gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik Kanseri Onluyor

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Araştırmalara göre hamilelerde, kanser yapıcı etki yaratan büyüme hormonu baskı altına alınıyor. Bu da bazı kanser türlerine yakalanma riskini azaltıyor HARVARD Tıp Fakültesi araştırmacılarından Dr. Michell Holmes’un bulgularına göre, hamilelik sırasında kandaki bazı hormon salgılarının düzeyi değişiyor. Yüksek düzeyde olması halinde kanser yapıcı etki yaratan ‘IGF - 1’ adlı büyüme hormonu hamile kadınlarda baskı altına alınarak azalıyor. Üstelik bu durum her hamilelik sırasında yaşanıyor. Hamilelik sayısı arttıkça hormon azalıyor. 4 kez hamile kalan bir kadında, hiç hamile kalmayana göre IGF - 1 hormonu seviyesi yüzde 15 oranında düşük çıktı. Sonuçta düşük IGF - 1 seviyesine sahip kadınların göğüs, kalın bağırsak ve akciğer kanserine yakalanma riski azalıyor. IGF - 1 seviyesini yükselten süt gibi içeceklerin aşırı tüketilmesi halinde ise kanser yapıcı bir etki yarattığı saptandı.

Hamilelik Kanseri Onluyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanser tedavisi sonrası hamilelik imkansız değil

Kanser tedavisi sonrası hamilelik imkansız değil

Kanser tedavisi görmüş veya görmeye devam eden kadınların çocuk sahibi olamama kaygısı taşıyor. Ameliyatla tek yumurtalığı alınmış olan, kemoterapi veya radyoterapi uygulanan, yumurtalığından kist alınan kadınlar; çocuk sahibi olmanın alternatif yöntemlerini köşe bucak araştırıyor. Ancak Amerikan Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Bölüm Şefi Doç. Dr. Bülent Urman’a göre, kadınların...
  2. kanser

kanser

merhaba ben rukiye. babam akciğer kanseri ve artık son evrsıne geldık butun tdafılerını gördü ve biz babama belli etmesek bile kendisi hersyin farkında psikoljık olarak babam ve annem çok etkileniyorlar biz blalrım olarak sürekli teselli etmeye calışıyoruz ama bızı terslıyor benı kandırıyorsunuz benım durumum hıç iyi degıl gıt gıde kötü oluyorum diyo bizler bu durumda ne yapacagımızı...
  3. hamilelik

hamilelik

merhaba kızlar bana yardımcı olurmusunuz ben 15 eylülde adet gördüm ekim 2 sindede damala damla kan geldi sadece 1 saatlik bişiydi sonra da kahverengi akıntı geldi sizce hamilemiyim b
  4. hamilelik

hamilelik

Merhaba arkadaslar, esimle adetimden 1 gün sonra korunmasiz iliskiye girdik.Hemen ardindan sabahlari kahveringi akinti gelmeye basladi.Akintinin kokusu yok.Bel agrisida var hafif hafif.Tabi bunlar kuruntuda olabilir ama.Akinti beni düsündürüyor!!!Basina benzer bir olay gelip hamile kalan var mi?Ardindan 1 hafta sonra akinti kesildi.Simdide gögüsler basladi agrimaya.Adetime 12 gün kaldi.Cevap...
  5. hamilelik

hamilelik

Benim adettimden 2 gün geçti tahlil yaptırdım 1.20 çıktı ama geç olduğu için doktora gösteremedi ama ben hep aynı günde adet oluyordum ilk kez böyle oldu gecikme oldu acaba hamilemiyim degilmiyim bende bilmiyorum

Sayfayı Paylaş