hamilelikte bu bitkilerden uzak durun

Konu, 'Gebelik' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye

gebelikte tarçın hamilelikte zararlı bitkiler hamilelere zararlı bitkiler gebelikte hamilelikte tarçının zararları
    Alternatif tıbbın öne çıkardığı bazı bitkiler hamilelere zarar verebiliyor.Kullanmadan önce bir kez daha düşünün derim.İşte hamilelikte sizi ve bebeğinizin sağlığını tehdit eden bitkiler

Aloe Vera
    Yaprakları müshil etkisi gösterdiğinden ağızdan alınmamalıdır

Sarı çiğdem, Cohosh, (Colichicum autumnale) Yüksek dozlarda alındığında hücre bölünmesini etkileyerek doğum defektlerine neden olabilir.
    Fesleğen (reyhan) yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kanotu (Sanguinaria canadensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Kusmaya neden olabilir.

Aslan kulağı (Caulophyllum thalictroides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Karanfil yağı Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Eşekkulağı, karakafes (Symphytum officinale) Bebek için toksik maddler içerdiğinden kullanılmamalıdır.

Pamuk kökü (Gossypium herbaceum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Dong quai (Angelica polymorpha var. sinensis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Koyungözü (Tanacetum parthenium) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir..

Kırlangıç otu (Chelidonium majus) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir..

Ardıç ve ardıç yağı (Juniperus communis) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Ökseotu (Viscum album) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. İçerdiği toksik maddeler plasentadan bebeğe geçebilir.

Yarpuz (Hedeoma pulegioides) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kınakına (Cinchona officinalis) Geçmişte sıtma tedavisinde kullanılan bu bitki körlük ve komaya neden olabilir.

Yalancı Ginseng (Panax notoginseng) Doğum anomalilerine neden olabilir.

Sedefotu (Ruta graveolens) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Kafuriye (Artemisia abrotanum) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Adasoğanı (Urginea maritima) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Solucan otu(Tanacetum vulgare) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir. Doğum anomalilerine neden olabilir.

Yabani yer elması (Diascorea villosa) Uterus uyarıcıdır. Rahim kasılmalarını başlatabilir.

Hamilelikte aşırı miktarlarda kullanılması zararlı olabilecek bitkiler.
    Bitki Olası etkisi

Akçaağaç (Rhamnus frangula) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalıdır.

Melekotu (Angelica archangelica) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Anason ve anason tohumu yağı (Pimpinella anisum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır, düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir ancak yağı kullanılmamalıdır.

Kimyon (Carum carvi) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Akdiken kabuğu (Rhamnus purshiana) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalıdır.

Kereviz tohumu ve yağı (Apium graveolens) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Papatya yağı Rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak papatya çayı içilebilir.

Tarçın (Cinnamomum zeylanicum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Çuha Çiçeği(Primula veris) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalıdır.

Rezene ve rezene yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Çemenotu (Trigonella foenum-graecum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Sarımsak(Allium sativa) Yüksek miktarlarda tüketilmesi mşde yanmasına neden olabileceği gibi emzirme döneminde süte kendine özgü kokusunu verebilir.

Yasemin yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır.

Kore Ginsengi (Panax ginseng) Yüksek dozlarda alınması kız bebekte erkeklik hormonlarının yükselmesine neden olabilir.

Lavanta (Lavendula argustifolia) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Meyankökü (Glycyrrhiza glabra) Yüksek dozlarda kan basıncını arttırabilir.

Yaban kerevizi (Levisticum officinale) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Mercanköşk, keklik otu (Origanum vulgare) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Sarısakız, mür (Commiphora molmol) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Maydonoz (Petroselinum crispum) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı ve fetusu irrite edici etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Nane yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak kuru nane ya da nane yaprağı yemeklerde kullanılabilir. nane yağı ise kullanılmamalıdır.

Ahududu yaprağı ve çayı (Rubus idaeus) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır. Doğumu kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Ravent kökü(Rheum palmatum) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalıdır.
    Biberiye ve biberiye yağı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Safran (Crocus sativa) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Adaçayı Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.
    Sinameki (Senna alexandrina) Çok kuvvetli bir müshildir ve bu nedenle yüksek dozlarda uzun süre kullanılmamalıdır.

Siyah çay(Camellia sinensis) Fazla miktarda alınması çarpıntıya neden olabilir.

Kekik yağı (Thymus vulgaris) Rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi olabilir ancak kuru kekik yemeklerde kullanılabilir.

Mine çiçeği (Verbene officinalis) Yüksek dozlarda rahim kasılmalarını uyarıcı etkisi vardır ancak düşük dozlarda ve yemeklerde kullanılabilir.

Dr.Alper Mumcu

hamilelikte bu bitkilerden uzak durun konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kızlar bu erkeklerden uzak durun!

- Sürekli size uygun olmayan adamlara mı aşık oluyorsunuz? - İlk ilişkinizden sonra başladığınız ilişki de mi hezimetle sonuçlandı? - Kendinizde bir sorun olduğunu, düzgün ilişkiler kuramadığınızı mı düşünüyorsunuz? Tüm bu sorulara ‘evet’ cevabını verdiyseniz o zaman bu makale tam size göre! Uzun süreli, sevgi dolu bir ilişki istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz tip erkeklerden uzak...
  2. kahveden hamilelikte uzak durun!

