gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

hamilelik dönemimdeki aşermelerim ne zaman biter

Konu, 'Gebelik' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

aşerme ne zaman biter hamilelikte aşerme ne zaman biter Aşerme ve Pika Gebelikte turşu, limon, muz, karpuz, soğan gibi bir takım yiyeceklere karşı aşırı [​IMG]istek doğması aşerme olarak bilinir. Sebebi bilinmemektedir. Genellikle bunların normal miktarlarda tüketiminde sakınca yoktur ancak, örneğin tuzlu bir turşunun aşırı miktarlarda yenmesi aşırı sıvı tutulumuna yol açabileceğinden makul ölçülerde yenmelidir.

Bir de gebelikte değişik gıdalara ve buz (pagofaji), nişasta (amilofaji) ve toprak (geofaji) gibi gıda olmayan maddelere istek olabilir. Buna pika denir. Sebebi bilinmemekle birlikte şiddetli demir eksikliğine bağlı olabilir.

hamilelik dönemimdeki aşermelerim ne zaman biter konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Döneminde Neler Giyilir

Hamilelik Döneminde Neler Giyilir

hamile kıyafeti ne zaman giyilir hamile kıyafetleri ne zaman giyilir hamilelik hamilelik kıyafetleri Hamile döneminde hamilelerin yediklerine, içtiklerine dikkat ettikleri gibi giyimlerinide dikkat etmeleri gerekir.İşte çok güzel giyimler.
  2. gebeliğimde kusma ve bulantılarım ne zaman biter

gebeliğimde kusma ve bulantılarım ne zaman biter

gebelikte bulantı ne zaman biter hamilelikte bulantı ne zaman biter gebelikte mide bulantısı hamilelikte mide bulantısı kusmalar Özellikle ilk trimesterde 4-8 haftada başlar ve 14. haftaya kadar devam eder. Bazen 22. haftaya kadar uzayabilir. Sabahları daha fazladır ama gün boyu sürebilir. Genelde ilk gebeliklerde,...
  3. Sahur Vakti Ne Zaman Biter biliyor musunuz

Sahur Vakti Ne Zaman Biter biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar aranızda dini bilgilere sahip olan arkadaşlarım var ise bana Sahur Vakti Ne Zaman Biter bilgi verebilir mi? Şimdiden cevap bilgileri için çok tşk ediyorum.
  4. Hamilelik Döneminde Neden Unutkanlık Olur....

Hamilelik Döneminde Neden Unutkanlık Olur....

Hamilelik Döneminde Unutkanlık Hamilelikte Unutkanlık Problemi Hamilelik döneminde pek çok anne adayı değişik derecelerde unutkanlık problemi yaşar. Hamilelik döneminde ki sıkıntılardan biridir sadece unutkanlık....Peki bu unutkanlık neden hamilelik döneminde artar acaba...Merak ediyorsanız uzman Dr Yıldız Tuncayın açıklamalarıyla unutkanlık neden olur öğrenelim.... Hamilelik...
  5. bebeklerde reflü ne zaman biter?

bebeklerde reflü ne zaman biter?

bebeklerinde reflüsü olanlar, ne zaman gecti yada hala devam ediyormu ? biz 14 aylık olduk bebeğime kıyamıyorum çok üzülüyorum :(

Sayfayı Paylaş