Hamilelikte kaç kilo aldınız??

Konu, 'Gebelik belirtileri' kısmında sheker_shey tarafından paylaşıldı.

1. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

Slm hamişler ve hamiş kalmak isteyenler..Ben 5.ay'ı mı doldurmak üzereyim 21.haftamzdayz (hamd olsun) 49 kilo hamile kaldım şuan 53, 53.5 arasnda gidip geliyorum.Merak ettiğim diğer hamişlerin kilo durumu..Şuan kaçncı haftadasnz kaç kilo aldnz ya da bnm hafta'mda kaç kiloydunuz??Yemekten asla ksmıyorum canım ne istiyosa yiyorum çukulata istiyosam hiç affetmen götürrüm.2 günde 1 lt süt biter meyvem sebzem eksk olmaz maaşallah her ara öğünde yerim hatta bunu yazaym meyve yemeye gidicem gelin beraber yiyelm hahaha hahaha...Hep imrendiğim hamile tiplerindenm şuanlık.Arkadan normal önde kocca bi tencere kapağı hahaha.Annemn yorumu bu tencere kapağı gerçi çok gülerim.Kimileri de yastık mı koydun diyo he diyorum karnım yastıktan ibaret..Nerde yastık yahu junıor Ahmet'im var içerde çocuğun zoruna gidiyo aaaaaa hahaha hahaha neyse ben gittim öptm epicğinizi de kuzucuklarınızı da :kiss: [​IMG]

Arzu 18 bunu beğendi.
  2. bembeyaz

bembeyaz Hamiş Melek

Şekerim seni yerim ben yerimmm. Sen al kilo sen almıycanda biz mi alacağız. Yiyecen tabiii. Bilmiyorum ama kayınvalidemler haftada bir etliekmek, peynirli börek valla kendimi zor tutuyorum. Ben 59 kilo ile hamile kaldım. 17. haftamdayım şu anda 62,5 kiloyum. İnşallah böyle yavaş yavaş gider...Valla aynaya baktımda şöyle zaten benim boyumda kısa popodan alıyor gibiyim...Yoksa benim bebeğim kız mı olcakkk

3. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

OHHH yarasın kuzucuğuna lop lop et olsun şifa olsn inşallah yediklerin.Her bir lokması vitamin olsun paşamıza inşallah:):)Anneciğimde geçen hafta geldi bana bakıyo saolsun.Ha bire acıkıyorum yesemde sanki kazıntım hiç geçmiyo gibi geliyo.Valla bende alıyorum kiloları bitanem yani yarasın bnm paşa oğluşuma da şifa olsn inşallah..Cnm bnm oğlumn cinsiyeti 11+6 da belli oldu dr erkeğe benziyo dedi 15.haftada falan da tamam erkek geliyo dedi:)ALLAHIm sağlık versn hayırla sıhatle gelsinler inşallah ama erkek dediyse erkektir ve bnmde kalçam genşlemiş biraz dün yürüyüş yaparken annacğim söledi kalçan büyümüş diye.Gerçi ben çok zayıftm 49 la hamile kaldm büyüse büyüse ne olur bilmem ama yapıyla alakalı işte..:)Cevap yazdğn için saol kuzum :kiss:

bembeyaz bunu beğendi.
  4. best_dream

best_dream Hamiş Melek

vallahi ben en son tartıldığımda 53-54 kilo arasındaydım.Ama ben kusa kusa göbeğim çıkıcağına içine kaçtı kilo vermiş olabilirim.Şuan 10+1 deyiz.Ama bende yediğimden içtiğimden kısmıyorum.İnşallah bende böyle yarım dünya gibi gezmem.Bakalım inşallah çok kilo almam.

sheker_shey bunu beğendi.
  5. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

cnm ilk 3 ay pek almıyosn kilo verebliyosn canın çok bişe istemiyo bebek için yediğim zamanları bilirim mesela ben.Amaaa 4.aydan snra varya acaip acıkıyosn yemek yerken bile birazdan ne yiycem dediğin oluyo hahaha hahaha ben şimdi daha da acıkıyorum dün markete gittim aç gözlü gibi doldurdm abur cuburu ve meyveyi.Napim doymuyorum hahaha hahaha.Bunları yiye yiye işte şuan 54 kiloyum kuzum:)5.ay bitti 5 kilo aldm bakalm kalan 4 ay da napces

6. LALEZAR

LALEZAR Daimi Üye

Canım benimde hamileliğim o kadar ilerlemedi yani bugün 13+6 dayız yani 14. yhafta doluyor ama henüz hiç kilo almadım, yalnız bulantılar bitti ve iştah yerine gelmeye başladı bundan sonra almam umarım fazla, zaten biraz fazla kilo ile hamile kaldım, şöyle en fazla 6-7 kg ile bitirmeyi hedefliyorum ... :)

7. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

abla valla best'e de sölediğim gibi 4.aydan snra allmaya başlıyosn.Bnde hiç kilo almamştm hatta annem falan kızıyodu ama 4.aydan snra tartı fazla göstermeye başladı.Şimdilik aldğm 5 kilo var snrası ne olur hep birrlkte görücez artıkn.Sende alırsn ama yürüyş falan yaparsan aşırı kilo olayndan kurtulursn.Yediklerimz bebeklerimze kilo olsn inşallahhhhhhh:)

8. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Ben 14+ 5 teyim suan, 47 kiloyla hamile kaldim, hic bulantim kusmam olmadi istahim ilk gunlerden beri asiri artti hep yiyorum :D suan 51 kilo olmusum, yani 4 ayda 4 kilo nerdeyse :D benim sadece karnim sisiyor ama, diger taraflarimdan hissedilmiyor aldigim, yani benim 3 ayliktan itibaren karnim baya baya belli sis hep, suan elbise giyiyorum devamli, kimisinin karni 6 ayindan sonra belli olmaya baslar benimkide erkenden cikti disariya :D normalmi bilmiyorum:D

9. geliyobebiş

geliyobebiş Aktif Üye

canım ben hamileliğimin 6.ayındayım 6 ayda 2 kilo aldım şimdilik bu kadar.. yediğim benden çok kızıma yarıyo teyzesi

10. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

sende benm gibiymişsin tatlm kilo alıyorum ama sadece karnma ve oğluşuma gidiyo hahaha arkadan bakıldğnda hiç hamiş oldğm belli değil 6.ay'ıma girdim hamd olsn ama öle aman aman şiş değilim.Bnmde karnm erken belli oldu 3 aylıkken çıkmştı bnm karnmda:)şimdi de büyüdü maaşallah ve hiç bi yermde kilo yok çok şükür:)hayırlısı artık biz beslenelm de kuzularmz büyüsn:)

11. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

anammm kıs maaşallah 2 kilo kadarcık mı aldn??kaç kilo hamile kaldn tatlm sen peki??

geliyobebiş bunu beğendi.
  12. hazan_11

hazan_11 Hamiş Melek

Bende 52 kg ile hamile kaldım 4. aya kadar mide bulantıları ve kusmalarım yüzünden 2 kilo verdim 4. aydan sonra kusmalarım bitti ama mide bulantılarım hala devam ediyor :( istediğim herşeyi yiyemediğim halde şuan 63 kiloyum 32+4 üm ama göbeğim çok yok bebeğin kilosuda az aldığım 12 kilo nereye gitti bilmiyorum

13. geliyobebiş

geliyobebiş Aktif Üye

70 le hamile kaldım canım balık etliyim Allahtan boy var kurtarıyoz. benim iştah kapalı canım zorla yiyorum sürekli meyve tüketiyorum

14. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

ye valla geleni gönderme bnm gibi hahaha hahaha bnm açık maaşallah iştahım ha bire yiyiom ama görünen bişi yok:)meyvemi de çok yerm maaşallah:)

15. sheker_shey

sheker_shey Yeni Üye

ya kilonun gittiği o kadar çok yer var ki.Uterusun ağırlığı,amniyos sıvısı,meme dokusu bebeğin ağırlığı,vucudun tuttuğu tuz vs vs.bunlar ayrı ayrı kilo oluyo cnm:) bebişe yarasn inşallah

Hamilelikte kaç kilo aldınız?? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte kaç kilo alınmalı?

20 haftalık bebek kaç gram olmalı 32 haftalık gebelik kaç aylık 32 bebek kilo olmalı kilodur kilosu Birçok kadının kilo sorunu hamilelikte aldığı kiloları doğum sonrası verememekten kaynaklanır. Halk arasında sen iki canlısın daha çok yemelisin gibi yanlış inanışlarla alınan kilolar daha sonra anneyi depresyona sokabiliyor ne yazıkki. Peki gebelikte ideal kilo nedir kaç kilo almak sağlıkdır?...
  2. Hamilelikte Beslenme ve Kilo

Anne adayının aldığı kiloların, bebeğin kilosunu etkilediği bilinmektedir. Ancak öncelikle vurgulanması gereken; gebelikteki kilo artışının her zaman bebeğin kilolu olmasıyla ilişkili olmayacağı ve hatta bazen tersinin beklenebileceğidir. Bunun nedeni ise aşırı kilo alımıyla kalp, böbrek, dolaşım sistemi gibi bazı sistemlerde yetmezliklerin oluşması veya gizli kalmış şeker hastalığı...
  3. Hamilelikte ideal kilo

