gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, neler yenilip içilmeli ? ARkadaşlarım 5 sene sonunda çok şükür hamile kalabilmeyi başardım. Aslında sorunda yoktu ama bir türlü kalamıyordum şu anda 20 günlük hamişim. Allahıma binlerce şükürler olsun. Şimdi sizlere şunu sormak istiyorum. Ben gebelik hususunda çok tecrübesizim. Sizlerden hamilelikte nelere dikkat etmem gerekli konusunda yardım rica ediyorum. Bana maddeler halinde yada başınızdan geçenleri yada yaptıklarınızı tek tek anlatırsanız minnettar kalırım. Teşekkür ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Öncelikle sizi tebrik ediyoruz,Allah tamamına erdirsin :)
    Gebelikte dikkat etmeniz hususunda söyleyebileceklerimiz;
    *Doktor kontrolünde olmaya özen göstermelisiniz.
    *Beslenmenize çok dikkat etmeli,az ya da fazla kilo almamalısınız.Ortalaması 13 kg olarak kabul edilir.
    *Doktorunuz bilgisi altında hafif yürüyüşler yaparak sporunuzu eksik etmemelisiniz.
    *Tüketmemeniz gereken gıdalardan uzak durmalı,midenizi yoracak hamurişi,kızartma,çiğ et,asitli içeceklerden uzak durmalısınız.
    *Sigara ve alkolden uzak durmalısınız.
    *Evinizde hayvan besliyorsanız gereken önlemleri almaya dikkat etmelisiniz.
    *Nefes darlığı ve başağrısı gibi herhangi bir sıkıntınızda derhal doktorunuza başvurmalısınız.
    *Vücudunuzun değişimine uygun bol,rahat ve pamuklu elbiseler tercih etmeli gebeliğe uygun giyinmelisiniz.
    *Ve de en önemlisi stresten uzak durmaya çalışıp,mutlu bir hamilelik geçirmek için elinizden geleni yapmalısınız. :)

hamilelikte nelere dikkat etmeliyiz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte bunlara mutlaka dikkat etmeli!

hamilelikte bunlara mutlaka dikkat etmeli!

hamilelikte ilk aylarda nelere dikkat edilmeli hamilelikte turşu yemek gebelikte turşu yemek hamileyken zararlımı Hamilelikte hem anne hem bebeğin sağlığı için sürekli tıbbi kontrol, sağlıklı beslenme ve egzersiz şart. Bunlar sağlanırsa, anneler de, hamilelikleri sonrası aşırı kilo sorunu yaşamazlar Hamilelik dönemi boyunca bilinçli beslenerek ve fiziksel açıdan aktif olarak hem kendinizin...
  2. Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli

Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli

Meleklerim aranızda şeker hastalığı olan ve anne adayı olan varmı yada anne adayı olacaklar var mı ?Eğer varsa mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.Buyrunuz.. Şeker Hastaları Hamilelik Boyunca Nelere Dikkat Etmeli Şeker hastalığı 2 tiptir. Birincisi gebelikten ön zaten mevut olan hatsallık, diğeri ise gebelik beraber 24. haftadan sonra meydana gelen gebelik şekeridir. Fakat bunun dışında...
  3. Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Etmeli ?

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı Nelere Dikkat Etmeli ?

hamilelikte nasıl giyinmeli hamilelikte giyim nasıl olmalı Sevgili melekler, gebe kaldığınızı öğrendikten itibaren giyiminize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle artık pantolonlarınızı, eteklerinizi düğmeleme sıkıntısına düştükten itibaren hiç zorlamamalı, uygun hamile elbiseleri kullanmalısınız. Bu yazımızda hamilelikte giyim nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte...
  4. Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Hepimiz hergün kasaplardan ya da marketlerden et alıyoruz. Bu beyaz olsun kırmızı olsun aslında çok dikkat edilmesi gerekn bir konu. Hem banim hem tüm ev hanımlarının kulağına küpe olması açısından et alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi verirmisiniz ?
  5. Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalıkta nelere dikkat etmeliyim?

Lohusalık dönemi doğumdan sonraki 6 haftayı kapsar. Bebeğin anneden doğduğu andan itibaren başlar ve 6 haftanın sonunda lohusalık dönemi sona erer. Bu dönem aslında kontinü devam eden ve gebelik etkisiyle oluşan değişimlerin tekrar eski gebelik öncesi haline döndüğü dönemdir. Hafta hafta ayırmak pratik olabilir fakat haftadan haftaya geçişler keskin sınırlarla belli olmayabilir. Lohusalığın...

Sayfayı Paylaş