Hamilelikte Genital Bölge Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. gebelikte genital bölge temizliği
  hamilelikte genital bölge temizliği  Sevgili melekler, her kadın için genital bölge temizliği büyük önem taşır. Bu durum hassas bir dönem olan gebelik dönemi için daha da önem verilmesi gereken bir konudur. Bu yazımızda gebelikte genital bölge temizliği ile ilgili bazı bilgiler verceğiz sizlere ...

  [​IMG]

  Genital bölge temizliği kadınların sağlığı için yaşamsal bir önem taşıyor. Temizlik şartlarına dikkat edilmediği zaman ciddi problemler oluşturabilen genital temizlik, doğurganlıktan günlük hayat kalitesine kadar bir çok alana etki yapabiliyor.

  Gebelikte Genital bölge temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler

  1- Vajinayı sürekli yıkamayın. Aksi halde vajina içerisinde yer alan yararlı bakterilerin azalmasına yol açarsınız. Yararlı bakteriler, enfeksiyona sebep olan bakteriler ile savaşıp vajinayı koruma görevini yerine getirir.

  2- Vajinanın içini kesinlikle yıkamayın. Genital bölge temizliğinde kullanılan ürünler sadece dış genital bölge temizliği içindir.

  3- Tuvalet sonrası temizlik çok önemlidir. Temizlik önden arkaya doğru yapılmalıdır. Bu şekilde anüsten çıkmış olan bakterilerin vajinaya girişi engellenmiş olur.

  4- Bakteriler sıcak ve nemli ortamlardan hoşlanırlar. Bu yüzden vajinanın kuru kalmasına dikkat edilmelidr. Pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Dar ve sentetik çamaşırlardan kesinlikle uzak durun ve kullanmayın.

  5- Bikini bölgesinde yer alan tüyleri almak için ağdaya başvurmayın. Ağda, kıl batmalarına ve bunun sonucunda enfeksiyonlu irinlere sebep olabilir. Bunun yerine makas yada kadınlar için hazırlanan jiletler kullanılabilir.

  6- Adet dönemi bakterilerin üremesi için oldukça fazla uygun bir ortam oluşturur. Adet döneminde kullanılan ped yada tampon sürekli değiştirilmesi gerekir. Aksi halde bakteriler hızlı bir şekilde ürer ve ilerleyen dönemlerde farklı cinsel hastalıklara yol açabilir.

  7- Adet döneminde birliktelikten kaçının. Prezervatif kullanmaya özen gösterin.

  8- İdrar ihtiyacı kesinlikle ertelenmemelidir. İdrara çıkmak bakterileri vücuttan uzaklaştırabilmenin en basit yoludur.

  9- Halka açık olan tuvaletlerde klozete direk oturmayın. Eğer imkan varsa ıslak mendille silin ve tek kullanımlık kağıtları kullanın.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. hamilelikte genital bölge temizliği

  ,
 2. hamilelikte bikini bölgesi temizliği

  ,
 3. gebelikte genital bölge temizliği

  ,
 4. gebelikte bikini bölgesi temizliği,
 5. hamilelikte tüy temizliği,
 6. hamileyken genital bölge temizliği,
 7. gebelikte temizlik,
 8. hamilelikte bikini bölgesi temizliği nasıl yapılır,
 9. hamilelikte vajina temizliği nasıl yapılmalı,
 10. gebelikte tüy temizliği,
 11. gebelikte genital temizlik,
 12. hamilelikte özel bölge temizliği,
 13. hamilelikte vajina tüy temizliği,
 14. hamilelikte temizlik,
 15. hamilelikte genital temizlik