Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer neden oluyor kanama olur mu belirtiler neler kızlar

• Konbuyu başlatan enfeksiyonluyum
  • Başlangıç tarihi
E

enfeksiyonluyum

Forum Okuru
Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer neden oluyor kanama olur mu belirtiler neler kızlar
Selamlar kızlar ben 9 haftalık hamileyim idrarımda inanılmaz yanmalar oluyor. İlaçlara karşı acayip bir kinim var hiç kullanmak istemiyorum. Baktım ki gebelikle ilgili bir çok soruya cevap veriyorsunuz bende sorumu göndermek istiyorum. Öncelikle bu enfeksiyonların nedeni nelerdir havaların soğuması ve biraz soğuk almamda bu enfeksiyon oluşur mu _?

İkinci sorum eğer var ise ki birazdtan sizlere yazacağım hatta yazayım. İdrarımda koyu renk var koku var ve yanmalar oluyor özellikle sabah çişlerinde çok acı çekiyorum. Bunu rahatlatacak bir bitkisel tedavi var mı ben bunu tedavi ettirmezsem ne olur ? Arkadaşlarım kanaman olabilir diyorlar ama ben baktığımda kanama göremiyorum. Tabi arkadaşlarım siz bu kanı ancak testle görebilirsiniz çözülürür renginden anlayamazsınız diyorlar.
enfeksiyon.jpg
Görünüşe göre bende enfeksiyon var acaba doğal yöntemlerle bunu geçirebilir miyim ? Yoksa hiç uğraşma direkt doktora mı git diyorsunuz yardımlarınızı bekliyorum kızlar teşekkür ediyorum ?

Edoş

Selamlar Değerli Edoş, öncelikle geçmiş olsun özellikle renk ve koku durumundan dolayı artı hamilesiniz de bebeğinizi düşünüyor iseniz bilmediğiniz ve sizlere burdan yazacağımız önerileri ( ki yazmayacağım ) lütfen kullanmayın.

Yapacağınız en mantıklı şeyin bir kadın doğum uzmanına gitmek ve ( üroloji de olabilir ) basit bir test yapmak olacağını unutmayın. Bende ilaçları kullanmayı sevmiyorum ama sizler yinede Modern tıbbın size sağladığı ilaçlardan lütfen vaz geçmeyin. Yoksa burad ayazılacak bir çok şey var hani gebe olmasaydınız birşeyler tavsiye edebilirdik ama gebesiniz.

Allah kucağınıza sağ sağlim almayı nasip etsin inşAllah. Havaların soğuması durumunda da özelikle hamile kadınlarımızın kendini son derece dikkat ederek korumaları büyük önem arzediyor. Basit birşey ama eviniz sıcak olsa bile lütfen çorap vs giyin. Tekrar geçmiş olsun.

Bende hamileyken idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. Aman Allahım gebeliğin verdiği sıkıntı bir yana , idrar yollarında oluşan yanma , kaşıntı akıntı bir yana. Doktora gittim doktor muayenede enfeksiyon olduğunu söyledi. Kısmi olarak gebelik kaynaklıymış. Tabi bir takım ilaçlar verdi ve öneriler de bulundu. Kullandığım ilaçlar gebeler içindi ama bende hangisini kullandığımı söylemem .Sonuçta bana iyi gelen sana zarar verebilir. Canım pamuklu iç çamaşır giy , birde çamaşırını sık sık değiştir. Bol sıvı tüket , genital hijyenede dikkat et. Herşeyden önce doktora görün. Geçmiş olsun inşallah bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alırız :)

Geri