Hamilelik Testleri Ne Kadar Güvenli?

sılam_nisa

Hamiş Melek
gebelik testleri ne kadar güvenilir gebelik testi ne kadar güvenilir testleri güvenli de bi testi
Meleklerim eğer artık bir bebeğinizin olmasını istiyorsanız evinizde gebelik testi stoğunuz vardır,kesin. :D:D Bu testler nekadar güvenilirmiş öğrenelim mi?

178364d66c2afd928b.jpg

Günümüz dünyasında aklımıza gelen bir şeyi hemen elde etmek veya yapmak isteriz. Bu hamilelik söz konusu olunca da değişmeyen bir durumdur. İşte hamilelik testlerinin güvenilirliği!
hamilelik testleriyle ilgili reklâmları her yerde görebilirsiniz. Her bir reklâmın başka bir iddiası vardır ve hepsi kesin sonuç vaat eder. Peki gerçek sonuçlar için yapılması gerekenler nelerdir?
2 çeşit hamilelik testi vardır. Kan testleri ve idrar örneğiyle yapılan testler. Bu iki tip test hamileliği belirlemek için kullanılır ve “insan koryonik gonadotropini” olarak bilinen hCG’yi tespit eder. hCG idrar ve kan içerisinde bulunur ve hamileliğin farklı zamanlarında ortaya çıkabilir.

Kan testleri idrar testlerine göre daha kesin sonuç verir. Ve size hem hCG’nin varlığını hem de kanda bulunduğu miktarı vererek hamileliğin başarılı geçip geçmediğini söyler. Ancak her dakika kan testi yaptırmak mümkün değildir. Bu nedenle hamilelik kesinleştikten sonra kan testlerine başvurulur.
İdrar testleri hCG’nin varlığını belirlemede oldukça başarılıdır. Ancak evde yapılan idrar testleri hamilelik sonrasında önerilmemektedir. Çünkü hCG miktarı kesin olarak anlaşılamayacağından fetüsün Sağlık durumu hakkında bilgi alınamayabilir.

Evde yapılan hamilelik testleri adımlar doğru izlendiğinde ekesin sonuç verir. Bu testi uygulamadan önce tüm adımları dikkatlice okumak gerektiğini gösterir.
Hamilelik testinin daha kesin sonuçlar vermesi için ise şunlara dikkat etmek gerekir:
• Testi sabah kalktığınızda uygulayacaksınız, idrarın idrar kesenizde 4 saat kadar kalmış olduğundan emin olun.
• İdrar miktarını artırmak için çok fazla sıvı tüketmek idrarı seyrelteceğinden hCG’nin miktarını azaltabilir ve sonucu kesin olarak belirlemenizi engelleyebilir.
• Herhangi bir ilaç alıyorsanız, bunlara hormonal ilaçlar da dâhildir, testi uygulamadan önce etkisi olup olmayacağını öğrenmek için ilacın içeriklerini ve endikasyonlarını dikkatlice okuyun.

Eğer hamilelik testiniz pozitif çıkarsa hamilelik öncesinde bir ebe veya doktora başvurmayı ve düzenli kontrollere gitmeyi unutmayın.

Son düzenleme:
Ben cok hafif çizgi ile karsılastım dun kan tahlili verdım bugun ogleden sonra alacagım bakalım hafif cıkan çizgi de bi pozitiflik olacakmı.... sabırsızlıkla bekliyorum son 13 saaaatt

Ben cok hafif çizgi ile karsılastım dun kan tahlili verdım bugun ogleden sonra alacagım bakalım hafif cıkan çizgi de bi pozitiflik olacakmı.... sabırsızlıkla bekliyorum son 13 saaaatt

canımmm inşallah hamilesindir ki bugüne kadar silikte olsa o 2. çizgiyi görenler hep hamileydiler sende onlardan olacaksın inşallah sabırsızlıkla bekliyorum :bebeğim:

ben 3 kez test yaptım ama ucunde de tek cızgı cıktı kan testı yaptırmama gerek var mı henuz adet olmadım da

2 aydir adet olmuyorum evde 3 sefer test yaptim. Kan tahlilide yaptirdim ultrasonada girdim hepsi negatif ama ben hala guvenemiyorum bunlara cunku 33 yasima kadar hep duzenli adet gordum ve 3 cocugum var . Neden adet olmuyorumm :(

Geri