gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelik boyunca nasil beslenilmeli

Konu, 'Gebelik' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

hamileyim yumurta yiyemiyorum Herkes baska seyler söylüyor, bu konuda kesin bir bilgim yok acikcasi, en az iki günde bir yumurta yiyorum, günde iki bardak süt, 2 günde bir kirmizi et, balik yiyemiyorum ne yazikki :S bol meyve sebze yogurt.....
    siz nasil besleniyorsunuz arkadaslar?

2. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    cnm bende bu konuda düşünüyom hep malesef meyve çok yiyemiyorum ben ama bugünden itibaren daha disiplinli olmaya karar verdim meyve konusunda.bende günde iki bardak süt içiyorum ara öğünlerde hurma tatlı ve yiyebiliyosam bi elma fdalan yiyorum hergün yumurta yemeye çalışıyorum bir haftadır falan.bide sabahları mutlaka ceviz yiyorum 2 3 tane et yemeği haftada en az 3 kere yemeye çalışıyorum ve balığın çıkmasını iple çekiyorum balık hastasıyım ama henüz sıcak ve balık gelmiyoo tatlım 30.haftadan itibaren balık çok önemliymişş aklında olsun eğer yiyemiyosan balık yağı hapını all

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    saol cnm, balik yagini 13. haftamdan beri kullaniyorum kapsül seklinde :) cevizide nedense evde yiyemiyorum ofise getirdim arada atiyorum agzima bi iki tane, hurm acok yemeyin diyolar bende o yüzden haftada bi aklima gelirse yiyorum, hee bol bol salata yemeye calisiyorum bide

4. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    aaa çok saol söledğin için cnm hurma neden acaba çok yenmemelii hmmmmmmmm öğrendiğim ii oldu bende çok aşırı yemiyom ama günde bi tane yiyodumm

bana doktor demir ilacı ile multi vitamine başladı ben sizden küçüküm hfta olarak tabii:) anca bşladk salata yeşillikler burda daha çok çıkmadı bnde domates salatalık maydonoz soğan kısaca çoban salata yapmaya çalşıyom genelde cnm kivi buarada beein zeki olmsına vesileymişşş bulamadım ama alıcam en kısa zamndaa aklında olsun tatlım bide patlamış mısıor bebeğe kilo yapıyomuşş:)

5. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    beim halam bol bol kivi ve cilek ye dedi cilek yiyincede güzel oluyomus bebis :D hurma erken doguma neden olabiliyo yaziyodu biyerde nekadar dogru bilmiyorum ama insan tedirgin oluyo iste. benimde demir maddem biraz az ilac degil kan surubu verdi doktor demir maddeli tadi cok kötü ama napalim bebisim icin katlancam. patlamis misiri severim ama bu sicakta hic yiyesim yok ferahlasin hava briazcik :)

6. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    senin yaramaz daha cinsiyeti göstermemişti dimi cnm:) çilek geçti artık kiviye başliim inşş hurmayıda değin gibi daha artık yemem:D evt sıcaklarda çok bişi yiyesi gelmiyoki insanın ama bizim ağırlaştığımız dönem kış olcak inşş ozman bol bol patlamış mısır yerizz hahaha allah nasip ederse

7. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    nasip eder insallah cnm.. ciksss göstermedi persembe günü kontrolümüz var bakalim göstercek mi aman onu hic merak etmiyorum saglikli oldugunu karnima hopladigini zipladigini göreyim baska bisey istemiyorum :)

8. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    esinlikle katılıyorum dsoktora gidene kadar dua ediyorum sağlıkla göriim die o yatağa yatıp ekranda görene kadar kalbimin atışını Rabbim bilir aynen cnm cinsiyet hiç farketmez yetrki sağlıklı olsunlarr Mevlam hayırlı güzel ömürler versin onlara

9. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    aaaaaaaaaamınnnnnnnnnnnnnnnnnn :)

10. daffodil

daffodil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar..bende pek özel bişeyler yapmıyorum açıkcası.günde 1 bardak süt içiyorum ceviz,badem dönüşümlü yiyorum.malesef bende balık yiyemeyenlerdenim.balıkyağı kapsülü kullanıyorum. 2 güne bir muz(magnezyum için) ve diğer meyvelerden karışık yemeye çalışıyorum.illa belli bi düzenim yok.2 günde yumurta yiyorum.yakında pekmeze başlayım diyorum çok iyiymiş günde 1 kaşık falan.ama hala başlayamadım çok tatlı geliyo.haftada et,tavuk yemeye çalışıyorum.çoğunlukta sebze yemeği yiyorum sıcaklardan dolayı daha hafif oluyo.1 bardak süt içtiğim için bol peynir yiyorum ve arada ayran içiyorum:) şimdilik bukadar :) çook fazla takılmadan beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum:)

