gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik Çatlakları İçin Neler Kullanıyorsunuz?

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelik çatlakları hamilelikte bebe yağı hamilelikte çatlaklar için bebe yağı Hamiş arkadaşlar yada tecrübeli anneler gebelik boyunca karın çatlaklarını gidermek ve oluşmasını engellemek adına neler kullandınız.Biliyorsunuz karın büyüdükçe geriliyor ve çatlaklara neden oluyor.O yüzden erken dönemde tedbir almakta fayda var diye düşünüyorum.Benim önerim Dermokilin el ve vücut losyonu var ben şu sıralar onu kullanıyorum ama badem yağı ile kakao yağını duydum sanırım ikisini karıştırıp kullanıyormuşsun ve karın gerelmeleri ve çatlak oluşumuna iyi geliyormuş ha bir de bebe yağı var onu da düşünübiliriz [​IMG]

Peki sizler ne yapıyorsunuz yada yaptınız diğer hamişlerede fikir olması açısından bilgilerimizi paylaşalım:tik:

2. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    ben catlaklar olmasin diye bebek yagi suruyorum karnima ve kalca bölgeme

3. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Kızlar sanırım birazda vücut yapısına bağlı değil mi çatlak oluşumu sizler ne düşünüyorsunuz?Bazıları hiçbir şey kullanmadıkları halde çatlak falan olmuyor kimide birçok yol denedikleri halde ne yazık ki çatlak oluşumunu engelleyemiyor.

4. berranur

berranur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    48
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle katılıyorum mawi
    ben ilklerde sürdüm bebe losyonu ama malesef hiç bişi yaramadı okadar çok çatladımki anlatamam hem karın alt bölgemde hem bacaklarımda sanırım tamamen deri ile alakalı bi durum ama olsun bunlar oğluşumun annesine bıraktığı güzel izler benm için:)çok şükür

MaWiM bunu beğendi.
  5. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Kızlar ben Chicco markasının Mamma Donna çatlak önleyici kremine başladım.Şu an için gayet memnunum sürdüğüm zaman beni çok rahatlatıyor sizlere de tavsiye ederim:)

6. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Ben hala hamiş kalamadığım için konuya pek vakıf değilim.Ama çevremde genelde bebe yağı kullanıyolar E vitamini takviyeli olduğu için deriyi besleyip yeniliyomuş.Mawişim emeğine sağlık canım;)

7. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili hamis meleklerimiz hamile degilim kocam bile yok o baska konus :D:D ama hemileliginizdeki catlakalari önlemek istiyorsaniz cok kolay bir yöntem söylicem size. O eczanelerde aldigniz tonlarca para verdigniz yaglari atin bir kenara cünki bir cogu hic ise yaramiyor, öncelikle vücut yapisina bagli catlaklar olusuyor yani bagdokunuz iyi degilse isterseniz dünyanin en pahli yagini alin hic bir ise yaramayacaktir. Ama sizlere dogal ve fazla paranizi harcamayacaginiz bir yöntem önericegim, bir cok bayanda fayda gösteren birsey. Yemeklerimizde kullandigimiz halis Zeytinyagini aksamlari kullanin vücudunuz cok yumusak ve catlaksiz olacak.

8. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    bebe yağı kullandım hep hiç çatlağım patlağım yok ama annemdede yok genetik yani

9. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Evet biraz da vücut yapısına bağlı bana göre iki hamilelik geçirdim tek bir çatlağım yok ama bu hamileleğimde karnımda aşırı bir gerilme hissediyorum ve buda benim canımı oldukça yakıyor.Kullandığım krem sonrası rahatlıyorum çünkü esnek bir hal alıyor karnım.Elbette ki en güzeli en doğal yöntemler ben diğer iki hamişliğimde hiçbirşey kullanmadığım halde çatlak falan oluşmadı ama bunda her türlü ihtimale karşı erken önlem almak istedim :)

10. minikrose

minikrose Forum Okuru

hamilelik çatlakları

Arkadaşlar ben hamilelik evresini atlattım ve hiç çatlağım olmadan şuan kızım 7 aylık çok şükür inşallah sizde memnun kalırsınız Alpina premema kullandığım kremin adı tavsiye ederim çok güzel bir krem üstelik tamamen bitkisel size ve bebeğinize zarar vermiycek yanlık en az 2 litre suyunuzu ve meyvenizide bol yemelisiniz benim annemde çok fazla var çatlak ama bende olmadı

11. babyangel

babyangel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyla ilgili çok yazı okudum. Olay tamamen kişinin yapısıyla ilgili. Yani vücudunuz çatlamaya eğilimliyse ne kullanırsanız kullanın çatlıyor. Ama çatlaklar için kullanılan yöntemlerden kullanırsanız, çatlaklarımızın derinliğini azaltabiliyormuşuz. Ben vücut losyonu, arada da kakao yağı ve badem yağından yaptığım karışımı kullanıyorum. Tabi şu an mevsim yaz ve çok sıcak olduğu için bu yağı sürmek eziyet oluyor, çünkü yapış yapış bi duruma gelebiliyorum o nedenle mevsim dolayısıyla vücut losyonunu tercih ediyorum. Şimdiye kadar çatlama olmadı, 20. haftadayım ama daha yolun yarısındayım tabi. Cümleten çatlaksız bir hamilelik geçirmek dileğiyle :)

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Merhaba,

Ben gebeligimin 6. ayindan itibaren doguma kadar, her gece karin bolgeme nar cekirdegi yagi surdum. Bu yagi bir aktarda bulabilirsiniz. Tek dezavantaji kokusunun biraz degisik ve surdukten sonra giyilen kiyafetlere siniyor olmasi. Ancak, ben sonuctan cok memnunum ve kesinlikle kullanmanizi oneririm. Gebeligimde karnim o kadar buyuktu ki catlak mutlaka olur diye dusunuyordum ama hic olmadi.Gebelikte olusan catlaklarin genetik olabilecegini biliyorum, deri alti yapilarinin ozelliklerine bagli olarak catlak olusum riski artabiliyormus. Ben de ise yaramayacagini dusundum baslangicta cunku annemde catlaklar cok yogundu. Her gece duzenli olarak bu yagdan surdum. Arastirdigim kadari ile bir yan etkisi de yok, bence denemeye deger.

