gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması annenin elinde

Konu, 'Gebelikte beslenme' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

bebeğin güzel olması için hamilelikte bebeğin güzel olması için bebegin guzel olmasi icin hamileyken hamilelikte sağlıklı
    Bebek bekleyen her anne bebeğini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek ister.Peki bunda en önemli faktör nedir? Tabiki sağlıklı beslenmek.Eğer beğinizi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmek istiyorsanız sağlıklı bir şekilde beslenin ve zararlı şeylerden uzak durun.Bu sizin elinizde arkadaşlar...

Anne adaylarının beslenme tarzıyla, çocuklarının sağlıklı yaşam sürmesi arasındaki bağ, değişik araştırmalarla her geçen gün bir kez daha güçleniyor.

İngiltere’de 2 bin anne adayının katıldığı araştırma, hamilelikte bol elma yiyenlerin çocuklarının astıma yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya koydu. Buna göre, haftada 4 ya da daha fazla elma yiyen annelerin çocukları yemeyenlere oranla yüzde 50 daha az astım riski taşıyor.

Araştırmanın bir diğer parçasıysa hamilelikte omega-3 açısından zengin bir besin kaynağı olan balığı bol tüketen annelerin çocuklarını kapsıyor. Sonuca göre, haftada birden fazla balık yiyen anne adaylarının çocuklarında ilk 5 yılda, alerjik bir deri hastalığı olan egzamaya yakalanma olasılığı yarı yarıya düşüyor.

Uzmanlar, çocukların sağlığını etkileyen pek çok başka faktör olduğunu vurguluyor, ancak söz konusu araştırmada elma ve balık gibi astım ve egzama riskini azaltan başka bir gıdaya rastlanmadığının da altını çiziyor.

2. emirmusa

emirmusa Forum Okuru

gebeler hangi meyveleri yemelidir

Hamilelikte bebeğin sağlıklı olması annenin elinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne Olmasaydım:)?

Anne Olmasaydım:)?

Ben anne olmasaydım eğer... -Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim. -Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım. -O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli olabileceğini öğrenemeyecektim. -Kan yapsın diye danadili haşlayıp üzerine yumurta kırıp ağzının tadına da...
  2. Hamilelikte Bebeğin Anne Karnında Dışkı Çıkartması

Hamilelikte Bebeğin Anne Karnında Dışkı Çıkartması

anne karnında hamilelik anne karnında gebelik bebek dışkısı karnından bebek çıkarma oyunları kaka Amniyon sıvısı nedir ve ne işe yarar? Bebeğin içinde yüzdüğü sıvıya amniyon sıvısı denir ve bu sıvının büyük bölümünü bebeğin idrarı oluşturur. Bebek nefes aldığında bu sıvısı yutar ve bu sıvı akciğerlerin gelişmesi için önemlidir. Böbreklerinde problem olan bebeklerde bu sıvının miktarı az...
  3. Hamilelikte çürük diş anne karnındaki bebeği etkiliyor!

Hamilelikte çürük diş anne karnındaki bebeği etkiliyor!

hamilelikte diş çürüğü hamilelikte çürük diş anne karnında bebeği besleyen gıdalar gebelikte çürük gebelikte çürükleri Hamilelikte diş sağlığı çok önemli çünkü eğer ağzınızda çürük dişleriniz varsa bundan anne karnındaki bebekte etkilenebiliyor bakalım uzman görüşleri konuyla ilgili ne gibi açıklamalarda bulunmuşlar? Uzmanlar, çürük dişlerin, ağız ve diş hastalıklarının anne karnındaki bebeğin...
  4. Hamilelikte kesenin olması bebeğin olmaması

Hamilelikte kesenin olması bebeğin olmaması

gebelikte kesenin olması bebeğin olmaması,hamilelikte kesesi olup bebeğini göremeyenler,gebelikte kesede bebeğin olmaması,gebelik te bebeğin kesesi hakkında bilgiler Anne adayında bir takım sağlık problemlerinden dolayı embriyo kesesi oluşur fakat ultrason görüntülerinde bebek görülmez.Bu duruma boş gebelik diyoruz.Diğer bir adıda ”su gebeliği” dir. Halk arasında “ su hamileliği”...
  5. Anne karnında bebeğin ters pozisyonda olması

Anne karnında bebeğin ters pozisyonda olması

ters doğum nedir,ters doğum belirtileri nelerdir,ters doğum nedenleri nelerdir,ters doğum nasıl anlaşılır,anne karnında bebeğin ters durması hakkında bilgiler Her 25 gebelikten 1 tanesi ters doğum pozisyonu görülebilmektedir. Ters doğum bebeğin doğumda normal pozisyonda gelmeyip baş yukarı şekilde durmasıdır. Ters doğum yapmak bir bebek için komplikasyonlara neden olabilir. Fakat bebeğin ters...

Sayfayı Paylaş