gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelik testlerine neden “Kurbağa Testi” denmektedir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kurbaga testi kurbağa testi kurbağa nasıl yapılır nedir hamilelik “Galli Mainini Testi” olarak da bilinen “Kurbağa Testi”, 1946 yılında yayınlanan bir bilimsel makaleyle tanıtılan ve 50’li yıllar boyunca uygulanan ilkel bir gebelik teşhis yönteminin adı.
    Tekniğin aslı, erkek bir kurbağanın sırt bölgesinde bulunan lenf bezine, gebe olduğu düşünülen bayandan alınan idrar örneğinin enjekte edilmesine dayanıyor. Gerçekten gebeliğin var olması durumunda, idrar içeriğinde belirli bir konsantrasyonda bulunan hormonlar kurbağada sperm salgısını uyarıyor.

Böylece, mikroskopla inceleme sonrasında kurbağanın tutulduğu su ortamında sperm salgısına rastlanması, bayanın gebe olduğunun göstergesi kabul ediliyor.

Günümüzdeyse, yine idrar içeriğindeki hormon konsantrasyonunu ölçme mantığına dayanan, ancak çok daha gelişmiş teknikler kullanılıyor.

Hamilelik testlerine neden “Kurbağa Testi” denmektedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik testleri ne kadar güvenilir

hamilelik testleri ne kadar güvenilir

Ben her ay sürekli acaba hamilemiyim diyerek test yapıyorum. Genelde de ikinci silik çizgiyi görüp seviniyorum heralde bu sefer hamileyim diyerek fakat her seferinde de kan testi negatif çıkıyor. Hatta en son yaptığım testte ikinci çizgi belirgin çıktı fakat test iyice kuruyunca belirginliği baya kayboldu. Tabi yine kan testinin sonucu negatif. Şimdi sorum şu testlerde ikinci çizgi neye göre...
  2. Hamilelikte Yapılan Testler Nelerdir

Hamilelikte Yapılan Testler Nelerdir

Selam arkadaşlar. Hamileyim ve bu konuda siz hamile bayanlardan yardım almak istiyorum. henüz ilk gebeliğim ve Hamilelikte Yapılan Testler hakkında bilgim hiç yok. sizden ricam Hamilelikte Yapılan Testler Nelerdir bu konuda tecrübelerinizi ve bilgilerinizi banada yazın.
  3. Hamilelikte ikili test 11-14 testi nedir nasıl yapılır

Hamilelikte ikili test 11-14 testi nedir nasıl yapılır

Hamilelikte ikili test 11-14 testi nedir nasıl yapılır gebelikte ikili test 11-14 testi nedir nasıl yapılır Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda hamilelik süresince yapılan ikili test 11-14 testi hakkında bilşinmeyen ve merak edilen tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz arkadaşlarım. 2000 yılından itibaren dünyada ve ülkemizde kullanıma giren ilk trimester tarama testinin amacı down...
  4. Çatlatma İğnesinden Sonra Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Çatlatma İğnesinden Sonra Gebelik Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Çocuk sahibi olmak isteyenlere bazı durumlarda çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Yumurta büyütme tedavisi uygulanan kadınlara yumurta çatlatma iğnesi yapılır. Çatlatma iğnesi ne işe yarar? Tüp Bebek Çatlatma ??nesiKısırlık (infertilite) tedavisi gören hastaların bazılarına uygulanan ilaçlardan birisidir. Yumurta oluşturmak ve yumurtayı (folikülü) büyütmek ilaçlar kullanılır. Bu...
  5. Gebelik testinde silik çizgi :/

Gebelik testinde silik çizgi :/

Arkadaşlar adetime bi kaç gün kala test yaptım silik çizgi çktı ama çok soluk yada bana öyle geliyo çok istedigim icin bi yorumlarmsnz :(

Sayfayı Paylaş