gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte göbek ne zaman belirginleşir?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

ultrason resimleri bebek büyürken neler olur

Selam kızlar
    benimde karnım geç çıkanlardan
    hamileliğim ne zaman belli olur diye çok bekledim :)
    hatta doguma giderken bile karnın nerde diye soranlar oluyordu :)

Bir hamilenin karnına bakarak gebe olduğunun anlaşılması yaklaşık 5. ay (20. hafta) civarında mümkün olur. Ancak anne adayının karnı çıplakken 4. aydan sonra (16-17 hafta civarında) anlaşılabilir. Bu durum annenin uzun boylu, kısa boylu, şişman, zayıf, göbeğinde yağ olması gibi faktörlerden etkilenebilir. Örneğin kısa boylu ve zayıf bir annenin karnı daha çabuk belli olur ancak kilolu göbeği yağlı bir annenin hamile olduğunun anlaşılması daha sonraki ayları bulabilir. Karnın belirginleşmesi ve karın şişliğinin büyüklüğü anne adaylarının sandığı kadar önemli bir konu değildir. Hamilelerin birbirlerinin karınlarının büyüklüklerini karşılaştırması doğru değildir, aradaki farklar bir problem olduğunu göstermez, her kadının vücut yapısına göre büyüklük değişebilir.

Hamilelikte göbek ne zaman belirginleşir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelik belirtisi ne zaman başlar

hamilelik belirtisi ne zaman başlar

kızlar bebek düşünüyorum da ben. Acaba hamilelik belirtisi en erken ne zaman başlıyor ve belirtiler neler teşekkür ediyorum. HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.
  2. Bebeğin göbek bağı ne zaman düşer?

Bebeğin göbek bağı ne zaman düşer?

selam millet Bebeğin göbek bağı ne zaman düşer acaba bana bu konuda bilgi verecek arkadaşlarıma şimdiden tşkler
  3. Hamilelik ne zaman belli olur

Hamilelik ne zaman belli olur

Hamilelik tam olarak ne zaman belli olur ? Hamilelik sürecinde kadınlarımız ve anne adayları genelde biraz aceleci davranmaktadır. Özellikle regl günlerinizde bir farklılık var ise öncelikle kendinize şunu sormalısınız. Acaba bir üzüntü yaşadım mı reglimi geciktirecek mevsimsel yada duygusal bir değişiklik oldu mu ? Bu soruların tamamına hayır diye cevap veriyorsanız sırada test yaptırmak...
  4. Hamilelikte karın ne zaman büyür?

Hamilelikte karın ne zaman büyür?

gebelikte karın ölçümü,hamilelikte karın ölçümü,gebelikte karın ne zaman büyür,hamilelikte karın yüksekliği,hamilelikte karın büyümesi hakkında bilgiler Annelik yolundaki engelleri aşıp hamile kalmayı başardınız ama mücadeleniz devam ediyor… Bu kez içinizdeki yavrunuzu düşünerek hareket etmek zorundasınız. Günümüzde bebeğin durumunun ultrasonografik olarak belirlendiğini, ancak annenin...
  5. Hamileyim göbek deliğim ağrıyor nedeni nedir?

Hamileyim göbek deliğim ağrıyor nedeni nedir?

Hamilelik ilerleyip rahim büyüdükçe karın gerilmeye başlar. Bu gerilmenin doğal sonucu olarak göbek deliğinde de gerilme meydana gelir. Gebelik 20 hafta civarına ulaştığında hem arkadan rahimin baskısı hem de gerilme nedeni ile göbek deliğinde hassasiyet meydana gelebilir. Ayrıca büyümesi sırasında karnı kaplayan kaslarda hafif bir ayrılma meydana gelebilir. Bu ayrılma da göbek deliğindeki...

Sayfayı Paylaş