gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…

Konu, 'Gebelik' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

hamilelikte mide bulantısı hamilelikte mide bulantısı hapı gebelikte bulantı hapı gebelikte bulantisi bulantı hapları Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantılarıdır. Mide bulantıları gebeliğin 5.-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık gösterebiliyor. Kusma çok şiddetli ve su kaybı fazla olduğunda yatak istirahatı ve bol sıvı tüketimi önemlidir. Özellikle bulantı ve kusmalarla geçen günlerde beslenememenin bebeğe hiçbir zararı yoktur. Bu dönemde bebek kendi beslenme kesesiyle yeterince beslendiği için anne adayının bu konuda kaygılanmaması gerekir.Her kadının bu dönemde kendi keşfiyle bulacağı, tolere edeceği, mide bulantısını azaltacak yiyecekler mutlaka vardır. * Mideniz boş kalmasın; çünkü boş mide, bulantı hissini daha da kötüleştiriyor. Günde üç ana öğün yerine az miktarlarda ama sık aralıklarla yiyin.
    * Aşırı yemek yemeyin.
    * Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayın.
    * Sabah bulantıları için yataktan kalkmadan önce bir miktar tuzlu çubuk kraker yiyin. Birkaç dakika sindirilmesini bekledikten sonra yataktan yavaşça doğrulun.
    * Sizi rahatsız eden koku ve tatlardan uzak durun. Portakal suyu, süt, kahve ve çay genellikle bulantıyı kötüleştirir.
    * Susuz kalmayın, bol miktarda sıvı alın. Bunun için gazsız ve taze hazırlanmış içecekleri tercih edin.
    * Sindirilmesi güç olduğundan bulantı meydana getiren yağlı ve kızartılmış besinlerden sakının.
    * Bulantınızı artırabilecekleri için ilk üç ayda demir hapları kullanmayın. İlk üç ay için bunları almak zaten şart değil.
    * İstirahat edin; stres ve yorgunluk bulantıyı kötüleştiriyor.

OP. DR. GÜLNİHAL BÜLBÜL
    ailem.zaman.com.tr

2. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için…
    Allah herkese sağlıklı çocuk htta çocuklar nasip etsin:cry:

3. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

sağol faydalı bilgiler için.

4. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Amin asigimsin....
    Bilgiler icin sagol

Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelikte mide bulantısını azaltmak için

Hamilelikte mide bulantısını azaltmak için

mide bulantısına ne iyi gelir hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir gelen yiyecekler hamilelikte bulantıya gelen yiyecekler çare Hamilelerin en büyük sıkıntılarından biri de mide bulantıları. Mide bulantıları gebeliğin 5-6. haftasında başlıyor ve daha çok sabahları görülüyor. Bu bulantılar ilk 3 ay devam edip daha sonra azalıyor. Bulantıların şiddeti gebeler arasında farklılık...
  2. hamilelik mide bulantısı ne zaman başlar

hamilelik mide bulantısı ne zaman başlar

Hamilelik sürecindeki mide bulantısı ne zaman başlar ? Hangi aylarda başlar
  3. Hamilelikte Mide Bulantısı Nasil Geçer Diyenlere..

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasil Geçer Diyenlere..

Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Önlenir Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Giderilir Sevgili melekler, özellikle gebeliğin belirtileri arasında ilk sırada yer alan gebelik bulantıları gebelerin büyük çoğunluğunda görülür. Biz de bu yazımızda gebelerin bu sorununa temas ediyor ve gebelikte mide bulantısı nasıl giderilir sizlerle paylaşmak istiyoruz :) Beslenmenize dikkat edin. Gün içerisinde...
  4. Hamilelik belirtileri mide bulantısı ne zaman başlar

Hamilelik belirtileri mide bulantısı ne zaman başlar

Hamile olduğumdan şüpheleniyorum midemde bulanıyor gibi gibi diyorum çünkü hep bulantı gördüğüm halde hamilemiyim diye tam olarak bilemiyorum şunu merak ediyorum bu arada cümleyi katlettim devrik oldu. Yani diyorum ki mide bulantısı ne zaman başlar hamilelikte kaçıncı hafta yada gün onu soruyorum :) HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE...
  5. Erken Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı

Erken Hamilelik Belirtileri Mide Bulantısı

hamilelikte mide ne zaman bulanır,hamilelik belirtisi midede yanma,hamilelik belirtisi midede ekşime,gebelik belirtisi kusma hakkında bilgiler Mide Ekşimesi, Kabızlık, Bu sorunun nedeni uterisin şişmeye başlayıp mideye baskı yapmasıdır. Aynı zamanda vücudunuzda artan hormon seviyeleri de hazmı yavaşlatabilir. Bu aşamada doktor gözetiminde ek vitaminler almanız gelişmekte olan bebeğiniz için...

Sayfayı Paylaş