Sevgiler,

Ece

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

SADECE ZEYTİNYAĞI!!!... Ergenlik dönemimde bacaklarda ve bel bölgemde bile oluşan çatlaklarım vardı. Hamile kaldığımda kesinlikle karnımın komple çatlakla dolacağını düşünüyordum. Şuan 5 aylık kızım var. Hamilelik boyunca sadece zeytinyağı kullandım. Nasılsa çatlaklarım olacak boş yere para vermiyeyim diye düşünüyordum. 2. ay hamileliğimde haftada 2-3 kez, 5. ayıma girdiğimde her sabah 1 kez, 8. ayıma girdiğimde ise doğuma kadar sabah ve akşam hergün 2 kez zeytinyağı sürüyordum. karın bel kalça ve bacaklarıma yediriyordum masajla, eski çatlaklara çare yok ama tek bir çizgi bile oluşmadı çok şükür. yani ben de bile olmadıysa inanın hiç kimsede olmaz. başka şeylere hiç gerek yok boşuna paranızı ziyan etmeyin. sağlıcakla kalın. eğer deneyenler varsa paylaşsın lütfen.

14. mutluangel

mutluangel Forum Okuru

Hangi zeytinyağından kullandınız, yemeklerde kullandığımız saf zeytinyağı mı yoksa aktardan mı aldınız?
    Ergenlikte ben de çok çatladım, ve su an hamileyim, çatlayacağımı düşünüyorum ben de.

15. çiğdemvural

çiğdemvural Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,

Ben hamileliğimin 4. ayından itibaren Lierac çatlak önleyici kullanmıştım. Tabii doktorum tavsiye etmişti bana. Çok da memnun kalmıştım. Gerçekten çatlağım falan oluşmadı hiç :)

Hamilelik Çatlakları İçin Neler Kullanıyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik sonrası oluşan çatlaklar için doğal yöntem

Hamilelik sonrası oluşan çatlaklar için doğal yöntem

cocoa butter belly cream Cocoa Butter Belly Cream kullanın kızlarrr,oluşumunu engellediği gibi iyileşmesinide sağlıyor
  2. Hamilelikte oluşan çatlakları önlemek için neler yapılabilir??

Hamilelikte oluşan çatlakları önlemek için neler yapılabilir??

Cilt, hamilelik sırasında kilo almaya bağlı olarak, alt dermal tabakasındaki kollajen ve elastin liflere zarar verebilecek şekilde hızla gerilir. Dokular incelir, hassaslaşır ve tıbbi adı “Stariae Gradvidarum” olan cilt çatlakları meydana gelir. Araştırmalar, anne adaylarının % 66’sının, ciltteki gerilme nedeniyle oluşan izlerden rahatsızlık duyduklarını göstermektedir. Bu nedenle, özellikle...
  3. Deri çatlakları için neler yapılır?

Deri çatlakları için neler yapılır?

karın gerdirme deri çatlakları merhaba kızlar ben gebeliğim boyunca kremler ve badem yağları kullanarak çatlakları engelleyebildim ama galiba her bünyede başarılı olamıyor doğum sonrası güzel görünmek hepimizin derdi Derideki çatlaklar, aşırı ve hızlı gerildiği durumlarda derinin elastikiyetini veren çeşitli liflerin bütünlüğünün bozulmasından kaynaklanır. Derinin alt tabakasındaki bu şekil...
  4. Hamilelikte karın çatlağına  ne iyi gelir?

Hamilelikte karın çatlağına ne iyi gelir?

hamilelikte karın çatlağı,gebelikte karın çatlağı,hamilelikte karnın çatlaması,gebelikte karnın çatlaması,karın çatlağına ne iyi gelir ,karın çatlağı hakkında bilgiler Anne adaylarını bebeklerinin sağlığı ve rahat bir hamilelik geçirip geçirmeyecekleri doğal olarak oldukça fazla endişelendirmektedir.hamilelik ikinci üç aylık döneme ulaştığında bu endişeler bir nebze azalır ve kozmetik...
  5. Gebelik ve Hamilelikte Çatlak Nedir?

Gebelik ve Hamilelikte Çatlak Nedir?

gebelikte çatlak önleme,hamilelikte çatlaklar nasıl önlenir,hamilelikte çatlak belirtileri,gebelikte çatlaklar nasıl önlenir,gebelikte oluşan çatlaklar nasıl tedavi edilir, Gebelikte 6. Ay ve sonrasında deri altında bulunan bağ dokusunda gerginliğe bağlı olarak yırtılmalar oluşabilir.Bu yırtılmalar gebelerde karında çatlamalara yol açar.Bu çatlaklara tıp dilinde de stria adı verilir....

Sayfayı Paylaş