İdeal kilo diyet merhaba arkadadaşlar, birçok kişi acaba ideal kilo kaç olmalı diye düşünüyorlardır bu birazda kişinin bünyesi ve mevcut kilosu ile dogru orantılı ortalama bir kadın için 10 ile 12 kilo alımı normal sayılır ama zaten kilolu hamile kalan birisinin pek kilo alınması istenmez hatta doktorlar diyetisyen eşliğinde hamileliğini geçirmeleri önerilir portalda bu konu ile ilgili çok...
  4. Hamilelikte Kilo Artışı Nasıl Olmalı Kaç Kilo Alınmalı ?

hamilelikte kilo artışı hamilelikte kilo alımı Eğer daha önce gebelik yaşamadıysanız, etrafınızda ki gebelerden kilo alımı ile ilgili şikayetler duymuşsunuzdur melekler. Hamilelikte nasılsa bebeğe yarıyor diyerek önüne geleni, canın çektiğini yemek doğru değildir. Elbette ki nefsi körlemek gerekir, eskiler hep bunu der ama abartmamak lazım. Sonra 25-30 kga çıkan artışlar yaşanabilir ve de...
  5. Hamilelikte Kilo Alımı Nasıl Olmalı ?

Gebelikte Kilo Kontrolü Kilo Alımı Gebelikte Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır Sevgili melekler, gebeliğin herhalde en hoş olmayan tarafı alınan kilolar. Ama şu da var ki ne yazık ki anne adayları nasılsa bebeğe yarayacak diyerek ellerine ne geçerse yiyorlar, bu çok yanlış. Bu yazımızda gebelikte kilo kontrolü nasıl sağlanır, bilgiler vereceğiz sizlere :) Hamilelikte genel olarak 11- 16 kg...
  6. Hamilelikte Kilo Kontrolü Nasıl Sağlanır...

Hamilelikte Kilo Kontrolü Gebelikte Kilo Alımı Bütün kadınların sorunu hamilelikte alınan kilolardır..Alındığı gibi de verilmesi güçtür...Peki kilonuzu kontrol altına almak elimizde mi...Bakalım Hamilelikte kilo kontrolü nasıl sağlanır... Gebelik, diyete başlamanın zamanı değildir. Öte yandan, aşırı yenilecek bir zaman da değildir. Aşırı yiyen kadınlar genellikle, bebeğin doğuşuyla...
  7. Melekler Kaç Haftalık Hamilesiniz ve Kaç Kilo Aldınız ?

Bu konu; annelerin haftalara göre kilo takibi hakkında bilgi vermektedir. Sevgili gebe meleklerimiz, bu sayfamızdan haftalara göre kaç kilo aldığınızı paylaşıp, kilo alımınızı bu sayfamızdan kontrol edebilir, diğer gebelerle kilolarınız konusunda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Aman ha dikkat edin, nasılsa gebeyim diye elinize ne geçerse yemeyin. Doktorunuzun sözünden dışarı çıkmayın....
  8. Hamileliğinizde kaç kilo aldınız melekler ?

Melekler, gebeliğiniz boyunca aldığınız kilolar çok önemli. Hepsi çocuğa gider düşüncesiylşe bulduğunuzu yutmanız ne kadar yanlışsa, aman dikkat edeyim diye az kilo almanız da bir o kadar yanlış. Önemli olan sağlıklı beslenmek. Eee gebeliğinizde kaç kilo aldınız. Ben ikinci oğlumu net hatırlıyorum, 61 kiloyla başlamış tam 12 kilo alarak 73 ile doğuma girmiştim. Ya siz ?
  9. Hamilelikte önerilen kilo alımı

gebelikte kilo,hamilelikte kilo,hamilelikte kaç kilo alınmalı,gebelikte kaç kilo alınmalı,hamilelik süresince kaç kilo almalıyım,gebelik süresince kaç kilo almalıyım,hamilelikte sağlıklı kilo alımı hakkında bilgiler [ATTACH] Hamile kalmadan önceki kilonuza bağlı olarak gebelikte alacağınız kilo belirlenir. Ne kadar kilolu olursanız olun, hamilelik döneminde diyet yapmayı düşünmeyin. Şeker...
  10. Hamilelikte ne kadar kilo almalıyım?

gebelikte kilo,hamilelikte kilo,hamilelikte ne kadar kilo alınmalı,gebelikte ne kadar kilo alınmalı,hamilelik döneminde alınması gereken kilo hakkında bilgiler [ATTACH] Gebeliğin başından doğuma kadar normalde alınması gereken kilo 9-12 kilo kadardır. Hamileliğin başında zayıf olan anneler biraz daha fazla 15-17 kilo kadar alabilirler. Hamileliğin başında aşırı kilolu olan annelere de...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. 19haftalık gebelikte kaç kilo alınır

,
  2. 25.haftada kaç kilo aldınız

,
  3. 18hafta gebelıkte kac kılo alınır

,
  4. 16 haftalık gebelik kaç kilo alınır,
  5. 15 haftalik gebelikte kac kilo alinir