11. tatlı cadım

tatlı cadım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar...bende sebze ve meyve, yumurta,yogurt yıyorum..balık cok sevmıyorum ama yıyorum yınede bebıs ıcın mecbur yıyorum bol lımonlu.....
    tavuktan uzaklastım uzun bır sure yıyemem galıba tam bulantılarımın arttıgı donemde cok yemıstım artık kesınlıkle katlanamıyorum gormeye bıle.....pekmez konusu hakkaten onemlı kan acısından.....bende baslamayı dusunuyorum....cevız badem konusuna gelınce az mıktarda da olsa yemeye calısıyorum kızlar....paylasalım boyle hakkaten bılmedıgımız seyler cıkabılıyor ogrenmıs oluyoruz....

12. Sammy_haa

Sammy_haa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar bende geldim ben bi ingilizin yazdığı anne karnında diye bi kitaptan okuduğum kadarıyla hurma yemek doğum sancılarını hafifletiyomuş son dönemlerde yiyin diolar yani doğuma yakın bol bol hurma yemek kolay doğumu ve sancıların ağrısını azaltıyomuş bu bilgiyi verdikten sonra kendimi anlatayım ben süt içmiyorum artık çok gazım oluyo sıcak süt içemediğim için soğukta gaz yaptığından sütü bıraktım içmiyorum ama peynir sevdiğimden peynir yiyiorum benim durumum sizden farklı akşamları yemek yapabileceğim bi kocam olmadığından malum geç gelio eve yemek yapılmıo bizim evde ondan pek sebze felan yiyemiyorum ama meyve manyağı olduğumdan deli gibi muz yiyiyorum ne nektarin çok seviyorum heee bide siyah incir yedikçe yiyesim gelio şimdi sorsan bu meyvelerin faydalrı ne valla bilmiyorum bide çok fena süt mısır seviyorum buldukça yiyebilirim balıkta evde pişmediği sürece yiyebiliyorum o konuda şanslıyım eşim hep büyük adaya balık yemeğe götürür beni hatta yeni yedim sizce ben kendime nası bakmalıyım

Hamilelik boyunca nasil beslenilmeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

Hamileler hamilelik boyunca neler yemeli?

hamilelikte hangi meyveler yenmeli hamileler ne yemeli hamilelikte neler yenmeli neler yemeli ne Anne adaylarının hamilelik süreci çok önemli olduğu için yediklerine içtiklerine dikkat etmeleri gerekiyor.Bol bol meyveden sebzeden ve hayvansal yiyecekleri tüketmeleri gerekiyor.Ben şahsen bol bol meyve yiyordum.Melek anne adayları lütfen dikkate alınız bu yazılanları.Buyrunuz. Bebeğin beyin...
  2. Hamilelik boyunca hangi vitaminler kullanilmali?

Hamilelik boyunca hangi vitaminler kullanilmali?

folic plus ne kadar kullanılmalı folik plus günde kaç tane alınmalı megadyn faydaları elevit vitamin faydaları folik asit kaçıncı haftaya kadar kullanılmalı Evet arkadaslar geldik vitamin konusuna, benim esim aslinda böyle haplara fln hic ihtiyacin yok Sebze Meyve ye diyo ama benim icim rahat etmiyo yetmiyo gibi geliyo, burda hamileligin hangi döneminde ne tür vitaminleri aldik onu...
  3. hamilelikte alinan kilolar nasil verilir?

hamilelikte alinan kilolar nasil verilir?

dogumdan sonra, dogumdan sonra kilo vermek, dogumdan sonra nasil zayiflarim Doğum Sonrası Nasıl Beslenmeliyiz Ve Gebelikle Alınan Kiloları Nasıl Verebiliriz? Meleklerim, cogumuz hamilelikte aldigi kilolari yillar sonra bile veremiyorlar, dogumdan hemen sonra yalnis besleniyoruz, bol kalorili yiyecekler icecekler iciyoruz aman bebege süt olsun diye cayimiza sekerleri dolduruyoruz.... Bunlar ne...
  4. Hamilelik Boyunca Bunlardan Uzak Durun!

Hamilelik Boyunca Bunlardan Uzak Durun!

gebelikte sakıncalı durumlar, gebelikte tehlikeli şeyler, gebelik tehlikeleri Bebeğinizin ve sizin sağlıklı bir şekilde geçireceğiniz hamilelik süreci çok önemlidir. Gebelik boyunca uzak durulması ve sakıncalı olan durumlar ile besinler hakkında sizlere uzmanların yapmış olduğu açıklamaları sunuyoruz. Gebelikte aşırı tatlı, tuzlu, acı, ekşi yiyeceklerden kaçınılmalı, sindirimi zor...

Sayfayı Paylaş