gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamilelik belirtileri nelerdir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben yeni evliyim bebek istiyoruz, günüm de geçti, ama belirtiler neler tam bilemiyorum, sadece mide bulantısıyla baş dönmesi mi,yaşayan annelerden açıklamalar bekliyorum..:) gebelik belirtileri göbek.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Aralık 2016
  2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Gebelikte birçok kadın tarafından görülen belirtiler vardır.Bunlardan başlıcaları şunlardır:
    Adetin Gecikmesi
    Bulantı,kusma
    Yorgunluk,halsizlik
    Göğüslerde şişkinlik ve hissin artması
    İdrar şikayetleri

Çoğu kadın adet dönemi geçiktiği zaman gebe olduğunu düşünebilir fakat adetin gecikmesinin bir çok sebebi olabilir. düzenli bir dögüye sahip olmayan kadınlar bu konuda gebe olduklarını anlamakta zorluk çekebilirler veya stres ve gerginlikten dolayı da adet kanamasının çekilmesi ihtimali vardır.
    gebelik belirtileri göbek.jpg
    Bu nedenle sadece adet gecikmesi gebe oldumuz anlamına gelmemektedir. bununla birlikler yukarıda belirtilen bir çok bulguya ve belirtiye aynı anda rastlanıyorsa evde uygulanan testlerden yaptırılmalı yada bir kadın doğum uzmanına başvurulmalıdır.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Aralık 2016
hamilelik belirtileri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çatlatma iğnesinden sonra en erken gebelik belirtileri neler melişler ya

çatlatma iğnesinden sonra en erken gebelik belirtileri neler melişler ya

gebelik belirtileri kızlar ne olur bana bir careeee bu benim ikini gebeligim olucak ama bende garıp degısıklıkler var ben bu ay korunmayı bıraktım ogluma bırkardes olsun dıye fakat hamılemıyım degılmıyım kestıremıyorum goguslerım sıstı yorgunum saclarımı sallıyamıyorum bıle bıde bu hasta goguslerımden sut gelmeye basladı ınanılmaz yuzun sıvılcelı oldu hayatımda ben bu kadar sıvılce bır...
  2. Erken hamilelik belirtileri nelerdir ?

Erken hamilelik belirtileri nelerdir ?

Erken hamilelik ve gebelik belirtileri nelerdir nasıl tespit ediliyor hangi durumlarda gebe olduğumuzu anlayabiliyoruz ? Bu bölümden ve bu konu altından sevgili meleklerim. Sizlerde yaşadığınız belirtileri bizlere bu başlık altından yazın, bizlerde daha önceki tecrübelerimiz ve uzman görüşlerinden yararlanarak sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Dileriz ki; Allah, isteyen tüm meleklerin...
  3. Vücuttaki hamilelik belirtileri nelerdir?

Vücuttaki hamilelik belirtileri nelerdir?

gebelik belirtileri,hamilelik belirtileri,hamilelik nasıl anlaşılır,gebelik nasıl anlaşılır,hamile olduğum nasıl anlaşılır,hamilelik belirtileri hakkında bilgiler 1. Adetin gelmemesi (amenore) 2. Bulantı ve kusma 3. İdrar şikayetleri 4. Yorgunluk 5. Fetal hareketlerin algılanması 6. Göğüslerde değişiklikler 7. Vaginal mukoza renk değişikliği 8. Artmış deri pigmentasyonu ve abdominal...
  4. Tüp bebekte hamilelik belirtileri nelerdir?

Tüp bebekte hamilelik belirtileri nelerdir?

tüp bebekte gebelik belirtileri nelerdir,tüp bebekte hamilelik belirtisi nasıl anlaşılır,tüp bebekte gebelik belirtileri,tüp bebek gebelik belirtileri yorumları ,tüp bebek ve gebelik belirtisi hakkında bilgiler Transferden 12 gün sonra kanda B-HCG değerine göre (kanda gebelik testi) hamilelik var mı yok mu anlaşılır. Gebelik testi yapılana kadar herhangi bir hamilelik belirtisi olmaz çünkü...
  5. Aşılama yapanlar hamilelik belirtileri nelerdir?

Aşılama yapanlar hamilelik belirtileri nelerdir?

aşılamanın gebelik belirtileri,aşılamada gebelik belirtileri nelerdir,aşılama sonrası gebelik nasıl anlaşılır,aşılama ve gebelik testi hakında bilgiler Aşılama, gebelikte hamileliğin kolaylaştırılmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde erkeğin spermi, rahmin içerisinde özel bir boru ile iletilmektedir. Aşılama da uygulanan yönteme bağlı olarak erkeğin spermi yıkanarak aşılamaya...

Sayfayı Paylaş