gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelik ağrılarını nasıl kontrol ederiz?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

İdeal kilo Gebelikte kilo alımı

Selam kızlar
    doğumun son günleri özellikleri ağrılar başlıyor ve artıyor
    ama herşey gibi bunuda aza indirebiliriz
    Ağrıları kontrol etmek için ne yapmalı?

Sırt ağrısını düzeltmek için omurgalar ve sırtı güçlendirici egzersizler yapın.
    Ayakta uzun süre kalmayın, -ütü gibi- ayakta yapılacak işlerde yardım isteyin.
    Masada veya bilgisayar başında çalışıyorsanız, koltuğunuzun yeterince yüksek olmasına özen gösterin ve ayak taburesiyle bacaklarınızı destekleyin. Düzenli aralıklarla kalkıp dolaşın.
    Yürürken, otururken, eğilirken veya bir şey kaldırırken duruşunuzu ayarlayın ve destekleyin. (En iyisi hamilelik sırasında ağır şeyler kaldırmamaktır). Genel olarak sırtınızı düz tutun ve omuzlarınızı düşürmeyin, yere eğilirken dizlerinizi kırarak eğilin. Otururken sırtınızı düz tutan sert bir sandalye tercih edin ve ayak ayak üstüne atar pozisyonda oturmamaya çalışın.
    Aşırı kilo alımından kaçının.
    Ağırlığınızın yayılmasını sağlayacak düşük tabanlı rahat ayakkabılar tercih edin.
    Uyurken rahat bir pozisyon bulmaya çalışın. Yan tarafınıza yatıp vücudunuzun bombe kısımlarını, dizler arasını yastıkla desteklemeniz sırt ağrılarınızı azaltabilir.
    stresten uzak durmalısınız

Hamilelik ağrılarını nasıl kontrol ederiz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Enerjiden nasıl tasarruf edersiniz?

Enerjiden nasıl tasarruf edersiniz?

Enerjiden nasıl tasarruf edersiniz? Buzdolabına konan sıvıların üstünü daima kapatın, çamaşır makinesini tam kapasitede çalıştırın, küvetle yıkanmak yerine duş almayı tercih edin! Konya Makina Mühendisleri Odası Başkanı Mete Kalyoncu, halkı enerji tasarrufu yapmaya çağırırken, enerjinin etkin ve verimli kullanımı için, oda olarak kitapçık hazırladıklarını söyledi. Enerji...
  2. kadınLarı nasıl hipnoz edersiniz

kadınLarı nasıl hipnoz edersiniz

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
  3. kasıklarda ağrı hamilelik belirtisimi?? yardımmmmmmmmmmm

kasıklarda ağrı hamilelik belirtisimi?? yardımmmmmmmmmmm

kasıklarda ağrı kasiklarda agri kasıklarda ağrı hamilelik belirtisimi kasıklarda ağrı ,gebelik ,gebelik belirtisi ağrı, hamilelik , ilişki sırasında kasıklarda ağrı gebelik belirtisimi ? arkadaşlar yaw benim günüm geçiyo ve ilişki sırasında kasıklarıma baskı oluyo acaba ben hamilemiyim yahuu biliyorum bana test al yap diceksiniz ama ben 5 yıldır o testte tek çizgi görmekten usandım ve aynı...
  4. Koridorumu nasıl dekore ederim ?

Koridorumu nasıl dekore ederim ?

Koridorumu nasıl dekore ederim,koridor nasıl dizayn edilir,koridorumu dekore etmek istiyorum,koridorlar için dekorasyon önerileri, Sevgili Melekler,Evlerimizin koridoru göze çarpan ilk bölüm olması açısından, odaları kadar önemlidir. Doğru değerlendirilmiş bir koridor evinizde büyük farklar yaratabilir. Koridorun genişliğine göre bir aksesuar ve küçük koltuklarla koridorunuzu alışagelmiş...
  5. Acil doğum kontrol yöntemleri nasıl etki eder?

Acil doğum kontrol yöntemleri nasıl etki eder?

acil doğum konrolü nedir,korunmasız ilişki ve acil doğum kontrol yöntemi,korunmasız birliktelik ve ertesi gün hapı,korunmasız ilişki sonrası ne yapmalı,acil doğum kontrol yöntemi hakkında bilgiler Herhangi bir doğum kontrol yöntemi uygulamayan bir kadın korunmasız bir ilişkiye girdiğinde, doğum kontrol hapı kullanan bir kadın hapını almadığında ya da kondom yırtılması durumunda, ya da...

Sayfayı Paylaş