ve orucunu suyla açsın sonra 21 defa "el bari-ul musavviru"...

Sayfayı Paylaş