Danimarka'da yapılan bir araştırmanın sonucunda, hamile kadınların aşırı derecede kahve içmesinin, ölü doğum riskini artırdığı ortaya çıkarıldı. Danimarka’nın Aarhus Üniversite Hastanesi’nden bilim adamlarının yaptıkları araştırmada, günde 8 fincandan fazla kahve içen hamile kadınlarda ölü doğum yapma riskinin iki katına yükseldiği ileri sürüldü. Araştırma ekibinden Dr. Kristin Wisborg,...
  3. bu erkeklerden uzak durun

- Sürekli size uygun olmayan adamlara mı aşık oluyorsunuz? - İlk ilişkinizden sonra başladığınız ilişki de mi hezimetle sonuçlandı? - Kendinizde bir sorun olduğunu, düzgün ilişkiler kuramadığınızı mı düşünüyorsunuz? Tüm bu sorulara ‘evet’ cevabını verdiyseniz o zaman bu makale tam size göre! Uzun süreli, sevgi dolu bir ilişki istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz tip erkeklerden uzak durmanızı...
  4. bu erkeklerden uzak durun!!!!

- Sürekli size uygun olmayan adamlara mı aşık oluyorsunuz? - İlk ilişkinizden sonra başladığınız ilişki de mi hezimetle sonuçlandı? - Kendinizde bir sorun olduğunu, düzgün ilişkiler kuramadığınızı mı düşünüyorsunuz? Tüm bu sorulara ‘evet’ cevabını verdiyseniz o zaman bu makale tam size göre! Uzun süreli, sevgi dolu bir ilişki istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz tip erkeklerden uzak...
  5. Hamileyseniz kahveden uzak durun

Danimarka’da yapılan bir araştırmanın sonucunda, hamile kadınların aşırı derecede kahve içmesinin, ölü doğum riskini artırdığı ortaya çıkarıldı. Danimarka’nın Aarhus Üniversite Hastanesi’nden bilim adamlarının yaptıkları araştırmada, günde 8 fincandan fazla kahve içen hamile kadınlarda ölü doğum yapma riskinin iki katına yükseldiği ileri sürüldü. Araştırma ekibinden Dr. Kristin Wisborg, günde...
  6. taze peynirden uzak durun

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Turan Buzgan, taze peynirin tüketilmemesi gerektiğini bildirdi. Buzgan, Brusella hastalığının hayvanlardan insanlara süt ve süt ürünleri yoluyla bulaşan, önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu söyledi. Peynir veya diğer ürünler yapılırken sütün iyi kaynatılmaması sonucu mikropların ölmediğini ve bu mikropların uzun süre yaşayabildiğini...
  7. Uzak durun benden

Anlıyorum anlıyorum herkesi ve anlatılan her şeyi anlıyorum... Neden ben anlaşılamıyorum? Ben mi anlatamıyorum kendimi yada insanlar artık karşıdakini anlamak için çaba bile göstermiyor mu? Karşımızdakinin insan olduğunu unutuyormuyuz yoksa? Bir kalp taşıdığını... Anlıyorum herkesi... Bir kabuğun içindeki uyuyan güzeldim ben.. Kabuğumu zorladılar çıkardılar beni dışarı..Çıkmamak için çok...
  8. Hamilelikte stresten uzak durun!!!

hamilelikte sinir hamilelikte sinirlilik sinir stres gebelikte sinirlilik gebelikte stres Hamilelik döneminin sakin ve güven içinde geçmesi, anne ile bebeğin sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Yaşanan stres, acı ve üzüntülü olaylar ise hem bebek hem de annenin sağlığını olumsuz etkiliyor. Öyle ki yorucu iş temposu ve ruhsal yönden çöküntüye neden olabilecek üzücü olaylar, bebeğin fiziksel...
  9. diyabetliler uzak durun bu sekerlerden

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 793x571. Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orjinal boyutu görmek için tıklayınız. Resimin orjinal boyutu: 793x571 and weights 48KB This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1000x717. Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orjinal boyutu...
  10. Yeni yil stresinden uzak durun

Psikolog Ferahim Yeşilyurt'a göre, yeni yılda yeni kararlar almak güzel ama bunun için strese girip aceleci davranmak, gerçekleşmeyecek hayallerin peşinden koşmak ve piyango biletlerine fazla umut bağlamak doğru değil. Yeni bir yıla girerken hepimiz ister istemez geçirdiğimiz bir yılın muhasebesini, özeleştirisini, sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, kayıplarımızı ve kazançlarımızı, bunların...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. hamilelikte tarcin

,
  2. hamilelikte haşhaş yenirmi

,
  3. hamilelikte tarçın zararlımı

,
  4. hamıleler hashas yıyebılırmı,
  5. haşhaş hamilelikte zararlı mı,
  6. gebelikte haşhaş yenirmi,
  7. hamileyken haşhaş yenirmi,