gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Etmeli ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

hamilelikte nasıl giyinmeli hamilelikte giyim nasıl olmalı

Sevgili melekler, gebe kaldığınızı öğrendikten itibaren giyiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle artık pantolonlarınızı, eteklerinizi düğmeleme sıkıntısına düştükten itibaren hiç zorlamamalı, uygun hamile elbiseleri kullanmalısınız. Bu yazımızda hamilelikte giyim nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte öğreniyoruz..:tik:

Bol ve elastik beli varsa,normal kıyafetlerinizi de giyebilirsiniz.Dar kıyafetler bebeğinize zarar vermez ancak kilonuz arttıkça nefes alma güçlüğü ve halsizlik hissedebilirsiniz.

Göğüsleriniz büyüdükçe eski sütyenleriniz kullanılmaz hale gelir ve üzerinize iyi oturan, destekleyici bir sütyen gebelik sırasında son derece önemlidir.İç çamaşırlarınızda daima pamuklu ürünleri tercih edin.

Sıcak tutan (naylon gibi sentetik) kumaşlardan yapılmış giysiler gebelikte pek uygun olmaz. Çünkü metabolizmanıza bağlı olarak artık sıcağı eskisinden daha fazla hissedeceksiniz.Pamuklu kumaştan yapılmış hafif,esnek,bol giysiler en uygun seçimdir. Açık renkli, seyrek dokulu giysiler serin kalmanızı kolaylaştırır.Hava soğuduğunda kat kat giyinmek idealdir. Sıcak bastığında ya da kapalı yerlere girdiğinizde bazılarını çıkarır, dışarı çıktığınızda giyersiniz.

Tabanının iki katı yüksekliğinde topuğu olan ayakkabılar,sırtınız için tehlikeli olabilecek düz veya yüksek topuklu ayakkabılardan daha uygundur.Deri gibi doğal malzemeden yapılmış ayakkabılar,ayaklarınızın havasız kalmasını önleyecektir.

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Etmeli ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte bunlara mutlaka dikkat etmeli!

hamilelikte bunlara mutlaka dikkat etmeli!

hamilelikte ilk aylarda nelere dikkat edilmeli hamilelikte turşu yemek gebelikte turşu yemek hamileyken zararlımı Hamilelikte hem anne hem bebeğin sağlığı için sürekli tıbbi kontrol, sağlıklı beslenme ve egzersiz şart. Bunlar sağlanırsa, anneler de, hamilelikleri sonrası aşırı kilo sorunu yaşamazlar Hamilelik dönemi boyunca bilinçli beslenerek ve fiziksel açıdan aktif olarak hem kendinizin...
  2. Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli

Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli

Meleklerim aranızda şeker hastalığı olan ve anne adayı olan varmı yada anne adayı olacaklar var mı ?Eğer varsa mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.Buyrunuz.. Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli Şeker hastalığı 2 tiptir. Birincisi gebelikten ön zaten mevut olan hatsallık, diğeri ise gebelik beraber 24. haftadan sonra meydana gelen gebelik şekeridir. Fakat bunun dışında...
  3. hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım...
  4. İslamda zifaf gecesi

İslamda zifaf gecesi

Evlenmek isteyenler, eşlerinin dinimizin bildirdiği ahlâka sahip olmalarına önem vermelidir. Dış görünüşe aldanıp da yanlış karar vermekten sakınmalıdır. Çünkü evlilik hayatına başladıktan sonra, geri dönmek zordur ve kötü huylu kimsenin, bundan sonra düzeltilmesi de kolay değildir. Aradığımız vasıfların çoğu karşı tarafta var ise, karar vermek için yeterli sayılabilir. Lüzumundan fazla ince...
  5. Nikah şekeri seçimi nasıl olmalı ?

Nikah şekeri seçimi nasıl olmalı ?

Düğün organizasyonlarının olmazsa olmazıdır nikah şekerleri,Eğlence bitimi giden konuklara hediye edilir.Nikah şekeri seçimi biraz zordur.Çeşitlilik o kadar çok ki hangisinde karar vereceğinizi şaşırabilirsiniz.Nikah şekerini kişi evinde kendi yapabildiği gibi hazır da alabiliyor.Nikah şekeri seçimin de zorlanıyorsanız yaızmızı dikkalice okumanızı tavisye ediyoruz.Nikah şekeri nasıl seçilmeli...

Sayfayı Paylaş