Hamilelik Belirtileri İlişkiden Kaç Gün Sonra Belli Olur öğrenmek ister misiniz melek

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. İlk Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Belli Olur İlk hafta hamilelik belirtileri hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli oluyor ?  Erken Gebelik Belirtileri Ne Zaman Ortaya Çıkar

  Şimdi de ilk hamilelik belirtileri ne zaman belli olur diyen tüm arkadaşlarımız için, erken gebelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar diye bir araştırma yaptık ve hamilelik belirtileri ilişkiden ne kadar sonra belli olur bilgilerini sunmak istedik Melek'lerim:)

  [​IMG]

  Erken gebelik belirtileri genelde pek anlaşılabilir düzeyde olmazlar. Ancak şüphe duyan anne adayları gebelik testleriyle çok erken dönemde bile hamile olup olmadıklarını anlayabilirler. Genelde adet tarihinden bir kaç gün sonra yapılsada bu testler ile, eğer hamilelik varsa ve sizde oluşmuş ise erkenden sonuçlar alabiliyorsunuz.

  Her hastanede yaptırılabilen BETA HCG testi ile en erken dönemde bile gebeliğinizi anlayabilirsiniz. Adetinize 3-5 gün kala bu testlerden yaptırırsanız kolayca gebeliğinizi öğrenebilirsiniz.

  Diğer bir yol da adet gecikmesi olduktan sonra en erken birinci haftada idrarda gebelik testi yaptırmaktır. Gebeliği oluşmadan önlemenin birtakım yolları olmakla beraber bunlar ilişkiden sonraki ilk üç gün içinde ve gerçekten gerekli durumlarda kullanılırlar.

  Hamilelik kaç günde belli olur daha doğrusu test ile ne zaman hamileliğin olup olmadığı ortaya çıkar ?

  Değerli anne adayları hemen hemen bütün kadınlarımızın hamilelik sürecinde hissetiklerini bu forum sitesi üzerinden biliyoruz. Özellikle hemen test yaptıranlar, hamile olmadıklarını öğrendiklerinde büyük hüsrana uğruyorlar. Bu hüsran neticesinde eğer her ay bu durum aynı şekilde devam eder ise, psikolojik travma ve bebeğin dahada geç olmasına neden olacak bir ruh hali içine giriyorlar.

  Hamilelik Testi İçin Hazır mısınız ?
  Hamileliğiniz için adım adım ve bile isteye geçirdiğiniz bir ayın ardından, yumurtlama günlerinde yaşadığınız birliktelik ile bebeğinizin olma olasılığını yükselttiniz. Peki testi ne zaman yapmak gerekiyor. Aslında hamilelik testleri adetten ortalama 5 gün sonra yapılırsa daha net sonuç alınıyor. Onun için üzerinden geçmesine gayret gösterin. Daha erken yapacağınız test ile olumlu olan bir hamilelikten bile olumsuz bir sonuç alabilirsiniz. Ne yapmak gerekiyor der iseniz bekleyeceksiniz.

  Ben bekleyemiyorum ki meraktan çatlıyaciğim :)
  Çatlayan anne adayları için başka bir yöntem daha var. Kan testi ile gebelik. Kan testi yaptırarak gebe olup olmadığınızı bir saat içinde kesin sonuç ile alabilirsiniz. Kan testi kesin sonuç mu ? Cevap evet arkadaşlarım.

  Kan testinde çıkmadı ise kesinlikle hamile değilsiniz.
  Kan testi sonucu değişmez varsa var, yoksa yoktur.

  Kan testini ne zaman yapayım?
  Adetinizin, daha doğrusu adet olmanıza iki gün kala bile sonuç alabilirsiniz. Ama en mantıklısı, bugün adet olmadı iseniz gidip yaptırmanız olabilir.

  Kan testini yaptırdım doktora göstermedim burada yazan sonuçlar da neyin nesi hiç bişi anlamadım ben yahu diyen değerli anne adayları aşağıdaki konumuza bakabilirler.

  BETAHCG KAN TESTİ DEĞERLERİ ÖRNEKLERİ

  Ben bu değerlerden birşey anlamadım diyor iseniz lütfen yukarıdaki bağlantıda yer alan konumuza değerlerinizi yazın sizin yerinize biz bakalım.

  not: misafir olarak ta yazabilirsiniz.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Kasım 2014
 2. hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur
 3. Şişmiş hassas ve ağrıyan göğüsler en önemli nedenlerden biridir. Bu belirtiyi banyo yaparken hissedebileceğiniz gibi yatarken de hissedebilirsiniz. Çoğu kadının hamilelik belirtileri başladığı zamandan itibaren aşermeye başlar ve hiç yemediği kadar yemekler yediği görülmüştür. Eğer bu belirtileri gösteriyorsanız en kısa zamanda doktorunuza danışmalısınız. Ya da bir test yardımıyla hamile olup olmadığınızı öğrenmelisiniz.
 4. Ya erken davranmayalım tamamda ister istemez işte merak ediyoruz mapahım bu, biz kadınların doğasında var tamamen meraklı bir kedicik gibi bekliyoruz :) Değerli katkılarınız ve hamilelik belirtilerinin ilk hafta nasıl çıktığı hususunda yazdıklarınız, ayrıca yalın ve samimi anlatımlarınız için teşekkür ediyorum sitenizi beğeniriyorum ve takip ediyorum.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelik belirtileri

  ,
 2. hamilelik kac gunde belli olur

  ,
 3. hamilelik ne zaman belli olur

  ,
 4. ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur,
 5. gebelik kac günde belli olur,
 6. ilişkiden kaç gün sonra gebelik belli olur,
 7. hamilelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur,
 8. hamilelik belirtileri kaç günde belli olur,
 9. ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belirtileri başlar,
 10. hamile oldugunu kac gunde anlarsin,
 11. hamilelik kaçıncı haftada belli olur,
 12. hamilelik kaç haftada belli olur,
 13. Hamilelik belirtileri ne zaman belli olur,
 14. ilişkiden sonra hamilelik ne zaman belli olur,
 15. bebek kaç gunde olusur