gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik testim silik çıktı testi tekrarlamalımıyım?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

gebelik testinin silik çıkması,hamilelik testinin silik çıkması,hamilelik testinin silik çıkması ne anlama gelir,gebelik testinin silik çıkmasının anlamı nedir,gebelik testi silik çıkanlar,gebelik testi hakkında bilgiler SS.jpg

Günümüzde hemen her kadın hamile olup olmadığını tam olarak anlamak için hamilelik testi kullanır. İdrarda bulunan BHCG hormonunun belirli bir düzeyin üzerine çıkması ile gebelik testinde bulunan çizgiler koyu hale gelir. Bunun yanında hamilelik testinde silik çizginin anlamı nedir? sorusu pek çok kadının karşı karşıya kaldığı durumlardan biri olarak karşımıza çıkar.
    Gebelik testinde silik çizginin anlamı nedir?
    Gebelik testi yapılmasının ardından test içerisinde yer alan iki çizgiden birinin bazen silik olduğu gözlenir. Bunun nedenlerinden biri gebeliğin oldukça erken bir dönemde olmasıdır. Ayrıca kimyasal gebelik şeklinde adlandırılan ve düşük ile alakalı olan durumlarda da silik çizginin ortaya çıkması muhtemeldir. Kısaca açıklamak gerekirse ikinci çizginin silik bir şekilde testte görülmesi sağlıklı bir hamilelik, kimyasal düşük ya da hiç gebelik oluşmaması gibi durumların ortaya çıkmasına işaret edebilmektedir.

Silik çizginin meydana geldiği durumlarda gebelik testinin 3 ya da 4 gün sonra bir daha yapılması ya da kanda gebelik testi yaptırılması tavsiye edilir.
    Diğer yandan gebelik testlerinde her iki çizginin de koyu renkte olması ve net bir şekilde görülmesi genelde hatasız sonuçlar sunar. Ancak yine de sağlıklı ve normal bir hamilelik mi bunun tam olarak anlaşılması adına bir doktora görünmek ve gebelik konusunda muayene olmak gerekir. Bu konuda gerçek ve doğru bilgiler kadın doğum uzmanı tarafından anne adayına belirtilecektir.

2. e678berivanmert

e678berivanmert Forum Okuru

İki kere gebelik testi yaptım ıkı cizgi çıktı bırı de silik acaba hamile olabilirmiyim

Hamilelik testim silik çıktı testi tekrarlamalımıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelik testi silik cıktı

gebelik testi silik cıktı

evde gebelik testi yaptım silik cıktı aynı gün içinde 3 kez tekrarladım aynı sonucu verdi kan testinde 0,2 cıktı negatif dediler hamile olma şansım varmı bu durumu yaşayan varmı???
  2. Hamilelik testi

Hamilelik testi

24Eylülde adet olduktan sonra 5kasımda adet oldum. Adetim 12.günü gecikmeli olarak geldi ve normal seyrinde idi. Ancak adetimden 2gün önce sol kasık ağrısı ve akıntıda artma yaşadım adetim olunca herşey eskiye döndü normalim ama aklıma takıldığı için 2gün önce miratech gebelik testi yaptım ve sonuç negatifti buna rağmen hala gebelik mümkün müdür ?
  3. gebelik testi silik çıkanlar

gebelik testi silik çıkanlar

selam adetim 2 gün gecikince bende gebelik testi yaptım ama ikinci çizgi oldukça silik çıktı çok hafif belli belirsiz bir çizgi çıktı aranızda benim gibi testinde ikinci çizgiyi silik görenler sizde sonuç ne çıktı silik çizgi hamilelik olabilirmi acaba
  4. İdrar testi silik çizgi?

İdrar testi silik çizgi?

Bu testler pozitif mi? Catlatma igne oldum, 16.günüm bugún. Adetime 2 gün var? Hergün tekrarladim., silik cizgi koyulaşmadı?
  5. Gebelik testinde silik çizgi :/

Gebelik testinde silik çizgi :/

Arkadaşlar adetime bi kaç gün kala test yaptım silik çizgi çktı ama çok soluk yada bana öyle geliyo çok istedigim icin bi yorumlarmsnz :(

Sayfayı Paylaş