gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Hamilelikte annenin genetik mirası cenine geçiyor.....

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Paris (AA)- Gebelik sırasında annenin genetik mirası cenine, özellikle beyninin gelişimi sırasında doğrudan geçiyor. Fransız araştırmacıların bu bulgusunun otizm, gelişim bozukluğu veya insanların yüzde 20'sini etkileyen bir bağırsak rahatsızlığının anlaşılmasına yardımcı olacağı umuluyor. Araştırma ekibinin başkanı Jacques Mallet, ceninin ailesinden gelen genlerden bağımsız olarak annenin önemli etkisini tespit ettiklerini, ceninin gelişiminde, özellikle beyninin yanı sıra kalp ve sindirim sisteminin gelişimine bağlı olarak ilk kez annelik serotoninin önemini ortaya çıkardıklarını söyledi.

Gebelikte serotonin ayrıca, yaşlılık ve uyku döngüsü, vücudun sıcaklığının kontrolü, kan basıncı, beslenme, cinsel veya annelik davranışları gibi başka birçok süreçte etkili oluyor. Memelilerde, gebeliğin son üç ayından önce embriyonun normal olarak beyin, kan ve bağırsakta bulunan serotonini bizzat ürettiği şimdiye dek tespit
    edilememişti. Fransız araştırmacılar ise anne rahmindeki ceninin ilk zamanlarında serotoninin anneden geldiğini ortaya çıkardı.

Dr. Jacques Mallet, özellikle annenin serotonin seviyesinin ve bu madde üzerinde etkisi olan antidepresan gibi ilaçların olası etkilerinin dikkatle incelenmesi gerektiğini kaydetti.

Mallet, embriyonun oluşumunda etkili olan başka annelik genlerinin de keşfedilmeyi beklediği görüşünde olduklarını söyledi.

Hamilelikte annenin genetik mirası cenine geçiyor..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Miras

Miras

Mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder. Mirasa konmak yeni iş girişimlerine atılacağınızı ve başarılı olacağınızı işaret eder. Olduğu gibi çıkabilir.Rüyanizda bir akrabanizdan büyük bir mirasa kondugunuzu ve elinize çok para ve mal geçtigini görmek, yakinda hafif bir kaza atlatacaginiza isarettir. Baska bir yakininizin mirasa kondugunu görmek,...
  2. hamilelikte ve lohusalıkta anne pisikolojisi

hamilelikte ve lohusalıkta anne pisikolojisi

lohusalıkta diyet lohusalıkta stres depresyon panik atak lohusalık depresyonu Hamilelik ve lohusalık zihinsel hastalıkları provoke eden belirgin olarak stresli dönemlerdir. Herhangi bir ruhsal hastalık bu dönemde tekrarlayabilir veya yeni başlayabilir. Depresif bozuklukların görülme sıklığı bu dönemde iki kat artar. Maalesef bu durumdan etkilenen kadınların ancak %25'i beklide daha azı uygun...
  3. annemizden miras kalan hastalıklar

annemizden miras kalan hastalıklar

Canım annem senden bana kalan herşeye eyvallah.Hastalıkta olsa canım feda...:) * * Annemizden Miras Kalan Hastalıklar Üniversiteye giderken ya da o yaşlarda şimdikinden daha uzun muydun? Anneniz üniversite yıllarına göre birkaç santim kısaldıysa bu osteoporoz işareti veya da düşük kemik yoğunluğu yani osteopenia olabilir. Dahası onda osteoporoz varsa bu seninilerde yüzde 50 ihtimal...
  4. Ceninle işte böyle gençleşti

Ceninle işte böyle gençleşti

Ben pek bi değişiklik göremedim ama neysee:D İki güçlü ses aynı anda sahneye çıkmasına rağmen; Tarkan, Serdar Ortaç, Yalın gibi isimlerde hınca hınç dolan Harbiye Açıkhava'nın koltukları bu sefer boş kaldı. Bebek cenininden elde edilen ilaçla yüzünü gençleştiren Bülent Ersoy ilk konserine çıktı. Bugüne kadar yaptırdığı estetik operasyonlarla adından sıkça söz ettiren Bülent Ersoy,...
  5. genetik kolestrolum var hamilelik

genetik kolestrolum var hamilelik

genetik kolestrolum var ldl 380.ilac kullaninca dusuyor.hamile kalmak istiyorom ilaci birakinca bebek icin beklemelimiyim.kolestrol ilaclarinin zarari olabilir mi

Sayfayı Paylaş