gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik Testleri Ne Kadar Güvenli?

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

gebelik testleri ne kadar güvenilir gebelik testi ne kadar güvenilir testleri güvenli de bi testi Meleklerim eğer artık bir bebeğinizin olmasını istiyorsanız evinizde gebelik testi stoğunuz vardır,kesin. :D:D Bu testler nekadar güvenilirmiş öğrenelim mi?

Hamilelik Testleri Ne Kadar Güvenli?
    Günümüz dünyasında aklımıza gelen bir şeyi hemen elde etmek veya yapmak isteriz. Bu hamilelik söz konusu olunca da değişmeyen bir durumdur. İşte hamilelik testlerinin güvenilirliği!
    hamilelik testleriyle ilgili reklâmları her yerde görebilirsiniz. Her bir reklâmın başka bir iddiası vardır ve hepsi kesin sonuç vaat eder. Peki gerçek sonuçlar için yapılması gerekenler nelerdir?
    2 çeşit hamilelik testi vardır. Kan testleri ve idrar örneğiyle yapılan testler. Bu iki tip test hamileliği belirlemek için kullanılır ve “insan koryonik gonadotropini” olarak bilinen hCG’yi tespit eder. hCG idrar ve kan içerisinde bulunur ve hamileliğin farklı zamanlarında ortaya çıkabilir.

Kan testleri idrar testlerine göre daha kesin sonuç verir. Ve size hem hCG’nin varlığını hem de kanda bulunduğu miktarı vererek hamileliğin başarılı geçip geçmediğini söyler. Ancak her dakika kan testi yaptırmak mümkün değildir. Bu nedenle hamilelik kesinleştikten sonra kan testlerine başvurulur.
    İdrar testleri hCG’nin varlığını belirlemede oldukça başarılıdır. Ancak evde yapılan idrar testleri hamilelik sonrasında önerilmemektedir. Çünkü hCG miktarı kesin olarak anlaşılamayacağından fetüsün Sağlık durumu hakkında bilgi alınamayabilir.

Evde yapılan hamilelik testleri adımlar doğru izlendiğinde ekesin sonuç verir. Bu testi uygulamadan önce tüm adımları dikkatlice okumak gerektiğini gösterir.
    Hamilelik testinin daha kesin sonuçlar vermesi için ise şunlara dikkat etmek gerekir:
    • Testi sabah kalktığınızda uygulayacaksınız, idrarın idrar kesenizde 4 saat kadar kalmış olduğundan emin olun.
    • İdrar miktarını artırmak için çok fazla sıvı tüketmek idrarı seyrelteceğinden hCG’nin miktarını azaltabilir ve sonucu kesin olarak belirlemenizi engelleyebilir.
    • Herhangi bir ilaç alıyorsanız, bunlara hormonal ilaçlar da dâhildir, testi uygulamadan önce etkisi olup olmayacağını öğrenmek için ilacın içeriklerini ve endikasyonlarını dikkatlice okuyun.

Eğer hamilelik testiniz pozitif çıkarsa hamilelik öncesinde bir ebe veya doktora başvurmayı ve düzenli kontrollere gitmeyi unutmayın.

Son düzenleme: 25 Şubat 2011
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Ben cok hafif çizgi ile karsılastım dun kan tahlili verdım bugun ogleden sonra alacagım bakalım hafif cıkan çizgi de bi pozitiflik olacakmı.... sabırsızlıkla bekliyorum son 13 saaaatt

3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    canımmm inşallah hamilesindir ki bugüne kadar silikte olsa o 2. çizgiyi görenler hep hamileydiler sende onlardan olacaksın inşallah sabırsızlıkla bekliyorum :bebeğim:

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben 3 kez test yaptım ama ucunde de tek cızgı cıktı kan testı yaptırmama gerek var mı henuz adet olmadım da

5. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    valla bende hıc etkılı olmadı hamıle oldugum halde hep negatıf gosterdı kan testı ıle ogrendım en son

sılam_nisa bunu beğendi.
  6. Hapy

Hapy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam
    ben de dün akşam iki çizgi gördüm bugün dr.a gidip tam olarak hamile olup olmadığımı öğrenmek istiyorum.adetimde 6 günlük gecikme var

sılam_nisa bunu beğendi.
  7. sevda37

sevda37 Forum Okuru

2 aydir adet olmuyorum evde 3 sefer test yaptim. Kan tahlilide yaptirdim ultrasonada girdim hepsi negatif ama ben hala guvenemiyorum bunlara cunku 33 yasima kadar hep duzenli adet gordum ve 3 cocugum var . Neden adet olmuyorumm :(

8. gokce15

gokce15 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Canım çok büyük ihtimalle doğru çıkıyor sonuçlar. Yanılma payları ise çok az diyebilirim.

Hamilelik Testleri Ne Kadar Güvenli? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Msn Şifreniz ne kadar güvenli ??

Msn Şifreniz ne kadar güvenli ??

Msn Şifreniz ne kadar güvenli ?? Buyrun Test edin : http://www.microsoft.com/protect/you...d/checker.mspx
  2. networklar ne kadar güvenli

networklar ne kadar güvenli

hepsini bilmiyorum ama ben jetnetwork kesinlikle güvenli bir firma üstelik üyelik ücreti kesinlikle yok ben bu işe başladığım zaman sadece bir katoloğla başladım ister inanın ister inanmayın katoloğum bile ücretsiz gelmişti en azında aşağıdaki linki tıklayıp bir inceleyin kaybedeceğiniz hiçbir şey yok sevgilerle Jet Networking A.Ş. | Ek İş, Ek Gelir Fırsatları veya Hiç Sermayesiz İş...
  3. hamilelik testleri ne kadar güvenilir

hamilelik testleri ne kadar güvenilir

Ben her ay sürekli acaba hamilemiyim diyerek test yapıyorum. Genelde de ikinci silik çizgiyi görüp seviniyorum heralde bu sefer hamileyim diyerek fakat her seferinde de kan testi negatif çıkıyor. Hatta en son yaptığım testte ikinci çizgi belirgin çıktı fakat test iyice kuruyunca belirginliği baya kayboldu. Tabi yine kan testinin sonucu negatif. Şimdi sorum şu testlerde ikinci çizgi neye göre...
  4. Hamilelikte güneşlenmek ne kadar güvenli dir?

Hamilelikte güneşlenmek ne kadar güvenli dir?

güneş kremleri bronzlaşmak zararlımı Merhaba kızlar Yazın en en sıcak günleri yaşıyoruz ve çoğumuz sık sık denize girip serinliyoruz Peki güneşleniyormusunuz?Son yıllarda güneş ışığının cilt kanserine yol açma riskini gösteren bilimsel araştırmalar ile birlikte ‘bronz ten’ artık sağlık ve güzellik göstergesi olmaktan çıkmıştır. Üstelik hamilelikte, hormonların etkisi ile güneş lekelerinin...
  5. Hamilelik testleri ne kadar hangisini almalıyım ?

Hamilelik testleri ne kadar hangisini almalıyım ?

Arkadaşlarım hamilelik testi yaptıracağım 3 gün gecti adetim bu testler ne kadar hangi hamilelik testini almam gerekiyor bunların ucuzu ya da sizein tavsiye edebileceğiniz " şunu al şu testi kullan şu kadardır " dediğiniz bir marka var ise lütfen bana yazabilir misiniz ?=

Sayfayı Paylaş