gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamileliğin 2 ci Döneminde Amniyonsentez Prenatal Testi

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

amniyonsentez nedir,amniyonsentez ne için yapılır,amniyonsentez kimler için yapılır,hamilelikte yapılan testler,hamileliğin ikinci döneminde yapılan testler hakkında bilgiler Hamileliğin 15 ile 20. haftaları arasında amniyosentez olarak adlandırılan bir prenatal testi almanız önerilebilir.

Amniyosentez yaptırmanın en önemli sebeplerinden biri bebeğinizde herhangi bir kromozomal rahatsızlıkların ya da genetik bozukluklarının olup olmadığını tespit etmektir.

35 yaş üstü kadınlarda ya da ailelerinde genetik bozukluk geçmişi olan kişiler, yüksek risk altında olmaları sebebi ile amniyosentez yaptırmak isteyebilirler.

a.jpg

Amniyosentez esnasında doktorunuz amniyon sıvısından bir örnek alır. Bu işlem güvenilir bir işlemdir fakat az da olsa düşük riski taşır.

Amerikan Koleji Kadın ve Doğum Hastalıkları’nın araştırmasına göre düşük riski 300de 1 ya da 500de 1 kadardır. Düşük riskini azaltmak için doktorunuzun bu işlemi öncesinde birçok kere yaptırdığından emin olun.

Deneyimli olmayan bir doktor bebeğinizi iğne ile yaralayabilir ancak böyle bir durum nadiren yaşanır.

Amniyosentez sonrasında sonuçları bir iki hafta içinde alabilirsiniz. Bebeğinizde herhangi bir problem olduğu tespit edilirse, daha fazla bilgi almak için genetik uzmanına danışabilirsiniz.

Hamileliğin 2 ci Döneminde Amniyonsentez Prenatal Testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2.ci düzey utrason

2.ci düzey utrason

2.ci düzey utrason yaptıran varsa lütfen nerde nekadara yaptırdığını kaç saat sürdüğünü paylaşsın istanbul da olanlar varsa lütfen cewap atsınlar
  2. Hamilelik testi

Hamilelik testi

24Eylülde adet olduktan sonra 5kasımda adet oldum. Adetim 12.günü gecikmeli olarak geldi ve normal seyrinde idi. Ancak adetimden 2gün önce sol kasık ağrısı ve akıntıda artma yaşadım adetim olunca herşey eskiye döndü normalim ama aklıma takıldığı için 2gün önce miratech gebelik testi yaptım ve sonuç negatifti buna rağmen hala gebelik mümkün müdür ?
  3. Hamilelikte 1 ci ve 2 ci Trimester testi

Hamilelikte 1 ci ve 2 ci Trimester testi

Gebelik dönemi ortalama 40 haftalık yani 9 ay 10 günlük bir süreçtir. Bu süreç bebek gelişiminin daha kolay gözlemlenebilmesi açısından tıbbi olarak ortalama 3 aylık zaman dilimlerine bölünmüştür. Hamilelikte 1. Trimester gebeliğin ilk 13 haftasını tanımlamaktadır. Bu dönem kadının son adet tarihinin ilk günü başlamakta ve 13. Hafta sona ermektedir. Gebelik hesaplamasının adetinin ilk günü...
  4. hamilelik testi

hamilelik testi

hamilelik testi yapıp 6-7 dakika bekledim. C ve T noktaları ortasında tek bir çizgi meydana geldi. Cye daha yakın görünse de emin olamıyorum. sizce sonuç nedir?
  5. Adetliyken gebelik testi yapılırmı?

Adetliyken gebelik testi yapılırmı?

Öncelikle belirtelimki en erken ve doğru gebelik sonucunu beklenen menste en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olunca alabilirsiniz.Her ne adar hassas testlerde çıkar densede geç döllenme gibi durumlarda testin bozuk olduğu göz önüne alındığında net sonucu alamazsınız.Ayrıca belirtelimki mens gecikmesi olmadan adete 1 hafta kala mide bulantısı baş dönmesi,yorgunluk gibi belirtileri olup acaba...

Sayfayı Paylaş